18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 20:00
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Wypadek na DK 36
czaszemsty • 2013-05-16, 21:51
Wczorajszy wypadek w moich okolicach. DK 36 Rawicz - Kobylin. W efekcie wypadku spaliło się 20 metrów asfaltu, drogę zamknięto do naprawienia jezdni. Musiała zdarzyć się tragedia, żeby zastanowiono się nad tą trasą

Cytat:

Do wypadku doszło przed godziną 8.00. Straż pożarna otrzymała informację o zderzeniu dwóch ciężarówek między Dłonią a Smolicami. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w karambolu uczestniczą trzy ciężarówki. Ze wstępnych informacji wynika, jedna z ciężarówek zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się czołowego z jadącą z naprzeciwka cysterną, na to najechała jeszcze trzecia. Wszystkie trzy stanęły w ogniu i doszczętnie spłonęły. Jedna przewoziła styropian, a pozostałe cement i substancje ropopochodną. Akcja była bardzo trudna - przyznaje Mariusz Przybył, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie - Pożar był ogromny, uderzenie było tak ogromne, że praktycznie rozerwało cysternę, która przewoziła cement, kabiny zostały porozrywane. Kierowcy byli zakleszczeni, nie mieli szans się wydostać, spłonęli w samochodach - dodaje.











Ja od siebie mogę dodać, ze jest to droga krajowa, a jedzie się po niej gorzej niż po gruntowej, autentycznie. Ciężko utrzymać ciężarowe auto w ryzach mijając się z drugą ciężarówką i próbując nie stracić lusterka.
Zgłoś
Avatar
Abducti 2013-05-17, 12:14
Tragediczne ale niech to niektórym da do myślenia - po naszych chujowych drogach nie można zapierdalać - szczególnie na tych wąskich, dziurawych wyrobach drogopodobnych. Rozumiem, że czas pracy, kiepski stan auta ale to nie usprawiedliwia tego, jak niektórzy ryzykują swoim i cudzym życiem. Kiedyś zapas szczęścia każdego zapierdalającego się wyczerpie.
Zgłoś
Avatar
Ravager 2013-05-17, 12:30
Mnie najbardziej intryguje, czy faktycznie tym wszystkim matołom bardziej opłaca się ciągle remontować drogi, łatać dziury, zrywać postrzępiony asfalt i kłaść nowy, zamiast raz wyłożyć trochę więcej gotówki i zafundować taki, którego termin przydatności nie kończy się pierwszej zimy, albo po przepuszczeniu 5 TIRów. Zastanawia mnie na chuj tyle fotoradarów wszędzie, skoro na 90% dróg średnia prędkość przejazdu to i tak 30 km/h żeby nie zgubić nagle podwozia.
Zgłoś
Avatar
oooouz 2013-05-17, 12:53
@ravager

co to da?
u to nie zachód
kumpel tak pracował, w tym asfalcie sa same subst. chemiczne, a chvja tego co ma byc, bo jest taniej
nawet jak zrobia nowy to i tak sie spyerdoli zaraz
przykłąd droga 395 łączaca stolice dolnegoslaśka z innym miastem
2 lata temu robiona? całe lato ją meczyli (odcinek ok 10km) i juz mamy koleiny .
Zgłoś
Avatar
Klawisz-84 2013-05-17, 12:58
Dlatego u nas w Polsce zdaje się za 4-5 a nawet 6 razem Instruktorzy przygotowują ludzi do jazdy po koleinach a nie drogach. Swoją drogą szkoda ludzi nie ważne jaka tam była przyczyna życie ludzkie zawsze jest najważniejsze ;/

Ps. Oczywiście gdyby to byli muzułmanie miałbym banana na ryju ;D
Zgłoś
Avatar
Nesershmit 2013-05-17, 13:17
Kolega lofix1 ma racje. tylko taka mała poprawka czas pracy kierowcy trwa 15h a czas jazdy 9h. Chodź są wyjątki ale to nie ten temat
Zgłoś
Avatar
Eliot Imperio 2013-05-17, 14:06 1
lofix1 napisał/a:



jak kiedyś przesiądziesz się z autobusu do samochodu to wtedy możesz spróbować się wypowiadać. Po co tak pierdolić nie mając pojęcia o jeździe zawodowej. Kierowca jest ograniczony między innymi przez czas pracy, max 9 godzin w ciągu dnia. Gdybyś chciał tak zwalniać za każdym razem, to przy polskich warunkach drogowych zrobiłbyś może 200km podczas dniówki. Dlatego sprawdź szczelność dętek w swoim bmx i szczerze Ci radzę



Pierdolisz. Mój ojciec jest kierowcą ciężarówki od ponad 20 lat i nigdy nie ryzykował zdrowia czy tym bardziej życia bo ograniczał go czas pracy, a wyjeździłem z nim też kupę kilometrów jako pasażer, gdy jeździł jeszcze solo. Zdąży to zdąży, nie to nie. Tacho i karty kierowcy oczywiście można oszukać, i robią to oczywiście, ale jednak nigdy z narażaniem życia. Kierowców jest dwóch, obowiązują ich ścisłe zasady co do tego ile czasu może spędzić za kółkiem i ile czasu powinien odpoczywać. Zresztą, wcale nie musiał zapierdalać, to jest ogromna masa która rozpędzona nawet do 60km/h robi spore zniszczenia, tym bardziej przy zderzeniu czołowym. Jednemu sie przysnęło i zabił drugiego. To jest smutne. Także przestańcie pierdolić głupoty, zawód kierowcy zawodowego do najłatwiejszych nie należy i szczerze polecam każdemu co twierdzi inaczej kurs Polska-Hiszpania.
Zgłoś
Avatar
ALUZJONISTA 2013-05-17, 14:14
spójrzcie na dobre strony, na te 20 metrów stopionego asfaltu położą teraz nowy gładziutki
Zgłoś
Avatar
kosmaty69 2013-05-17, 14:47
W tym przypadku wina drogi pewnie, ale kierowcy ciężarówek w więszkośći to też pojeby, które zapierdalają drogami, że nieraz strach gdzieś poboczem przejść..
Zgłoś
Avatar
truskawkowabuba 2013-05-17, 14:49
ALUZJONISTA napisał/a:

spójrzcie na dobre strony, na te 20 metrów stopionego asfaltu położą teraz nowy gładziutki



no zajebista dobra strona. trzeba było śmierci kilku osób, być może nawet na żywca w płomieniach, żeby położyli 20 metrów nowego asfaltu, fucking logic.

to strasznie przykre, nie wyobrażam sobie uczuć rodziny jak zostały o tym zawiadomione...
Zgłoś
Avatar
ALUZJONISTA 2013-05-17, 15:06
truskawkowabuba napisał/a:



no zajebista dobra strona. trzeba było śmierci kilku osób, być może nawet na żywca w płomieniach, żeby położyli 20 metrów nowego asfaltu, fucking logic.

to strasznie przykre, nie wyobrażam sobie uczuć rodziny jak zostały o tym zawiadomione...



jeśli nie łapiesz ironii to nie puacz.
przykre czy nie przykre, codziennie umiera mnóstwo osób i dla każdego z ich bliskich to wielka tragedia. szkoda tylko, że nie dostają takich rent i odszkodowań jak rodziny ofiar z katastrofy smoleńskiej, ale być może tamci cierpią bardziej? nie sądzę...

ja tego sobie wyobrażać nie muszę jeśli rozumiesz co mam na myśli. A temat chujowych dróg to chyba żadna nowość?
Zgłoś
Avatar
krzakkk 2013-05-17, 16:17
lofix1 napisał/a:



jak kiedyś przesiądziesz się z autobusu do samochodu to wtedy możesz spróbować się wypowiadać. Po co tak pierdolić nie mając pojęcia o jeździe zawodowej. Kierowca jest ograniczony między innymi przez czas pracy, max 9 godzin w ciągu dnia. Gdybyś chciał tak zwalniać za każdym razem, to przy polskich warunkach drogowych zrobiłbyś może 200km podczas dniówki. Dlatego sprawdź szczelność dętek w swoim bmx i szczerze Ci radzę



12h jeśli już
Zgłoś
Avatar
kamuha 2013-05-17, 16:34
lofix1 napisał/a:



jak kiedyś przesiądziesz się z autobusu do samochodu to wtedy możesz spróbować się wypowiadać. Po co tak pierdolić nie mając pojęcia o jeździe zawodowej. Kierowca jest ograniczony między innymi przez czas pracy, max 9 godzin w ciągu dnia. Gdybyś chciał tak zwalniać za każdym razem, to przy polskich warunkach drogowych zrobiłbyś może 200km podczas dniówki. Dlatego sprawdź szczelność dętek w swoim bmx i szczerze Ci radzę



usprawiedliwienie z dupy.
Jeżeli nawet ma zrobic 200km dziennie to powinno tak być. Kierowca jest ograniczony do 9h dzinnienie nie dla wygody kierującego ale po to aby chronić innych uczestników ruchu. .
Jakakolwiek próba wykręcania się przed hamowaniem 30t zestawem jest dla mnie typowym skurwysyństwem.
p.s. jeżdżę po polskich drogach średnio 75-100kkm rocznie (małym autem).
Zgłoś
Avatar
Eliot Imperio 2013-05-17, 16:41
truskawkowabuba napisał/a:



no zajebista dobra strona. trzeba było śmierci kilku osób, być może nawet na żywca w płomieniach, żeby położyli 20 metrów nowego asfaltu, fucking logic.

to strasznie przykre, nie wyobrażam sobie uczuć rodziny jak zostały o tym zawiadomione...



Przy takiej sile i masie nie sądzę, żeby mieli szanse na wyjście z tego cało. Jeśli poszli czołowo, to tak jakbyś przypierdolił w ścianę. Cysterna dodatkowo była dopychana tym cementem, nie sądzę by zdążyli krzyknąć "kurwa mać". Szkoda ludzi, zwłaszcz że wypadek na prawdę tragiczny...
Zgłoś
Avatar
Quater 2013-05-17, 16:54
Straszny wypadek, sam jestem z Kobylina i dym z miejsca wypadku widać było nawet w okolicznych wioskach. Niewyobrażalne męki musieli wycierpieć kierowcy jeśli nie zginęli od razu...
Zgłoś
Avatar
barteck_street 2013-05-17, 16:58
Jeżdżę tą trasą dzień w dzień, przejebany odcinek, miota jak szatan w koleinach, a na motocyklu na pamięć między dziurami zapierdalam

Aa i mnie też na DK36, tyle że 10km dalej zmiotła ciężarówka z drogi i dachowanko zaliczyłem
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie