18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
🔥 Are you ok? - teraz popularne
🔥 Ruski nurek - teraz popularne
🔥 Zabił kota widłami - teraz popularne
Xbox One- nowa konsola Microsoftu
D................k • 2013-05-21, 20:52
Wygląda nieźle.







Krótko o samej konsoli:
Cytat:

- Nowa konsola Microsoftu to Xbox One
- Działanie w chmurze
- Będziemy mogli włączać Xboksa mówiąc do niego "Xbox ON"
- Snapmode - możliwość oglądania filmu na części ekranu i np: przeglądania internetu na pozostałej powierzchni
- Skype pojawi się na Xbox One
- 8-rdzeniowy procesor, dysk 500 GB, 8 GB RAM, USB 3.0, napęd Blu-Ray, architektura 64 bitowa, wejście i wyjście HDMI
- 3 systemy operacyjne - Xbox, Windows oraz trzeci łączący dwa poprzednie ze sobą
- Do każdego Xboksa One dołączony będzie nowy Kinect
- Nowy Kinect widzi w 1080p
- Nowy kontroler - nowe triggery, nowy krzyżak
- Nowa generacja Smart Glass - aplikacji na tablety do sterowania Xboksem
- Zupełnie nowa usługa Xbox Live. Te samo konto co na X360.
- Wszystko w chmurze - muzyka, gry, filmy.
- EA tworzy 4 gry na Xboksa One - FIFA, MADDEN, NBA LIVE I UFC
- Nowe gry EA będą działały na silniku EA Sports Ignite - zupełnie nowym silniku do ich gier sportowych
- Forza będzie tytułem startowym nowego Xboksa
- "Quantum Break", nowa gra od Remedy - twórców Maksa Payne'a czy Alana Wake'a
- Microsoft Studios planuje wydać 15 ekskluzywnych gier na Xboksa One w przeciągu roku od premiery, z czego 8 to zupełnie nowe marki
- Premiera na całym świecie pod koniec tego roku.
- Call of Duty otrzyma NOWY SILNIK GRAFICZNY!

Zgłoś
Avatar
cysio0407 2013-05-22, 12:25
Czyli specyfikacja jak mój 3letni PC z dodanym lepszym procesorem i pewnie trochę lepszą grafiką, za 2k+koszt starej grafiki mogę kupić najlepszą kartę na rynku, mieć to gotowe na za 3 dni i tadam - mój komputer już jest szybszy od niewydanego jeszcze Xbox'a.
Zgłoś
Avatar
Blackjoe 2013-05-22, 12:33
Nihil novi...
Zgłoś
Avatar
k................u 2013-05-22, 12:35
A Pececiarze tylko z politowaniem kiwają głową
Zgłoś
Avatar
LBTUxxx 2013-05-22, 12:49 1
Xbox był i bedzie gównem... PS4 to bedzie coś
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-05-22, 12:51
LBTUxxx napisał/a:

Xbox był i bedzie gównem... PS4 to bedzie coś


Hahahahahahha dobry dowcip... Przecież to ten sam APU co w X-klocu. Jedyne czym się różnią to pamięć operacyjna kloc ma DDR3 a playpadło ma GDDR5.
Zgłoś
Avatar
motoguru 2013-05-22, 13:04
cysio0407 napisał/a:

Czyli specyfikacja jak mój 3letni PC z dodanym lepszym procesorem i pewnie trochę lepszą grafiką, za 2k+koszt starej grafiki mogę kupić najlepszą kartę na rynku, mieć to gotowe na za 3 dni i tadam - mój komputer już jest szybszy od niewydanego jeszcze Xbox'a.



PS4 ma mieć moc obliczeniowa 1.8tflops, a xbox 1.2tflops, jeżeli Twój 3 letni pecet ma taką moc, to to było dobrze wydane 10k ;]
Zgłoś
Avatar
Anders Breivik 2013-05-22, 13:09
Nie zapominajmy że, jeżeli będziesz chciał grać w używaną grę to musisz zapłacić Mikrosyfowi. Sony wins.
Zgłoś
Avatar
bania88 2013-05-22, 13:09
Kurde, ze tu nikt jeszcze nie napisal, ze "PC malo sie liczy na rynku i jest slabe"? Przed chwilka na kwejku bylem i pod Xpudlem rozgorzala dyskusja jakie to konsole sa zajebiste i duzo lepsze od PC.
Az zal mi takich ludzi. Nikt nawet nie pomyslal, ze konsole bazuja na tym, co na PC jest dostepne od paru lat.
A biorac pod uwage Prawo Moore'a, mówiące że moc obliczeniowa komputerów podwaja się co 24 miesiące, to za niecale 2 latka te konsole w porownaniu do PC beda i tak gownem
Zgłoś
Avatar
eclave 2013-05-22, 13:10
Mam PS3 z Move, Xboxa 360 z Kinectem. Obie konsole leżą nieużywane, bo gry są po prostu nudne. Nie znam żadnych dobrych tytułów gier MMO, a tylko takie mnie interesują, bo rywalizacja przeciwko sztucznej inteligencji jest żałośnie głupia.

Może gdyby w końcu wprowadzili normalną obsługę myszy i klawiatury na konsolach, to bym na nich grał, bo FPSy czy strategie na padzie to delikatnie mówiąc nieporozumienie. Z move sterowanie w FPS jest ciut lepsze, ale dalej bezkonkurencyjne z myszą. Mówi się, że dodanie myszy i klawy do konsoli spowoduje, że stanie się ona zwykłym PCem, ale czym w zasadzie konsola różni się od PC? Tylko i wyłącznie systemem operacyjnym. W przypadku konsol jest to OS pozwalający tylko na granie w gry, oglądanie internetu, filmów, muzyki, etc. Na PlayStation kiedyś można było zainstalować linuxa, także można było za nieską cenę kupić potężnego PCta. Hardware jest ten sam z tą różnicą, że dla konsol jest on dedykowany.
Zgłoś
Avatar
zorbak5 2013-05-22, 13:14 4
Jeśli w opisie "konsoli" słowo gra pojawia się dopiero w 13 podpunkcie; jeśli na stronie internetowej na pierwszym zdjęciu jest netflix i internet explorer, a informacji o grach trzeba szukać w zakładkach; jeśli na oficjalnej konferencji skupiają się funkcjach telewizyjnych a nie grach - to to nie jest kurwa konsola tylko jebana nowoczesna szafa grająca. Zresztą wygląda jak dvd player z manty.

A PS4 nie lepsze. Chuj z konsolą, najważniejsze że jest przycisk "share" na padzie! Po co ci gry na "konsoli", przecież masz gry na fejsbuku! Po co nowa generacja - MAMY TERAZ INTEGRACJEE Z TWITEEEEREM.
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-05-22, 13:15
motoguru napisał/a:



PS4 ma mieć moc obliczeniowa 1.8tflops, a xbox 1.2tflops, jeżeli Twój 3 letni pecet ma taką moc, to to było dobrze wydane 10k ;]


PS4 to
CPU 8 rdzeni. AMD nazywa te rdzenie Jaguar. Architektura x86. Wcale nie najmocniejsze CPU na rynku.
GPU czyli najprawdopodobniej mobilna wersja radeona coś o wydajności zbliżonej do 7850 od AMD i 660 od NV. Dupy nie urywa zważywszy że na rynku są dostępne wydajniejsze jednoukładowe karty graficzne.
RAM... GDD5. Ohh... I tak słabo bo do komunikacji z CPU nie trzeba wydajnej pamięci zaś w GPU obecnych PC GDDR5 to standard w mid endzie.
Reszty bebechów nie będę opisywał bo nie mają znaczenia jeżeli chodzi o wydajność. Już nie będę mówił o tym iż zwykle podawane wartości we flopsach nie odzwierciedlają wydajności w realnych zadaniach. Wiele zależy od danego zadania które musi wykonać jednostka obliczeniowa.
Zgłoś
Avatar
Gienek2 2013-05-22, 14:52
bardziej zgodziłbym się z opinią McMenela, teraz xbox 360 ( miałem go od 2004 do 2008) już wtedy gdy ktoś miał dobre kompa miał bogatsza grafikę np trybuny kibice w pes , itp więc nie ma co pierdolić że nowe konsole będą coś jak sprzęt NASA bo to śmiech na sali, zrobią pudełko które nie będzie zaśmiecać się niczym innym jak grami ale robić nowość który będzie dobry przez rok dwa a później zostanie ZJEDZONY PRZEZ PC , zostaje tylko kwestia kompatybilności gier z systemem
Zgłoś
Avatar
Otek18 2013-05-22, 15:06
i żeby zagrać w grę pożyczoną od kumpla musisz zapłacić opłatę do M$ ;/
Zgłoś
Avatar
Revcz 2013-05-22, 15:11
PS4
・CPU: Jaguar 8 Core CPU @ 2.0GHz
・GPU: Radeon GPU @ 1.84TFLOPS
・Memory: 8GB GDDR5 @ 176GB/s
■Features:
・Backwards compatible with previous PS* games
・Can remote play on PSV
・PlayStation Eye
・Supposedly plays used games
・Est. price: $300-$500
・Has a Share button!

Xbox One
・CPU: Jaguar 8 Core CPU @ 1.6GHz
・GPU: D3D 11.1 GPU @ 1.2TFLOPS
・Memory: 8GB DDR3 @ 68GB/s
■Features:
・No backwards compatibility
・Now has Blu-ray & TV support, in the US at least
・Kinect
・Plays used games if you pay again
・Est. price: $300-$500
・Has Windows 8!
Zgłoś
Avatar
t................l 2013-05-22, 15:18
McMenel napisał/a:

2 tysie za coś co jest średniej wydajności PC... Za tą samą cenę będę miał PC z lepszymi bebechami a co za tym idzie lepszą grafiką i większymi możliwościami... Cóż ludzie są pojebani że chcą coś takiego kupować.


far cry 3 nie odpalisz na pc co ma 256 ram a na ps3 juz tak
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie