18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
whorejp 2013-12-14, 9:16 4
Rok 81 - tak,
Stanu wojennego to był start
Ten co go wprowadził ma dziś fart
Wtedy dla czerwonych coś był wart

Tyle lat już kłamiesz, że sam sobie wierzysz
Wszyscy jedną miarą jednak ciebie mierzą
Tłumaczeniem twoim jest "konieczność czynów"
Nie wciskaj nam tego lewy skurwysynu

Tak - kolejki długie, aż strach
Bez kartki w dłoniach, z mięsem pusty hak
O tak - i patrzył na to cały świat
Czerwone psy mówiły co robić masz

Tak - a na ulicach gaz
Kamienie w dłoniach przeciwko wam
O tak - i patrzył na to cały świat
Czerwone psy mówiły co robić masz
Zgłoś
Avatar
saves 2013-12-14, 10:59 7
Dzisiaj to każdy jest mądry. Co by było gdyby stanu nie wprowadził? Tego nigdy sie nie dowiemy. Może nic - i wtedy kraj jakoś stanąłby na nogi, a może wkroczyłyby armie "bratnich krajów" i dopiero zaczęłąby się rzeź. Zrobił to, co mógł najlepszego w tamtych czasach. Ciekawe jak dzisiejsi politycy postąpiliby mając kraj w takim stanie jakim był w 81r. i groźbę obcej interwencji na karku. Tak więc spinający pośladki i ubliżający generałowi niech wezmą prewencyjnie maść na ból dupy.
up
Gdy wprowadzono stan wojenny miałem 12 lat. Kolejki pamiętam, puste haki również. Pamiętam też kwitnący czarny rynek, który w zupełności zapewniał zaopatrzenie w żywność. Nie głodowałem ani ja, ani nikt z moich znajomych. Mięso jadło się rzadziej niż dzisiaj, ale źle nie było. To dzisiaj panuje większe niedożywienie wśród dzieci niż wtedy.
Głównymi prowodyrami protestów i strajków byli ci, którzy są teraz przy żłobie. Możesz im podziękować za biedę, emigrację zarobkową, brak pracy, niskie pensje, rozwarstweinie, wymieranie narodu, głodowe emerytury, restrykcyjne państwo, fotoradary, wysokie podatki itd.. A jeszcze za jedno - za obalenie jakże wrednej komuny.
Zgłoś
Avatar
Dymekx 2013-12-14, 12:27 4
@saves kurwa mać tępy przygłupie, archiwa, raport, listy Jarka do Moskwy, to kurwa wszystko jest, tylko tyś za głupi by o tym wiedzieć ale wystarczająco mądry by znać alfabet i wypisywać takie cwaniarstwie tekściki: "Dzisiaj to każdy jest mądry. Co by było gdyby stanu nie wprowadził", "Tego nigdy sie nie dowiemy", skoro sam bredzisz, że się nie dowiemy to skąd ty wiesz, że gadasz "Zrobił to, co mógł najlepszego w tamtych czasach". Jesteś czerwony jak mało kto cwaniaczku.
Zgłoś
Avatar
danio1991me 2013-12-14, 13:44
Raz Sierpem raz młotem...
w dupe Jazruzelskiemu
Zgłoś
Avatar
dagins 2013-12-14, 13:51 2
@saves
W porównaniu do dzisiejszych czasów, wtedy Polska miała sensowną armię, z przyczyny prostej - bo wydawano na nią pieniądze, a nie cięto koszta. Teraz pieniądze idą na urzędasów zamiast żołnierzy. To teraz bylibyśmy bezbronni, a nie wtedy.
Zgłoś
Avatar
Radysh 2013-12-14, 13:57 1
Wyobrażacie sobie, że na miejscu generała, prezydenta, człowieka opanowanego
i konkretnego, znajdował by się jeden z braci Kaczyńskich?

Polski już by nie było.

A skurwysynów z kopalni, napierdalających śrubami w ówczesne służby porządkowe
zabito za mało!

Chyba kurwa nie dosłuchali w radio WE co to znaczy strajk!
Zgłoś
Avatar
Ruli 2013-12-14, 13:58 92
ratuje temat przed kolejnym pierdoleniem politycznym, jaruzelski to chuj i koniec tematu

Zgłoś
Avatar
saves 2013-12-14, 14:02 2
@Dymekx
W takim razie możesz mnie pocałować w moją czerwoną dupę. Przy okazji - idź ssać tym ufarbowanym "demokratom", z których 95% było na liście płac SB.
To tyle jeśli chodzi o ubliżanie. Merytorycznie zaś to to co napisałem, pamiętam z dzieciństwa. Archiwa i inne ipeenowskie kwity są dla mnie tyle warte, ile papier, który dzisiaj zużyłem do podtarcia się. Przeszły przez tyle rąk, że można było wsadzić do nich co się chciało. Wiele lat temu czytałem w jakiejś gazecie wywiad z dawnym SB-kiem. Za odpowiednie pieniądze był w stanie z kapusia zrobić bojownika o wolność i odwrotnie. Gdy rozwiązywano tajne służby byli pracownicy zabierali maszyny do pisania, papier, pieczątki i długopisy. Mogli tego używać do mieszania w kwitach i robili to. Dzisiaj nie wiadomo co jest prawdą a co fałszem w teczce J. Kaczyńskiego. Skąd wiesz, że ujawnione kwity są prawdziwe? Skad wiesz, że ich nie spreparowano? Bo ujawnili je ci, którzy mienią się "obalaczami komuny"? Zobacz co zrobiono z symbolem tej walki - L. Wałęsą.
PS. Robiłem kiedyś zlecenie dla klienta, który w listopadzie 81r. pojechał autokarem w delegację do NRD. Opowiadał, że mijali olbrzymie ilości wojska zmierzające w kierunku granicy z Polską. Skąd wiesz, że nie wkroczyliby, gdyby nie wprowadzono stanu? Jak było na wschodniej granicy - nie wiem.
PS2. Dalej dawaj wiarę we wszystko co usłyszysz w telewizji.
Zgłoś
Avatar
Archeolog 2013-12-14, 14:27
Dymekx napisał/a:

@saves kurwa mać tępy przygłupie, archiwa, raport, listy Jarka do Moskwy, to kurwa wszystko jest, tylko tyś za głupi by o tym wiedzieć ale wystarczająco mądry by znać alfabet i wypisywać takie cwaniarstwie tekściki: "Dzisiaj to każdy jest mądry. Co by było gdyby stanu nie wprowadził", "Tego nigdy sie nie dowiemy", skoro sam bredzisz, że się nie dowiemy to skąd ty wiesz, że gadasz "Zrobił to, co mógł najlepszego w tamtych czasach". Jesteś czerwony jak mało kto cwaniaczku.



Nie ma to jak kurwa gimbus dopierdalający i wiedzący lepiej od człowieka, który był naocznym świadkiem tamtych wydarzeń. Dymek zrób nam wszystkim przysługę i utop się w gównie. Pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
Bradley93 2013-12-14, 14:35 1
Niech Jaruzel już zdechnie, najwyższy czas.
Zgłoś
Avatar
Ghostface 2013-12-14, 15:18
Znajdzie się cela dla Jaruzela.
Zgłoś
Avatar
WalniętyKnur 2013-12-14, 16:22 3
Zgłoś
Avatar
damdus 2013-12-14, 17:52 2
W owych czasach jeszcze mnie nie było ale z tego co Ojciec mi mówił ( w woju był w wówczas) to bratni naród już czekał przy granicy, i gdyby Jaruzelski nie zrobił tego co zrobił to wpadli by tu ruscy i byłby dopiero sajgon. Jak było na prawdę, tego się raczej nie dowiemy- ale pamiętajcie media kłamią, i chcą żebyśmy myśleli tak jak oni nam każą.
Zgłoś
Avatar
obrazony 2013-12-14, 19:32
Dobre gumolce
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie