18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 22:25
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Youtubery w McLarenie - teraz popularne
Wypadki na skuterach
Z................z • 2012-04-23, 7:05
Wiosna, na ulice znów wyjechały skutery, a na nich "kierowcy" z dowodem osobistym jako uprawnieniami.

Zgłoś
Avatar
sanuyem 2012-04-23, 8:13 1
Prawie wszystko w chinach, w sumie stamtad sa te wszystkie skutery.
Piwo.
Zgłoś
Avatar
dirty_pig 2012-04-23, 8:24 3
"..."kierowcy" z dowodem osobistym jako uprawnieniami."

no i po co więcej uprawnień? jak jazda skuterem samochodem czy motorem jest prosta jak budowa cepa. tylko że w tym naszym nowym durnym społeczeństwie ludzie myślą sobie że jak ma prawo jazdy to jest lepszy. a prawo jazdy jest gówno warte jak się nie ma umiejętności! bo prawo jazdy nie kieruje a człowiek jak byś jeszcze nie zauważył
Zgłoś
Avatar
Dziamian 2012-04-23, 8:31 2
najlepsze manewry to skręcanie z prawego pasa w lewo (ścinając wszystkie resztę pasów jak leci) i przejazd na czerwonym lub wlot na pełnej piździe na skrzyżowanie
Zgłoś
Avatar
Z................z 2012-04-23, 8:38 103
dirty_pig napisał/a:

"..."kierowcy" z dowodem osobistym jako uprawnieniami."

no i po co więcej uprawnień? jak jazda skuterem samochodem czy motorem jest prosta jak budowa cepa. tylko że w tym naszym nowym durnym społeczeństwie ludzie myślą sobie że jak ma prawo jazdy to jest lepszy. a prawo jazdy jest gówno warte jak się nie ma umiejętności! bo prawo jazdy nie kieruje a człowiek jak byś jeszcze nie zauważył



Z poziomu Twojej wypowiedzi wnioskuję że nie jesteś jeszcze pełnoprawnym kierowcą, ba, ciężko mi uwierzyć w to że jesteś pełnoletni Uprawnienia, takie jak prawo jazdy, poprzedzone są egzaminami które sprawdzają wiedzę na temat tego jak zachować się w ruchu drogowym zdobytą praktykami z doświadczonym kierowcą (instruktorem) oraz teorię. Niestety, dla wielu ludzi egzamin na prawo jazdy jest barierą nie do przekroczenia (głównie ze względu na wiek, niski iloraz inteligencji lub brak ogarnięcia się na drodze), dlatego pojawiają się potem na sadistic.pl i wylewają swoje żale że prawo jazdy to tylko papier a ważny jest człowiek co ten papier ma. Jak już wspomniałem, taki człowiek co ma taki papier jak prawo jazdy, ma jednak większą praktykę i wiedzę na temat ruchu drogowego od osoby która kupiła skuterek i wyjechała na drogi publiczne posiadając jedynie dowód osobisty. Wiesz ilu skuterzystom sprawia problem zachowania się na skrzyżowaniu dróg równorzędnych, albo trzymania się prawej krawędzi jezdni, albo nie blokowanie lewego pasa ruchu? Uwierz mi, wielu, ponieważ często nie mają żadnej wiedzy na temat ruchu drogowego. Od paru lat zauważam że z każdym rokiem jest coraz niebezpieczniej na Polskich drogach w ciepłe miesiące, ponieważ z roku na rok zalewają nas fale tanich, łatwo dostępnych skuterów, którymi każdy może jeździć (bo to proste jak budowa cepa) ale rzadko kto, nie posiadający uprawnień, wie jak jeździć dobrze i zgodnie z prawem
Zgłoś
Avatar
B................o 2012-04-23, 8:41 16
dirty_pig napisał/a:

"..."kierowcy" z dowodem osobistym jako uprawnieniami."

no i po co więcej uprawnień? jak jazda skuterem samochodem czy motorem jest prosta jak budowa cepa. tylko że w tym naszym nowym durnym społeczeństwie ludzie myślą sobie że jak ma prawo jazdy to jest lepszy. a prawo jazdy jest gówno warte jak się nie ma umiejętności! bo prawo jazdy nie kieruje a człowiek jak byś jeszcze nie zauważył



Gdyby tak było jak twierdzisz, każdy zawód, czy specjalistyczna umiejętność nie musiała by być potwierdzona. Każdy mógłby być adwokatem, spawaczem, cieślą, zawodowym kierowcą tira czy geodetą. Prawo jazdy jest potwierdzeniem twojej podstawowej wiedzy o przepisach. Możesz mieć umiejętności owszem doświadczenie, ale może równie dobrze tylko Ci się wydawać, że tak jest. Wybacz, ale nie ufam młodzieży jadącej na skuterku, gdyz nie mogę stwierdzić, że ma on odpowiednią wiedzę jak zachować się na drodze. Mógł zgłębić wiedzę na temat przepisów o ruchu drogowym, ale równie dobrze mógł nawet raz ich nie przeczytać.
Zgłoś
Avatar
CorT7 2012-04-23, 8:41 2
@Tomasz Zaganiacz zgadzam się w 100 %, "dirty_pig" najwyraźniej albo na 15 lat albo nie zdał 6 raz prawka i się wypłakuje
Zgłoś
Avatar
en-em 2012-04-23, 11:03 2
dobra,skutery to plaga..ale na tym filmie widać że wielu samochodowych kierowców ewidentnie zajeżdża im drogę lub taranuje. nie ma co robić nagonki- wina leży po obu stronach wojny skuterowo-samochodowej.
Zgłoś
Avatar
SasekPL 2012-04-23, 11:51 2
W sytuacjach gdzie zagrożone jest życie ludzkie, a takie na pewno jest na drodze, powinny być zdawane odpowiednie testy na prawo do jazdy tymi skuterami. Ja jestem za nową kategorią prawka. W tym filmiku widać, że niektóre wypadki są spowodowane przez kierowców, ale większość nie jest z ich winy. Po za tym kto jeździł samochodem to wie, że nie zawsze widać w lusterkach tego co jedzie krawędzią pasa.
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2012-04-23, 12:18 2
3:12 kolo z babka odrazu w 69 poszli. na srodku ulicy
Zgłoś
Avatar
duzymietek 2012-04-23, 12:24
Wszystko jakieś skośnookie- może przez te krzywe gały nie widzą drogi czy inny huj...
Zgłoś
Avatar
stud3nt 2012-04-23, 13:40
Można wiele pisać na temat takich wypadków i ich uczestników, Jednak prawdziwie ważne jest co innego: widząc dwukołową kosiarkę czy inny motor, trzeba myśleć podwójnie. Bo w razie jakiegokolwiek zderzenia, w prawie wszystkich wypadkach karetka odwozi tylko tego w kasku.

Zwłaszcza, że ludzie tuningują im silniki (i to z całkiem niezłym efektem), a zapominają o hamulcach.
Zgłoś
Avatar
CZN 2012-04-23, 14:16
Jackass 50ccm Edition
Zgłoś
Avatar
rafalskiddz 2012-04-23, 15:15 1
jestem za pisaniem chociaz testu wewnetrznego z zasad ruchu drogowego, wsiadzie ci stara babcia na skuter nie znając przepisów i na wiekszosci ulic wymusza pierszeństwo, wkurwia mnie to że na zwykły dowód mozna jezdzic tym gównem
Zgłoś
Avatar
HardY-HarD 2012-04-23, 17:45 8
sprawia mi radość jak te parchy się kładą na drodze
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie