18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
Sajmonowski 2014-03-22, 2:02
I co kurwa??No pytam co batman??
Zgłoś
Avatar
karolo4life 2014-03-22, 2:15
Treść komentarza został ukryta - użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten wpis.
Avatar
R................y 2014-03-22, 2:54 5
Trochę to chujowe
Zgłoś
Avatar
MocnyFull 2014-03-22, 3:11 15
matrix. Klasyk nad klasyki sci fi. Tyle ile ten film dał kinematografii, ze świecą szukać podobnego.
Zgłoś
Avatar
E................m 2014-03-22, 6:47 14
MocnyFull napisał/a:

matrix. Klasyk nad klasyki sci fi. Tyle ile ten film dał kinematografii, ze świecą szukać podobnego.



Metropolis, 2001: Odyseja Kosmiczna, Star Wars, Alien - te filmy s-f wniosły do kina więcej niż Matrix.

btw.
Michael Keaton to jedyny prawdziwy Batman. Nie to co ten gruźlik u Nolana.
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-03-22, 7:04 3
Matrix pierwsza część jak dla mnie był w porządku bo kilka nowatorskich pomysłów wprowadził do kina (choć Johnny Mnemmonic był pod względem klimatu, niektórych wątków podobny). Jednak dalsze części Matrixa to dramat, a tej trzeciej części to się oglądać już nie dało
Zgłoś
Avatar
Mieszczuch 2014-03-22, 8:48 3
Zgłoś
Avatar
dumad 2014-03-22, 9:45 5
Ekspertem napisał/a:



Metropolis, 2001: Odyseja Kosmiczna, Star Wars, Alien - te filmy s-f wniosły do kina więcej niż Matrix.

btw.
Michael Keaton to jedyny prawdziwy Batman. Nie to co ten gruźlik u Nolana.



Zgadzam się, ale przed tym to Janosik wszystko zapoczątkował
Zgłoś
Avatar
dram09 2014-03-22, 10:35 1
Tak, pewnie, batmana rozjebać tak łatwo się nie da!
Zgłoś
Avatar
abcdefgz 2014-03-22, 11:41 11
Patrzenie na Matrixa jedynie jako na zajebisty film akcji/sci-fi to skrajny debilizm. Mnogość zagadnień filozoficznych, niesamowita alegoria współczesnegio świata w nim zawarta, okraszona kultowymi wypowiedziami bohaterów które przejdą do historii, Gwiezdne Wojny czy Odyseja to zupełnie inny kaliber (również świetnie filmy, ale to są filmy czysto rozrywkowe, przynajmniej SW)

ulifont Pierwsza część to najlepszy film jaki dane mi było obejrzeć, ale następne części też są niczego sobie. Druga jest zajebista (jako czysty film akcji to jeden z najlepszych ever, pościg na autostradzie to najlepsza scena akcji jaką widziałem). Trójkę też uważałem za kiepski twór z masą efektów, ale wcale nie jest taka płytka jakby się wydawało, polecam wylfing.net/essays/matrix_reloaded_pl.html
Zgłoś
Avatar
MocnyFull 2014-03-22, 12:28 2
Kezcuz napisał/a:

Patrzenie na Matrixa jedynie jako na zajebisty film akcji/sci-fi to skrajny debilizm. Mnogość zagadnień filozoficznych, niesamowita alegoria współczesnegio świata w nim zawarta, okraszona kultowymi wypowiedziami bohaterów które przejdą do historii, Gwiezdne Wojny czy Odyseja to zupełnie inny kaliber (również świetnie filmy, ale to są filmy czysto rozrywkowe, przynajmniej SW)

ulifont Pierwsza część to najlepszy film jaki dane mi było obejrzeć, ale następne części też są niczego sobie. Druga jest zajebista (jako czysty film akcji to jeden z najlepszych ever, pościg na autostradzie to najlepsza scena akcji jaką widziałem). Trójkę też uważałem za kiepski twór z masą efektów, ale wcale nie jest taka płytka jakby się wydawało, polecam wylfing.net/essays/matrix_reloaded_pl.html



strona mi znana, wszystko co napisales to prawda.

Dla mnie nie ma porównania nawet przez to o czym wspomniałeś, do SW czy reszty którą wcześniej wymienili. Oglądniesz, zapomnisz, nawet jeśli robią wrażenie. Matrix zostawia coś po sobie nawet tę 2 głębię. A jeszcze do tego także prześwietny Animatrix. Trylogia (ze szczególną wagą jedynki) + Ani to coś niepowtarzalnego, jeden z najlepszych w historii
Zgłoś
Avatar
E................m 2014-03-22, 12:38
Kezcuz napisał/a:

Patrzenie na Matrixa jedynie jako na zajebisty film akcji/sci-fi to skrajny debilizm. Mnogość zagadnień filozoficznych, niesamowita alegoria współczesnegio świata w nim zawarta, okraszona kultowymi wypowiedziami bohaterów które przejdą do historii, Gwiezdne Wojny czy Odyseja to zupełnie inny kaliber (również świetnie filmy, ale to są filmy czysto rozrywkowe, przynajmniej SW)



Matrix to TYLKO świetny film s-f i bardzo bym prosił nie ubierać swoich nadinterpretacji w fatałaszki prawdy jedynej słusznej i nie wyzywać ludzi od debili.

Wachowscy powrzucali do "Matrixa" sceny z innych filmów, elementy popkulturowe, symbolikę religijną, ale za tym się żadna głębsza myśl nie kryje.
Koncepcja świata jako iluzji też nowa nie jest. Wcześniej pojawiła się w "Ghost in the Shell", literaturze cyberpunkowej, bajdurzeniach Danikena, filozofii indyjskiej (koncepcja Maja) i u filozofów - Kartezjusza, George'a Berkeleya, Hilary'ego Putnama czy wreszcie Platona.

Wachowscy ładnie się wstrzelili w koniec wieku i społeczne obawy odnośnie milenium, apokalipsy, zagrożeń jakie niesie ze sobą komputeryzacja, rozwój techniki i XXI wiek. Do tego dodali rewelacyjne sekwencje walk w slo-mo i całkiem zgrabną, pomimo licznych zapożyczeń i bełkotu, fabułę.

I raczej nie powiedziałbym, ze Odyseja Kubricka jest filmem czysto rozrywkowym. Tego poziomu głębi w kinie s-f nikt do tej pory nie przeskoczył.
Zgłoś
Avatar
kisielos 2014-03-22, 12:58
Sam jesteś z Matrixa wycięty.
Zgłoś
Avatar
abcdefgz 2014-03-22, 13:08
Ekspertem, A kto powiedział że Matrix jest bez nawiązań i w niektórych aspektach Wachowscy się nie wzorowali na czymś innym? Powstało już tyle dzieł w historii, że trudno z czegoś nie zapożyczać...
Ghost in the Shell też jest zajebiste, Daniken może "bajdurzyl", moze nie, co nie zmienia faktu ze wiele rzeczy związanych z prehistorią mimo ewidentnych nieścisłości jest zupełnie omijane przez oficjalne nauki...(ciekawe dlaczego).
Jeśli dla ciebie za tą "przypadkową" symboliką religijną i miksem nawiązań filozoficznych oraz kapitalną, niespotykaną nigdzie indziej alegorią życia mas w iluzji fałszywych wartości i postaw, blokujących prawdę, nie stoi żadna "głębsza myśl" to jesteś ograniczony lub z jakiś osobistych sobie znanych powodów żywisz antypatię do tego filmu.
Nie można traktować poważnie człowieka, który uważa że za Matrixem nie kryje się nic poza świetnym soundtrackiem i scenami walki.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie