18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 59 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Avatar
CrazyEdek 2012-02-03, 22:03 4
"Czy może są teraz jakieś pytania wątpliwości?" - tak.. pierdolę nie robię.
Zgłoś
Avatar
sadystycznie bolesny 2012-02-03, 22:13
Codziennie jak dokładam do pieca to mam takie jebut.
Zgłoś
Avatar
tHe_mariO 2012-02-03, 22:33
widać facet zna się na swojej obocie
Zgłoś
Avatar
efem 2012-02-03, 22:42 93
Pracuję w kopalni, miałem wiele szkoleń i kursów itp i powiem jedno... Praktycznie nie da się przeżyć czegoś takiego nawet będąc kilkaset metrów od miejsca wybuchu, będąc w przodku, w ułamek sekundy przechodzisz do historii. (szybka bezbolesna smierć)
Wybuch pyłu węglowego, to tzw "potrójna śmierć"
1. O ile nie zabije Cię sama fala uderzeniowa i podmuch nie rozerwie Cię na strzępy, to :
2. Spali Cię ogień powstały po wybuchu, jeśli ogień do Ciebie nie dotrze, to
3. Zaczadzisz się gazami powstałymi w momencie wybuchu..

I uwierzcie, totalnie nic nie da to, że zjeżdza się "na dół" z aparatami ucieczkowymi ( tlentowórczymi ), które w teorii mają uratować nasze życie. W momencie wybuchu, wszystko "leci" i nie jesteśmy w stanie nawet dosięgnąć ręką do aparatu, a co dopiero go otworzyć, oraz uruchomić. Uruchomienie aparatu i rozoczęcie oddychania z jego pomocą, sprawnemu górnikowi zajmuje dobre 15-30 sekund... a żeby poparzyć płuca, czy też zatuć się śmiertelnie, wystarczy kilka oddechów trującymi gazami.
Szczęść Boże.
Zgłoś
Avatar
logvoyeur 2012-02-04, 0:48 2
Bardzo ciekawe. Uczyć się dzieci
Zgłoś
Avatar
gumol 2012-02-04, 0:53 5
momy do czynienio z falum podmuchu
Zgłoś
Avatar
rockface123 2012-02-04, 9:08
chyba zapale świeczkę obok pieca jak bede palił w piecu
Zgłoś
Avatar
MoHardcore 2012-02-04, 9:42
Najgorszy byl pierwszy raz kiedy sie bylo przy strzelaniu 70kg dynamitu. Bez stoperow, jakies 1-1,5km od przodka. Przeplyw powietrza minimalny. Kilka sekund slchac strzaly a potem kurewny pisk w uszach i totalne oglupienie...
Zgłoś
Avatar
efem 2012-02-04, 9:54 7
Hmmm to ciekawe w jakiej skale strzelaliście dynamitem... bo u mnie strzelają Barbarytem i Metanitem... Zwykle używa się ok 50 kg metanitu (a jest słabszy od dynamitu). Stopery Ci nie są potrzebne, wystarczy uszy zatkać. Odległość 1-1,5 kilometra powiadasz ? Bezpieczna odległość od przodka to jakieś 200-300 metrów, najlepiej we wnęce, lub za zakrętem, by nie odczuć bezpośredniego działania fali wybuchu. Przepływ powietrza minimalny? A co to znaczy? By móc prowadzić roboty strzałowe, muszą być zapewnine odpowiednie kryteria składu powietrza, oraz prędkości przepływu czystego powietrza przez wyrobisko. Nie słychać kilku sekund strzałów, ponieważ, prędkość wybuchu materiału wybuchowego to tysięczne części sekundy. Dla ludzkiego ucha jest to po prostu jeden wybuch. Skąd pisk w uszach ? A co do ogłupienia, to fakt, trochę ogłupiasz tutaj ludzi , bo podejrzewam, że kopalnię, to Ty na zdjęciu widziałeś.
Zgłoś
Avatar
zonk 2012-02-04, 10:07 2
@efem, prawda. Kolega MoHardcore jakieś pierdoły opowiada.

Szczęść Boże.
Zgłoś
Avatar
J................D 2012-02-04, 11:03
Owszem... wypalenie mozna jeszcze fartem przezyc ale wybuchu pylu weglowego nie da sie przezyc jak nie zabije cie cisnienie to uderzenie o ocios ;p
Zgłoś
Avatar
serwis0 2012-02-04, 11:04 1
Gówno prawda efem, przy strzelaniu dynamitem w zapalnikach jest opóźnienie ok 1 sekundowe. Dlatego przy strzelaniu całego przodka można usłyszeć 20 czy więcej strzałów w odstępach 1 sekundowych. Tak metanit czy barbaryt ma mili sekundy opóźnienia. Inna sprawa 70kg dynamitu to pikuś
Reszta by sie zgadzała z Twoimi wypocinami. Dlatego podejrzewam że coś tam górnictwa może liznąłeś, ale o dynamicie nie masz pojęcia
Zgłoś
Avatar
exec 2012-02-04, 11:10
efem napisał/a:

Pracuję w kopalni, miałem wiele szkoleń i kursów itp i powiem jedno... Praktycznie nie da się przeżyć czegoś takiego nawet będąc kilkaset metrów od miejsca wybuchu, będąc w przodku, w ułamek sekundy przechodzisz do historii. (szybka bezbolesna smierć)
Wybuch pyłu węglowego, to tzw "potrójna śmierć"
1. O ile nie zabije Cię sama fala uderzeniowa i podmuch nie rozerwie Cię na strzępy, to :
2. Spali Cię ogień powstały po wybuchu, jeśli ogień do Ciebie nie dotrze, to
3. Zaczadzisz się gazami powstałymi w momencie wybuchu..

I uwierzcie, totalnie nic nie da to, że zjeżdza się "na dół" z aparatami ucieczkowymi ( tlentowórczymi ), które w teorii mają uratować nasze życie. W momencie wybuchu, wszystko "leci" i nie jesteśmy w stanie nawet dosięgnąć ręką do aparatu, a co dopiero go otworzyć, oraz uruchomić. Uruchomienie aparatu i rozoczęcie oddychania z jego pomocą, sprawnemu górnikowi zajmuje dobre 15-30 sekund... a żeby poparzyć płuca, czy też zatuć się śmiertelnie, wystarczy kilka oddechów trującymi gazami.
Szczęść Boże.



decydując sie na taką prace jesteś swiadomy zagrożenia także nie żal sie tutaj
Zgłoś
Avatar
efem 2012-02-04, 11:22 4
Ależ ja absolutnie się nie żalę tym. Pracuję tam z pełną świadomością zagrozenia.
A rozpisałem się tutaj, by uzmysłowić i przedstawić realia ludziom , którzy nigdy na dole nie byli , a chcieli by cokolwiek wiedzieć.
A co do strzelanai dynamitem, to się nie spotkałem, tak jak piszę, u mnie strzelają barbarytem i metanitem. Toteż w sprawie dynamitu niewiele mam do powiedzenia.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie