18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

Siemanko, siemanko, drogie piwniczaki. Wrzucam wykres wzrostu koszt publicznego pieniądza na przestrzeni 30 lat. Co on oznacza? Mniej więcej to, ile państwo musi oddać inwestorom, głównie zagranicznym, bysmy mogli pić, palić i r*chać laski w hybrydach i po ondulacji za te wszystkie kacze plusy. Każde 500 plus na bąbelka kosztuje skarb państwa od niedawna jakieś 600, a będzie drożej. Spodziewane są nowe podatki, cięcia budżetowe i wzrost inflacji, która dr facto łagodzi skutki deficytu budżetowego. Nie jestem pewny czy wy wogole rozumiecie co ten wykres mówi i o czym pisze, ale w przyszłym roku odczujecie. A jeśli Kaczysci przerżną wybory, a wszystko na to wskazuje, i do głosu dojdą profesjonalni ekonomiści a nie oszuści i propagandyści, wówczas budżetówka, emeryci, drobni przedsiębiorcy oraz 90% rolnikow będą mieć orzej***ne jak w zasadzie nigdy dotąd. Bo skończy się dodruk pieniądza, i rusza reformy przywracające równowagę budżetowa. Na pewno pojawi się ktoś taki, przy ktorym Balcerowicz to socjalista. W tej chwili jesteśmy na Titanicu płynącym na górę lodową. Podstawowe wskaźniki ekonomiczne Polski są podobne do tych Rosyjskich, o to przecież Russia ma wszystkie możliwe embarga i pakiety restrykcyjne a nie Polska. Od zawsze tak było, że koszt społeczny zawirowań gospodarczych w największym stopniu ponoszony jest przez biedotę. Bal się kończy, życie za darmowy pieniądz także. Rolniki już teraz mają klepniete obcięcie dotacji obszarowych i pozostałych o połowę, i to przez dwóch debili z PIS morawieckiego i Lewandowskiego. Będzie hustane na sznurze w stodole,co zresztą krzyczeli na manifestacjach Agrounii, ale to każdy wie, kto rozumie cyfry i oś czasu. Inni, jak biedota, emeryci i budżetówka, dramatycznie zmiebianstyk życia, będą kupować mniej, taniej, a z wielu rzeczy zrezygnują. Internet także będzie luksusem, wielu piwniczakow z sadola zniknie co nie będzie ich stać na internet.


2022-10-13, 23:03

2022-10-13, 23:07
bo za malo wszystkiego darmo UPAdlincom...

2022-10-13, 23:09
zlaskipanskiejbozydarr napisał/a:

dr facto



:ok:
Dobra panie ekonomista, sprawdźmy czy wiesz o czym piszesz; co ci przypomina lewa strona tego wykresu?

2022-10-13, 23:21
Sadolki i Sadole !
silwerbalk napisał/a:

Będzie hustane na sznurze w stodole




2022-10-13, 23:21
HenrykS. napisał/a:

Dobra panie ekonomista, sprawdźmy czy wiesz o czym piszesz; co ci przypomina lewa strona tego wykresu?



Siemanko krytyczny, mam zgadnąć co tobie ona przypomina? Mi różne rzeczy, zgaduje że jeśli nie to samo co tobie, to pewnie będziesz pie**olić głupoty że jednak moje tezy są do bani. Dziwna logikę stosujesz.

2022-10-13, 23:25
zlaskipanskiejbozydarr napisał/a:

Siemanko krytyczny, mam zgadnąć co tobie ona przypomina? Mi różne rzeczy, zgaduje że jeśli nie to samo co tobie, to pewnie będziesz pie**olić głupoty że jednak moje tezy są do bani. Dziwna logikę stosujesz.



Normalną logikę, każdy kto ma coś wspólnego z rynkami finansowymi widzi to samo.

2022-10-14, 00:20
HenrykS. napisał/a:

Normalną logikę, każdy kto ma coś wspólnego z rynkami finansowymi widzi to samo.



Głosujesz na PiS? Każdy, żaden, wszyscy, nikt, podstawowy błąd logiczny, mówisz za siebie, i tylko za siebie. Szklanka może być do połowy pełna lub pusta w zalesnslosci od obserwatora i jego emocji.
Ja na wykresie widzę nadciągający shitstorm, a okoliczności wewnętrzne, jak złodziejki i przestępczy rząd, oraz okoliczności zewnetrzne, wojna ,covid, perspektywa ogólnego światowego burdelu, wysnułem swoje wnioski.

2022-10-14, 10:46
zlaskipanskiejbozydarr napisał/a:

Każdy, żaden, wszyscy, nikt, podstawowy błąd logiczny, mówisz za siebie, i tylko za siebie.



No właśnie nie, schematy i formacje są takie same dla każdego i tu nie ma że zobaczysz czy wyrysujesz sobie coś co sam chcesz zobaczyć.