18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:00
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:56
Avatar
jeloo 2014-02-12, 20:46 1
Dwóch pierwszych miało szansę zareagować. Ja mam nawyk, że jak auto obok mnie zwalnia, a widzę przejście to ja też zwalniam. Jak widzę że auto obok mnie zaczyna hamować bez wyraźnej przyczyny, to ja też zdejmuję nogę z gazu i szykuję się do wciśnięcia hamulca bo być może coś zauważył co może stworzyć zagrożenie.

Na drodze trzeba myśleć. Jak widzę przejście i stojący samochód to się zatrzymuję, albo zwalniam żeby się upewnić czy stoi żeby stać czy kogoś przepuszcza. I nie ma żadnego ale, bo niepotrzebnie się zatrzymał czy coś. To jest mój zasrany obowiązek, bo jeśli ktoś ma w dupie życie innej osoby, to niech chociaż karoserię oszczędzi.

Większość kierowców nie myśli. I nie zauważa, że reszta też nie myśli. Nie spojrzą w lusterko, sygnalizują skręt a nie zamiar skrętu. Ja mam nawyk, że jak skręcam w osiedlową drogę to wcześniej włączam kierunkowskaz żeby kierowca za mną mógł zmienić pas, bo niestety skrzyżowanie jest tak skonstruowane, że auto czekające do lewoskrętu blokuje lewy pas. Może w obserwacji pomaga mi to, że jeżdżę motocyklem. A od tego czy w porę zauważę głupotę innego użytkownika ruchu zależy moje życie.

I zauważam, że kierowcy nie myślą. Wiedzą do czego służą pedały, wajchy przy kierownicy itp, znają znaki, ale nie myślą. Jadą bo jadą, nic więcej. Zmieniają kierunek, biegi, itp, to prawda, czasem lepiej sobie radzą z przyśpieszeniem niż ja. Ale nie myślą.

Ja dużo nauczyłem się, bo przez rok z okładem jeździłem z ojcem. Non stop. Do szkoły - z ojcem, w trasę - z ojcem. Na zakupy - z ojcem. Początkowo miałem mu to za złe, ale teraz wiem, że nauczył mnie myśleć, obserwować drogę i przewidywać to co się stanie. Część kierowców obchodzi tylko to co za chwilę się stanie, patrzą na 100m przed maskę. Ja planuję manewry na kilka w przód. O, mogę wyprzedzić tira, to wyprzedzę, ciul że za 50 m skręcam w prawo. To po co wyprzedzać w takim razie? Nie myślą nasi kierowcy, i w tym względzie bliżej nam do byłych krajów związku sowieckiego niż do europy.
Zgłoś
Avatar
4................h 2014-02-12, 21:10
Po pierwsze 3 pierwszych gości chyba musiałoby w siebie walnąć jeśli mieliby zahamować równo z gościem, czas reakcji nawet im na to nie pozwolił ale wielmożny twórca filmiku ich wyliczył, nie ma to jak samosąd. Po drugie nawet jeśli jest wina nie można takich rzeczy udostępniać.

Dla twórcy należy się mandat za stworzenie zagrożenia w ruchu, zapewne 2 samochód który przejechał po pasach jechał za zatrzymującym się, nie sądzę aby ktoś trzymał się za kimś w odległości 5 m w czasie jazdy. Zatrzymywanie się na lewym pasie w celu przepuszczenia pieszego kiedy na prawym się nie zatrzymał powinno być zabronione!!! Chuj dwójkę ludzi uszczęśliwił a 5 doprowadził niemal o zawał serca
Zgłoś
Avatar
szarnuch 2014-02-12, 22:14 2
Jak czyta się niektóre komentarze (na szczęście nie wszystkie), to człowiek zaczyna wątpić w sadolowe towarzystwo. Do wszystkich twierdzących, że nagrywający zjebał sprawę i należy mu się mandat/karny k..s/etc., polecam wyrywkową lekturę kodeksu drogowego - zwłaszcza jeśli jeżdżą samochodem/rowerem/taczką po drogach publicznych. To wyjdzie na zdrowie Wam i całemu otoczeniu. Nawet jak nie zastosujecie się do tych przepisów, to przynajmniej miejcie świadomość jak często łamiecie przepisy. Dla tych którym trudno użyć wyszukiwarki:

Art. 26.
1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
2. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.
3. Kierującemu pojazdem zabrania się:
1. wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany,
2. omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu,

I nie chodzi tylko o niezatrzymanie się w powyższej sytuacji, ale o nieobserwowanie innych uczestników ruchu. Jeśli chodzi o wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, to wielu kierujących nawet nie wie że jest zabronione.

I to nie są objawy braku kultury, tylko wybuchowy miks źle pojętej ułańskiej fantazji, kozakowania i braku wyobraźni.
Zgłoś
Avatar
spiepszaj_dzbanie 2014-02-12, 22:58
Miałem to samo tylko że prędkości były mniejsze. Jechałem prawie równo z samochodem na lewym pasie, gdy nagle ten na lewym się zatrzymał a ja prawie musiałem włączyć wycieraczki - dobrze że zrobiłem porządek z układem hamulcowym bo pieszy miałby pecha.
Zgłoś
Avatar
TEERRAZ 2014-02-12, 23:30
Taką samą sytuację jak pan z filmiku mialem na egzaminie, pan egzaminator potraktował to jako błąd, twierdząc, że nie moge tak zrobić gdyż ja umozliwiam pieszemu wejscie na jezdnie ale nie moge temu pieszemu zagwarantowac, że kierowca z pasa obok też przepuści
Zgłoś
Avatar
eithe 2014-02-12, 23:31 1
Już mnie to wkurwia, wstawiajcie więcej filmów społeczniaki jebane, wkurwaicie się na fotoradary i złodziejską drogówkę, niedługo to nie będzie potrzebne, bo poprostu z rana będzie wchodził jakiś gość z komendy i spisywał nr rejestracyjne z filmików na sadolu. Każdemu zdarza się popełnić błąd na drodze. Piesi jacy są każdy wie, często nei patrzą wpierdalają się na jezdnie jakby byli nieśmiertelni. Albo jebane zakapturzone laski w tych puchowych płaszczach, ja pierdole! Ty zatrzymując się i puszczając tych pieszych stwarzasz większe zagrożenie, bo pieszy ma włazić na droge jak nic nie jedzie i jest bezpiecznie! a gość który jedzie prawym pasem może jechać szybciej/nie ogarnąć, że się zatrzymujesz wiec się palnij w łeb i nie wrzucaj takich filmów z hasłami "spisuj numery" bo aż się nóż w kieszeni otwiera! Idź do drogówki jak masz taką misję społeczną!

P.S.
poproszę maść na ból dupy bo się spiąłem.
Zgłoś
Avatar
Pajoresko 2014-02-12, 23:40
jebana inwigilacja, nie dość, że policja na każdym kroku to jeszcze zwykli ludzie innych nagrywają...
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2014-02-12, 23:41
Blurey napisał/a:

joshua

Dobrze by było jakby każdy odpowiadał za swoją dupe, ale jak ci lala wejdzie na pasach to masz ogromne problemy. A na jezdnie powinno się wchodzić zawsze po zatrzymaniu się i popatrzeniu 2x w lewo i 2x w prawo. Wystarczy prosty durny przepis, stop na każdym przejściu dla pieszych/rowerów i na prawdę po problemie, bo wtedy nie możliwym jest wejść pod maskę, bo przecież się osoba zatrzymała na stopie. A kierowca nie powinien mieć obowiązku przepuszczać pieszych, tylko z dobrej woli, kij, że postoję te 5-20 sekund dłużej na przejściach, ale przeżyję!!!


Taa. 5 sekund! Tyś drogę chyba tylko na zdjęciu widział. Przy ruchliwej drodze można by czekać i kilka godzin bez efektu, już nie mówiąc o tym, że nie każdy ma 18 lat jak ty i nie przebiegnie sobie w luce trwającej kilka sekund.
Zgłoś
Avatar
Guzik 2014-02-12, 23:56 2
Ale część was pierdoli głupoty. Zasada jest prosta: wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych i na samym przejściu jest zakazane. Ten przepis jest właśnie po to, żeby idioci nie musieli się kurwa zastanawiać o co chodzi i co robić w takiej sytuacji. Widzisz samochód stojący przed przejściem - masz się kurwa zatrzymać. Nie widzisz przejścia? Idź do okulisty albo oddaj prawo jazdy. Wina jest oczywista i leży po stronie wyprzedzających.
Możecie pierdolić, że kierowca od kamerki nie pomyślał, bo inni na pewno się nie zatrzymają. To właśnie przez ludzi myślących tak jak wy dochodzi do chorych sytuacji na drodze.
Cytat:

Wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi.
Punkty karne: 10 pkt
Mandat: 200 zł



Cytat:

Taką samą sytuację jak pan z filmiku mialem na egzaminie, pan egzaminator potraktował to jako błąd, twierdząc, że nie moge tak zrobić gdyż ja umozliwiam pieszemu wejscie na jezdnie ale nie moge temu pieszemu zagwarantowac, że kierowca z pasa obok też przepuści


To chyba jakiś pół-mózg był. Nie odpowiadasz za innych kierowców. Tak jak napisałem wyżej - przepuszczasz pieszych to inni kierowcy mają obowiązek się zatrzymać. To czy tego obowiązku dopełnią to nie Twój biznes tylko ich i ewentualnie policji. Jeśli gość Cię na tym ujebał to zostałeś zrobiony w chuja.
Zgłoś
Avatar
kuba149 2014-02-13, 0:41
Wystarczy, że jedzie przed tobą jakieś większe auto, już nie masz możliwości, aby zobaczyć, iż właśnie przejechałeś przez przejście dla pieszych, wystarczy, że ten pierwszy się nie zatrzyma i reszta jedzie za nim. Miałem dokładnie taką sytuację i owszem, jeżeli już się czegoś takiego doświadczyło to zwraca się uwagę na tego po lewej, gorzej jak się nie poszczęści za pierwszym razem.
Zgłoś
Avatar
Guzik 2014-02-13, 1:39
kuba149, dlatego jeżdżąc po mieście należy zachować odpowiednią prędkość, odległość od pojazdu jadącego przed tobą i zwarać uwagę no to, co dzieje się dookoła.
Zgłoś
Avatar
markross 2014-02-13, 3:33
Ci niewinni to autem chyba tylko do sklepu po bułki jeździli, ewentualnie do pracy po 5km skoro mówią że ich nic nie zaskoczy. Mi raz facet wyszedł 5m przed maską zza samochodów stojących na przeciwnym pasie, miał szczęście że znam to miejsce (przejście przy pkp/przystanek bus) i przezornie zwolniłem. Wystarczy że chociaż jedna ze stron pomyśli i nic wielkiego się nie stanie, pieszy ma o wiele łatwiejsze zadanie i większe konsekwencje...
BTW, zobaczcie sobie profil na yt tego kutasa, ma sporo filmików z wymuszeniami na przejsciu a większość sytuacji sam prowokuje, ktoś powinien mu wpierdolić za szukanie sensacji i stwarzanie zagrożenia. Wpadł z gps i kamerką do miasta i bawi się w szeryfa.
Zgłoś
Avatar
peak92 2014-02-13, 9:57
Wrocław, ul. Ślężna, na wysokości Cmentarza Żydowskiego
Zgłoś
Avatar
hpiotrekh 2014-02-13, 13:10
czyli potwierdzilo sie to co pisalem strone wczesniej. frajer specjalnie prowokuje takie sytuacje.
Zgłoś
Avatar
halles 2014-02-13, 15:21
ale jebie cebula w tym temacie, ja pierdole brak mi slow...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie