18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Wkurwiona 13-latka
Shadow • 2010-09-09, 8:42
"13-letnia dziewczyna została zaatakowana w trakcie przerwy lekcyjnej przez rówieśniczkę, która zadała jej co najmniej cztery ciosy nożem w twarz i szyję."

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 11 w czasie przerwy lekcyjnej w gimnazjum nr 6 w Krakowie.

Jak wynika z ustaleń policjantów, napastniczka i jej ofiara znały się zaledwie kilka dni. Obie są uczennicami pierwszej klasy.

Nie wiadomo, co było motywem działania sprawczyni.

Jak powiedziała rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu Magdalena Oberc, ranna 13-latka w poważnym stanie po przyjęciu trafiła od razu na blok operacyjny. Obecnie jest już po operacji. - Zabieg trwał około dwóch godzin, obecnie jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. W tej chwili trudno powiedzieć, czy po ranach pozostaną blizny i czy będą konieczne operacje plastyczne. - powiedziała rzeczniczka.

Napastniczka początkowo również trafiła do szpitala z ranami ciętymi dłoni. Policjanci nie wykluczają, że dziewczyna raniła się świadomie. Po opatrzeniu ran trafiła na komisariat. Zostanie przesłuchana w obecności psychologa.

Żródło
I pomyśleć, że to pierwsza klasa gimnazjum, a dziewczyny znały się od tygodnia. Prawdopodobną przyczyną ataku było to, że 13-latka była wyśmiewana za swój wygląd:
Cytat:


Ale wszyscy się z niej wyśmiewali, bo wyglądała jak emo - mówi jedna z uczennic trzeciej klasy tego gimnazjum - Miała takie czarne, tłuste włosy i kolczyk nad wargą i ogólnie była trochę dziwna - opisuje.



[ Komentarz dodany przez: Nostry: 2010-09-11, 20:42 ]
To nie nasza-klasa, nie cenzurujemy przekleństw na sadolku.
Zgłoś
Avatar
A................N 2010-09-09, 9:06
Powiem tylko: Heh. Bezstresowe wychowanie i dostęp do internetu to jest to, co dzieci lubią najbardziej
Zgłoś
Avatar
miedziak 2010-09-09, 10:45 4
ALTON napisał/a:

Powiem tylko: Heh. Bezstresowe wychowanie i dostęp do internetu to jest to, co dzieci lubią najbardziej



to że ty nie miałeś dostępu do internetu jako dziecko wynikało tylko z tego że w tedy nie było internetu, albo był on zawrotnie drogi, z resztą tak samo jak komputery.
Zgłoś
Avatar
A................N 2010-09-09, 11:14
~miedziak raczej nie "to" miałem na myśli.
Zgłoś
Avatar
muchospray 2010-09-09, 11:36 15
13-latka i co jej zrobią? Poprawczak? Obecne prawo pozwala dzieciom zabijać lol... Powinno być prawo "oko za oko, ząb za ząb" - Sprawiedliwszego prawa człowiek jak dotąd nie wymyślił.
Zgłoś
Avatar
D................u 2010-09-09, 11:57 7
Jesteś idiotą.
Zgłoś
Avatar
Bol3ck 2010-09-09, 13:40 1
tak, polskie prawo pozwala dzieciakom zabijać, ale co zrobisz? Wsadzisz do poprawczaka, gdzie podobno jest gorzej?
Ja bym ją zawiesił w prawach obywatela do 18 i by był spokój
(brak bezpłatnej edukacji, bezpłatnego leczenia itp.)
Zgłoś
Avatar
lakusjo 2010-09-09, 13:48 5
na bank darli z niej łacha to sie wkurwiła i wyjebala z kosy... proste
Zgłoś
Avatar
Shadow 2010-09-09, 13:52 2
Przypominam, że dziewczyna ma zaledwie 13 lat. To są poważne zaburzenia osobowości. Zamknięcie jej w poprawczaku da zupełnie odwrotny skutek od pożądanego (uzyskanie na tyle normalnego obywatela na ile to możliwe).

Pociachanie jej nożem w ten sam sposób jak zrobiła to koleżance też raczej nie pomoże, jak sugeruje to @muchospray (tak właśnie wyglądało by wykonanie prawa o, którym mówisz).

Najpewniej powinien się nią zająć psycholog, ze szczególnym uwzględnieniem jej rodziców i sposobów w jaki ją wychowywali. Jeśli była tak podatna na drwiny ze strony ludzi ze szkoły, prawdopodobnie cierpi na zaburzenia samooceny, lub ma po prostu nasrane do głowy.

Tak czy inaczej jeśli tak zachowują się dzieciaki w wieku 13-lat to wolę nie wiedzieć co zrobią gdy uzyskają pełnoletniość.
Zgłoś
Avatar
bogluto 2010-09-09, 13:57 5
nie drażnij złych mrocznych emo bo wiedza jak używać ostrych przedmiotów a uczyli się na samych sobie!
Zgłoś
Avatar
Prometheus_Coprophagus 2010-09-09, 14:15
Cytat:

Nastoletnia Agata z gimnazjum nr 6 w Krakowie, która na przerwie zraniła nożem swoją rówieśniczkę, wcześniej również zaatakowała ostrym narzędziem inną dziewczynkę - informuje radio RMF FM. Do ataku doszło rok temu w Szkocji.

Tam 13-latka chodziła do szkoły. Za granicą przebywała z rodzicami przez kilka miesięcy.

W tamtejszej szkole, podobnie jak w krakowskim gimnazjum, dziewczynka pokłóciła się z koleżanką, wyciągnęła nóż i rzuciła nim w kierunku rówieśniczki.

Z informacji RMF FM wynika, że jest bardzo prawdopodobne, że informacja o tym zdarzeniu znalazła się na świadectwie. Dokument jednak nie został przetłumaczony, bo nie życzył sobie tego ojciec Agaty. Teraz jest szansa, że po jego przetłumaczeniu, uda się dokładnie ustalić, co dokładnie wydarzyło się w Szkocji.

Dzisiaj Agata po przesłuchaniu zostanie doprowadzona do sądu dla nieletnich.

"Uczennice chodziły do tej szkoły tylko pięć dni"

Na razie trudno powiedzieć co było przyczyną napaści. - To są uczennice pierwszej klasy, prawdopodobnie niechodzące poprzednio do jednej szkoły. Były u nas pięć dni, w związku z tym ani środowisko nie jest rozpoznane, ani dzieci także. Nie znam faktów, nie mogę snuć domysłów - mówiła wczoraj dyrektor zespołu szkół, w skład których wchodzi gimnazjum, Ewa Jaśkowiec.

Ranna dziewczynka przeszła dwugodzinną operację, podczas której zakładano szwy na głębokie rany na twarzy i szyi. Był to zabieg żmudny i długotrwały. Stan uczennicy jest stabilny, jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.



Źródło
Zgłoś
Avatar
Bartolomeo 2010-09-09, 14:15 1
kuuuuurwa Alton - ja rozumiem, że ty już wychowałeś dwójkę dzieci i jesteś starym prykiem?
Wiesz, na czym polega bezstresowe wychowanie? Na tym, że jeśli dziecko chowasz tak od urodzenia, ono nie pojmuje konceptu przemocy (samo nie doświadcza bicia- nie wie, po co mogłoby służyć). Zainteresuj się - bo ja wiem - sąsiadami, którzy mają jakieś brzdące (Sam sobie nie rób jeszcze, bo widząc Twoje podejście - o ile wolno mi o tym wnioskować z postu - jeszcze się na ojca nie nadajesz).

Co do dziewczyny to - tak jak powiedział Shadow - niech się nią psychologowie zajmą. Jej występek polegał raczej na zaburzeniach osobowościowych i jako osoba psychicznie niecałkowicie rozwinięta (bo - zazwyczaj - postępuje taki rozwój wespół z rozwojem biologicznym - podkreślam, że co do zasady!) musi zostać - że tak powiem - "naprostowana".
Zgłoś
Avatar
CKM88 2010-09-09, 14:20 2
Znacie ją / jego ??
Zgłoś
Avatar
Bob258 2010-09-09, 14:28
~Bol3ck
tak, idealny sposób by rozwiązać problem to z emocjonalnego przygłupa zrobić idiotę. Nie możnaby np. prac społecznych dla gówniarza, ot tak 8 godzin sprzątania gówien z trawników, czy przynoszenie paczek chorym. Mniejsza o rodzaj kary, ale chodzi o to żeby rodzice nie płacili za idiotyzm dziecka, bo to bachora nic nie nauczy
Zgłoś
Avatar
AleToNieDoMnieTak 2010-09-09, 14:39
ja pierdole,moja siostra jest w pierwszej klasie gim
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie