18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (9) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 14 minut temu
Avatar
S................x 2014-03-06, 0:51 14
A napiszę sobie komentarz na poważnie, co mi tam (osoby, które nie mają ochoty czytać przemyśleń zacofanego i zindoktrynowanego katola uprasza się o nie czytanie tego tekstu)

Nie mam nic przeciwko budowaniu pomników Jana Pawła II, czy nazywaniu ulic jego imieniem, uznaję go za wielkiego człowieka i osobę zasłużoną dla naszego kraju.
Jednak za często odnoszę wrażenie, że ludzie zapominają, komu on i nie tylko on służył. Jest wiele ulic nazywanych imieniem zasłużonych księży, bywają też ich pomniki, patronaty nad daną instytucją i ludzie potrafią wymieniać ich nazwiska, wiedzieć kim byli, wiedzieć, co powiedzieli, natomiast potrafią się zupełnie nad tym nie zastanawiać.

Obrazek, chociaż jest humorystyczny, dotyka w pewien sposób tego problemu, nie wiem, czy zamierzenie, czy nie.

To taka moja mała chwila refleksji na rozpoczęty właśnie Wielki Post.

Tak, wiem, że was to nie obchodzi, już milknę.
Zgłoś
Avatar
J................D 2014-03-06, 6:43 4
dokladnie! do kosciola a nie na sadola !
Zgłoś
Avatar
Kuriki 2014-03-06, 9:40 6
Tak mi się przypomniało

Zgłoś
Avatar
g................t 2014-03-06, 10:27 25
Slonx napisał/a:


uznaję go za wielkiego człowieka



To prawda był wielkim człowiekiem, sam widziałem.
Zgłoś
Avatar
Rafixo 2014-03-06, 12:45 4
Może i był wielkim człowiekiem ale jeżeli chodzi o sprawy pedofilii wśród księży to gówno zrobił. Teraz Franciszek moim zdaniem jest od Polaka lepszy milion razy i zaczął coś z tym robić.
Zgłoś
Avatar
P................i 2014-03-06, 12:51
cóż, twardy chłop, prawdziwy góral, takich ludzi ceni się na każdym stanowisku,
Zgłoś
Avatar
XtravaganZa 2014-03-06, 13:07 5
Slonx napisał/a:


Nie mam nic przeciwko budowaniu pomników Jana Pawła II, czy nazywaniu ulic jego imieniem, uznaję go za wielkiego człowieka i osobę zasłużoną dla naszego kraju.


Mi coś się kojarzy, że "Papież Polak" był przeciwny jakiemukolwiek budowaniu pomników ku jego czci/ pamięci. Ale pseudo katolicka tłuszcza robi po swojemu...
Zgłoś
Avatar
d................s 2014-03-06, 13:38
Rafixo napisał/a:

Może i był wielkim człowiekiem ale jeżeli chodzi o sprawy pedofilii wśród księży to gówno zrobił. Teraz Franciszek moim zdaniem jest od Polaka lepszy milion razy i zaczął coś z tym robić.



Spoko... Konserwatywny frot KK odrzuca i tego, i tamtego. Cytując pewnego uczonego zajmującego się doktryną wiary (mój znajomy): "to są normalne lewaki" - tłumaczył mi przy tym z łaciny jakieś pisemka wydawane przez Ratzingera (przede wszystkim, jak on sam mówi, jednego z najwybitniejszych teologów KK) i Franciszka, coś przy tym udowadniając...

Franciszek podobno sympatyzował w Argentynie z jakimś socjalistycznym ugrupowaniem - grosza odmawiając jedynie biednym - ze swoimi ziomami-oligarchami miał się trzymać.

Ja tylko powtarzam co usłyszałem - i to nie od antyklerykała, a od dewoty. Chcę was uświadomić, że i takie opinie o Franciszku i JPII (dwóch najbardziej krytykowanych papieży po Piusie XII) istnieją. Mnie ta kwestia w sumie zwisa .
Zgłoś
Avatar
o................n 2014-03-06, 14:52 7
@Kuriki Janusz "Ironfist" Pawlak, nigdy nie zapomnę ciebie! A Magik pizda jednostrzałowiec, po jednym już leży.

Co do popyra Pawulona 2 to gówno on dla świata i Polski zrobił i był zwykłą marionetką w rękach kurii. A za teksty, że "obalił komune" to bym strzelał!
Zgłoś
Avatar
pemb 2014-03-06, 18:55
@up
A mnie ten filmik rozwalił.
Zgłoś
Avatar
Nikczemny_Płód 2014-03-07, 10:09


Tak bardzo ślepi jesteście.
Zgłoś