18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
Jedzmistolca 2016-12-15, 17:44
jakoś żadnej kobiety tam nie widziałem....

a Ja widzialem jak twoja stara im obciągała na łaźni
Zgłoś
Avatar
Dżizas_kurde 2016-12-15, 18:29 1
Są już jakieś komentarze na temat czternastek barburek, palenia opon i tak dalej ?
Bo nie chce mi się czytać
Zgłoś
Avatar
Lee225 2016-12-15, 18:39
Niech te kurwy z rządu oddadzą pieniądze tym co pracują w kopalni. Aż żal się człowiekowi robi, każdego robotnika wychodzącego z kopalni bez namysłu, w brudną rękę pocałowałbym z szacunku!!!
Zgłoś
Avatar
heras89 2016-12-15, 18:41
@Dżizas_kurde zapomniałeś o trzynastkach i o "węglu" jeszcze Btw. jak to mówią na grubie: "Wydobycie to jest życie"
Zgłoś
Avatar
orwell14 2016-12-15, 20:08 4
Żaden górnik nie nosi ciągle maski, bo się po prostu nie da w niej oddychać i pracować jednocześnie. Przy głupie pobierce, 3 machnięcia łopatą i się ledwo dycha. Jak kombajn urabia i nic nie widać, to każdy górnik siada i dopóki się nie poprawi, to wtedy oddycha przez maseczkę p2 lub p3. Generalnie zapierdol, nikt kto w życiu nie zjechał, nie powinien się wypowiadać w tych tematach.
Zgłoś
Avatar
fabiothethird 2016-12-15, 20:29
I czemu teraz żaden chuj nie doda gifa "witamy na śląsku"? Najeżdżacie na Śląsk, na górników, a prawda jest taka żebyście ani szychty na dole nie wytrzymali pierdolone gorole.
Zgłoś
Avatar
endrju132 2016-12-15, 20:35 1
tak nisko równouprawnienie nie sięga
Zgłoś
Avatar
waloos 2016-12-15, 20:49 3
Kopalnie są nierentowne, bo ludzie którzy nimi zarządzają chcą żeby były nie rentowne.
Dziwnym trafem na miejsce zamykanych kopalń tworzą się prywatne, w których pracują Ci sami ludzie, dyrektorami są te same osoby co wcześniej i wszystko przynosi zyski!

Na likwidacji kopalń dorobiło się tylu dyrektorów złodziei, że się w głowie nie mieści. Większość sprzętu którego używają w tych prywatnych kopalniach to sprzęt polikwidacyjny.

My dalej moglibyśmy zarabiać sporą kasę na węglu, tyle że nikomu nie zależy na wzbogaceniu Polski tylko własnej kieszeni. Taka prawda.
Zgłoś
Avatar
anakin 2016-12-15, 21:31
ile się zjeżdża na dół? ile trwa dojście do wyznaczonego sektora? ile trwa dojście spowrotem do windy i ile wjazd? trochę mało tej pracy na dole. ale fakt faktem praca na grubie ciężka rzecz..
Zgłoś
Avatar
foreman 2016-12-16, 1:17 1
ciekawy filmik fajne sie patrzy jak górnicy mogą wyprostowani chodzić na ścianie nawet nie muszą sie garbić są takie ściany w których trzeba sie czołgać są identyczne lecz strasznie niskie i nie da sie tam garbić ja jestem elektrykiem na kopalni i mam torbę z narzędziami która waży około 15 kg i czasem muszę na ścianie iści kładę sie na ziemi i czołgam jak w wojsku jakieś 500m do połowy ściany i potem z powrotem do tego aparat ucieczkowy KA-60. woda w butelce tak chujowej butelce że bardziej nisz na swoje życie uważam żeby ta kurwa mi nie pękła bo bez wody to tragedia jest. nie mówię już jak ciepło i jak oszukują z tlenem sie dziwne rzeczy dzieją jak troche tlenu zabraknie. ta kultura na filmiku jest FAKE jak nie wiem
Zgłoś
Avatar
bollol_stern 2016-12-16, 1:33 1
fabiothethird napisał/a:

I czemu teraz żaden chuj nie doda gifa "witamy na śląsku"? Najeżdżacie na Śląsk, na górników, a prawda jest taka żebyście ani szychty na dole nie wytrzymali pierdolone gorole.



Co Ty myślisz, że tylko górnicy mają ciężką pracę? Pamiętam jak zaczynałem rozkręcać firmę i jeszcze sam spawałem. Leżałem w jebanej aluminiowej puszcze i spawałem od środka i tak też ładne parę godzin i puszek też trochę do pospawania. Jak z tego szajsu wylazłem to jak najebany, zegar podwójnie widziałem. I pewnie, wielu, wielu ludzi ma podobne wrażenia wynoszone ze swojej pracy, a kopalnie to na obrazkach widzieli. O dysproporcji wynagrodzeń, ludzi, którzy zarabiają pieniądze i są dotowani w pracy przez państwo nie wspominam.
Zgłoś
Avatar
zonk 2016-12-16, 6:03 1
foreman napisał/a:

ciekawy filmik fajne sie patrzy jak górnicy mogą wyprostowani chodzić na ścianie nawet nie muszą sie garbić są takie ściany w których trzeba sie czołgać są identyczne lecz strasznie niskie i nie da sie tam garbić ja jestem elektrykiem na kopalni i mam torbę z narzędziami która waży około 15 kg i czasem muszę na ścianie iści kładę sie na ziemi i czołgam jak w wojsku jakieś 500m do połowy ściany i potem z powrotem do tego aparat ucieczkowy KA-60. woda w butelce tak chujowej butelce że bardziej nisz na swoje życie uważam żeby ta kurwa mi nie pękła bo bez wody to tragedia jest. nie mówię już jak ciepło i jak oszukują z tlenem sie dziwne rzeczy dzieją jak troche tlenu zabraknie. ta kultura na filmiku jest FAKE jak nie wiem



czujesz się lepszy wypisując takie gówna na sadolu ? Jeszcze se tytuł KWK Marcel wpisał tak jakbyś chciał się dowartościować czy co.

Chuj z kopalniami. Już dawano w normalnych państwach nie pierdolą się z kretami, tylko jest decyzja, że zamykają to zamykają. Ludzie się przekwalifikują i tyle. Oczywiście tylko w Polsce górnik jest nietykalny i za tępy żeby przystosować się do innej roboty. Oczywiście wychodzi z nich jeszcze hipokryzja. Ile zakładów poupadało ale górnicy widzieli tylko swój czubek nosa. Gdy natomiast PO chciało reformować górnictwo to wszyscy mieli wspierać ich w walce o miejsca pracy.

bollol_stern napisał/a:



Co Ty myślisz, że tylko górnicy mają ciężką pracę? Pamiętam jak zaczynałem rozkręcać firmę i jeszcze sam spawałem. Leżałem w jebanej aluminiowej puszcze i spawałem od środka i tak też ładne parę godzin i puszek też trochę do pospawania. Jak z tego szajsu wylazłem to jak najebany, zegar podwójnie widziałem. I pewnie, wielu, wielu ludzi ma podobne wrażenia wynoszone ze swojej pracy, a kopalnie to na obrazkach widzieli. O dysproporcji wynagrodzeń, ludzi, którzy zarabiają pieniądze i są dotowani w pracy przez państwo nie wspominam.



Bo górniczek to święta krowa którą wszyscy muszą głaskać. Oni dla narodu nic, za to naród dla nich wszystko bo się obrażą i będą palić opony.
Zgłoś
Avatar
bollol_stern 2016-12-16, 10:17
@Up

No muszę przyznać, że ładnie mnie trafiło w układ ja usłyszałem, że rząd wykupił węgiel zgromadzony w kopalniach. Czyli miliardy w produkt za drogi. Później Pan płaci Pani płaci. Nawet nie chodzi o to, że górnicy to nieroby, ale przez lata obrośli w przywileje z minionej epoki i ciągną tymi kosztami kopalnie na dno. Ja rozumiem, że wielu ludzi zatrudnionych, że rodziny etc. Ale cała Polska koszty zmiany systemu ekonomicznego zapłaciła w latach 90.

Słyszałem, że Czeskie kopalnie mają zyski, podobno nawet te wykupione w Polsce, dziwne.
Zgłoś
Avatar
zonk 2016-12-16, 10:42 1
Bo w czeskich kopalniach nie mają tyle związków które ciągle chcą więcej i więcej a z nim reszta motłochu bo myślą że im się należy.
Zgłoś
Avatar
zarazor 2016-12-16, 10:44
mateusos napisał/a:

Moj dziadek byl ratownikiem gorniczym. Prosze nie pisz kurwa pierdolek. Wiem cos o tym.


Wiesz tyle co Ci dziadek powiedział o górnictwie 30 czy 40 lat temu.... to masz pojęcie w chuj, bo się duzo pozmieniało od tamtego czasu. Zamknij ryja jak nie wiesz o czym mówisz. A prawda jest taka, że górnicy sami nie nakładają bo im nie wygodnie ot cała filozofia.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie