18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Wkurwiona 13-latka
Shadow • 2010-09-09, 8:42
"13-letnia dziewczyna została zaatakowana w trakcie przerwy lekcyjnej przez rówieśniczkę, która zadała jej co najmniej cztery ciosy nożem w twarz i szyję."

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 11 w czasie przerwy lekcyjnej w gimnazjum nr 6 w Krakowie.

Jak wynika z ustaleń policjantów, napastniczka i jej ofiara znały się zaledwie kilka dni. Obie są uczennicami pierwszej klasy.

Nie wiadomo, co było motywem działania sprawczyni.

Jak powiedziała rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu Magdalena Oberc, ranna 13-latka w poważnym stanie po przyjęciu trafiła od razu na blok operacyjny. Obecnie jest już po operacji. - Zabieg trwał około dwóch godzin, obecnie jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. W tej chwili trudno powiedzieć, czy po ranach pozostaną blizny i czy będą konieczne operacje plastyczne. - powiedziała rzeczniczka.

Napastniczka początkowo również trafiła do szpitala z ranami ciętymi dłoni. Policjanci nie wykluczają, że dziewczyna raniła się świadomie. Po opatrzeniu ran trafiła na komisariat. Zostanie przesłuchana w obecności psychologa.

Żródło
I pomyśleć, że to pierwsza klasa gimnazjum, a dziewczyny znały się od tygodnia. Prawdopodobną przyczyną ataku było to, że 13-latka była wyśmiewana za swój wygląd:
Cytat:


Ale wszyscy się z niej wyśmiewali, bo wyglądała jak emo - mówi jedna z uczennic trzeciej klasy tego gimnazjum - Miała takie czarne, tłuste włosy i kolczyk nad wargą i ogólnie była trochę dziwna - opisuje.



[ Komentarz dodany przez: Nostry: 2010-09-11, 20:42 ]
To nie nasza-klasa, nie cenzurujemy przekleństw na sadolku.
Zgłoś
Avatar
Shady_7 2010-09-09, 14:51
Goner napisał/a:

ja pierdole,moja siostra jest w pierwszej klasie gim



szybko leć schować wszystkie noże z kuchni !!!
Zgłoś
Avatar
Prometheus_Coprophagus 2010-09-09, 14:55 3
Goner napisał/a:

ja pierdole,moja siostra jest w pierwszej klasie gim



Zatem wszelkie rozkosze tego świata - wyśmiewanie przez kolegów, pierwszy raz z facetem, który dwa dni później ją zostawi, największa kumulacja kompleksów dotyczących własnego wyglądu (co dziwne zdarza się to także naprawdę ładnym dziewczętom), pierwsze depresje i próby samobójcze, niechciane ciąże i poronienia - jeszcze przed nią. I twoja w tym głowa, aby jej to nie dotknęło bądź dotknęło w możliwie najmniejszym stopniu (zaraz znajdzie się jakiś debil, który zinterpretuje to tak, że twoja głowa w tym, aby miała niechcianą ciążę).
Zgłoś
Avatar
Cait_Sith 2010-09-09, 15:24
@CKM88: gwiazzda.pinger.pl/
Zgłoś
Avatar
A................N 2010-09-09, 15:28 4
Bartolomeo Ty kolego też nie rozumiesz w czym rzecz. Co z tego, że nie wpierdolisz szczeniakowi sam, jak od kolegów z podwórka dowie się jak palić, ruchać inne 13 latki i temu podobne? Wpierdol to była OD ZAWSZE jedyna słuszna metoda wychowawcza i ja sam byłem tak wychowany. Dzięki temu dzisiaj jestem jaki jestem i ominęło mnie np palenie papierosów, picie alkoholu, policja za młodu i inne. Coś przeskrobałem to byłem pewniejszy wpierdolu w domu niż tego, że kiedyś umrę. Jedno lańsko leczyło mnie z głupich pomysłów na długi czas a sina dupa przypominała mi o zachowaniu trzeźwych myśli nawet jak na tak nieliczne latka. Wtedy spierdalałem przed ojcem a dzisiaj bym mu tylko mógł podziękować.

Cait_Sith dał idealny przykład co za szmaciarstwo powstaje jak nie czuje respektu. Tępe, dyslektyczno dyskograficzne kretyńskie ścierwo i namiastka człowieka.

A teraz czekam na tępe wrzuty na mój temat.
Zgłoś
Avatar
Klusken 2010-09-09, 15:42 1
wg mnie jedną z przyczyn tak dużego pojebania dzisiejszej młodzieży są gimnazja. Kiedyś dzieci w 8-klasowych podstawówkach dojrzewały do pewnego stopnia, były bardziej rozwinięte i wydaje mi się że były lepiej ukierunkowane na dalszą naukę i idąc do liceum już myślały o jakiejś tam swojej przyszłości. Teraz mamy gimnazja, takie szkoły przejściowe, w sumie ch*j wie co sobą mają reprezentować. Z racji tego że dzieci skończyły podstawówkę uważają że nie są dziećmi i zaczynają się zachowywać jak dorośli - do tego dodajmy dostęp do internetu (przede wszystkim do śmieci w nim zawartych), jakieś bravo girl, 'bezstresowe wychowanie' które na ogół polega na rozpieszczaniu dziecka i mamy katastrofę gotową.
wiem o czym piszę, mam 16-letnią em0 kuzynkę z orzeszkiem laskowym zamiast mózgu, najnowszy produkt techniki wychowawczej zwanej 'bezstresowym wychowaniem'
Zgłoś
Avatar
Shadow 2010-09-09, 15:49 2
Co do bezstresowego wychowania....
Moim zdaniem to rodzice, którzy błędnie rozumieją to pojęcie, ponoszą winę za takie zachowania dzieciaków jakie można dziś obserwować. Zresztą pierdołowaci nauczyciele, pozwalający sobie zakładać kosz na głowę i płaczący bo ktoś głośniej krzyknął, też dołożyli do tego swoje trzy grosze.

Nie może być tak, że dzieciakowi pozwoli się na wszystko. Trzeba jasno ustalić granice, a na ukaranie dzieciaka są miliony innych sposobów niż bicie (np kablem od żelazka). Wystarczy się odrobinę wysilić, ale jak widać dla większości ludzi jest to zbyt trudne, danie klapsa jest proste.
Zgłoś
Avatar
name01 2010-09-09, 15:59 3
nie piszcie tyle bo mi się nie chce tego czytac
Zgłoś
Avatar
brightfly 2010-09-09, 16:02 1
Wypierdalajcie stad jak macie zamiar pierdolic takie bzdury... to jest sadistic a nie "Pani Domu", tu dziewczynka powinna dostac piwa za odwage...
Zgłoś
Avatar
zonk 2010-09-09, 16:06
Shadow napisał/a:

Wystarczy się odrobinę wysilić, ale jak widać dla większości ludzi jest to zbyt trudne, danie klapsa jest proste.


Taa, na karnego jeżyka

Odnośnie tematu, skoro rówieśnicy tej emo zauważyli że jest z leksza popierdolona to dlaczego rodzice tego nie widzieli ? Durny kolczyk w wardze, jaki rodzic pozwoli 13-sto letniemu dziecku takie coś zrobić ?
Zgłoś
Avatar
Prometheus_Coprophagus 2010-09-09, 16:35 1
brightfly napisał/a:

Wypierdalajcie stad jak macie zamiar pierdolic takie bzdury... to jest sadistic a nie "Pani Domu", tu dziewczynka powinna dostac piwa za odwage...



Zgłupiałeś? Tu jest Sadistic.pl, tu emo nie dostają piwa.
Zostając w temacie zdarzenia - dzieciakiem rodzice się nie interesują (bo normalny rodzic nie pozwoliłby zapewne 13-latce na piercing w obrębie twarzy, nie wspominając już o śmiesznej pseudo-fryzurze oraz emo-fatałaszkach), a potem wielkie zdziwienie, że patologia wyrosła. Wszystkich, którzy twierdzą, że kontrolne wpierdol zawczasu uchroniłoby młodą damę przed zejściem na złą drogę, pytam - czy nie sądzicie, że srogie wpierdol post factum należy się także rodzicom?
BTW historii ciąg dalszy:

Cytat:

Sąd: Gimnazjalistka, która zaatakowała koleżankę, trafi do schroniska

- Sąd uznał, że dokonanie ataku na inną uczennicę nie budzi wątpliwości. Wątpliwości dotyczą natomiast stanu zdrowia nieletniej i dlatego mają ją zbadać biegli psychiatrzy - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Krakowie sędzia Rafał Lisak.

13-latka pytana przez dziennikarzy o powody napaści na inną uczennicę odpowiedziała: "Dlaczego jej nie spytacie?". Po decyzji sądu 13-latka na korytarzu sądowym krzyczała: "Nie chcę! Ja nie chcę tam iść!". Biegli mają określić stan zdrowia uczennicy, wypowiedzieć się, czy wymaga ona leczenia i czy jej stan zdrowia miał znaczenie dla jej postępowania w chwili ataku.

"Rany dobrze się goją"

W środę przed południem w gimnazjum nr 6 w Krakowie 13-latka podczas przerwy zaatakowała nożem koleżankę. Napadnięta z ranami ciętymi twarzy i szyi trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu, gdzie przeszła dwugodzinną operację.

- Lekarze są zadowoleni z przebiegu leczenia. Rany dobrze się goją - powiedziała rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego Magdalena Oberc. Dodała, że nastolatka została objęta opieką psychologiczną. Być może już w piątek trafi na inny oddział.

Krakowska policja przesłuchuje świadków zdarzenia - uczniów i nauczycieli. Przeszukano mieszkanie nastolatki. "Sprawdzamy informację, jakoby do podobnego incydentu doszło w szkole w Szkocji, do której chodziła wcześniej. W tej sprawie będziemy się kontaktować z tamtejszą policją" - powiedział PAP rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak.

Nowak dodał, że policja dysponuje też 4-stronnicowym świadectwem dziewczyny ze Szkocji, ma ono charakter opisowy, a przetłumaczy je biegły tłumacz. W szkole policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym widać przebieg zdarzenia.

W sprawie ataku postępowanie wdrożyło Kuratorium Oświaty w Krakowie. Jak ustalił wizytator, który w środę udał się do szkoły, do ataku doszło na szkolnym korytarzu podczas przerwy. - Dyżurowali tam, jak zwykle, nauczyciele. Nagle uczennica I klasy gimnazjum wyjęła nóż i raniła nim koleżankę. Wszystko wydarzyło się w ułamku sekundy, nauczyciele nie mieli czasu, by zareagować i powstrzymać napastniczkę - mówiła rzeczniczka kuratorium Aleksandra Nowak.

13-latka wróciła niedawno ze Szkocji

O wypadku zostali poinformowani wszyscy rodzice uczniów, którzy w środę przyszli na zaplanowane wywiadówki. Pedagog i psycholog szkolny informowali rodziców, jak rozmawiać o tym, co się stało, z młodzieżą. - Gimnazjalistom została zapewniona opieka psychologiczna - zapewniła rzeczniczka kuratorium.

Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski powiedział, że kolejny zespół wizytatorów będzie w szkole w piątek. - Nie chcemy prowadzić postępowania konkurencyjnego wobec śledztwa prokuratury. Interesuje mnie tryb przyjęcia tego dziecka do tej szkoły - mówił Palczewski. 13-latka wróciła niedawno ze Szkocji, gimnazjum, do którego trafiła, jest szkołą rejonową.

Wyjaśniona ma zostać m.in. kwestia, czy dyrektorka miała przetłumaczony tekst świadectwa z poprzedniej szkoły i czy była tam informacja o zachowaniu dziewczyny. Kuratorium chce też ustalić, czy było coś niepokojącego w jej zachowaniu, czy ktokolwiek słyszał, żeby kierowała ona wcześniej pogróżki pod adresem rówieśników, czy były przesłanki, świadczące o tym, że ma jakieś kłopoty. Palczewski dodał, że nie ma potwierdzonej informacji, by dziewczynka w szkole w Szkocji dokonała podobnego ataku.

Kurator zaznaczył, że nie ma żadnych zastrzeżeń do reakcji dyrekcji i nauczycieli po zdarzeniu. - Nauczyciele zareagowali błyskawicznie i profesjonalnie, pomoc została zorganizowana szybko i fachowo - powiedział Palczewski.

Jeśli podczas kontroli stwierdzone zostaną uchybienia, konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec dyrektorki gimnazjum.

Kurator dodał, że będzie chciał zbadać stan bezpieczeństwa w innych małopolskich gimnazjach, ich przygotowanie do rozpoznania sytuacji nowych uczniów oraz przygotowanie placówek do podobnych zdarzeń.



Źródło
Zgłoś
Avatar
Scarlet 2010-09-09, 16:44
gimnazjum to zło.
Zgłoś
Avatar
dojebywator 2010-09-09, 16:46
do ALTON , nie bedzie tępych wrzutów na twój temat , bo twoja wypowiedz była mądra i słuszna , popieram twoją wypowiedz
Zgłoś
Avatar
NiggaFromNR 2010-09-09, 19:17
@muchospray

Powinno być prawo "oko za oko, ząb za ząb"

jakby to prawo obowiazywalo to pol swiata byloby slepe a pol gluche
Zgłoś
Avatar
skero 2010-09-09, 19:50
muchospray napisał/a:

13-latka i co jej zrobią? Poprawczak? Obecne prawo pozwala dzieciom zabijać lol... Powinno być prawo "oko za oko, ząb za ząb" - Sprawiedliwszego prawa człowiek jak dotąd nie wymyślił.


ale jakby pocieli ta sprawczynie (emo) to by jej tylko przyjemnosc zrobili
Zgłoś
Avatar
peniseusz 2010-09-10, 10:33 7
'ja nie chcę!!!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie