18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 6:31
Z youtube zniknie muzyka niezależna ?!
J................V • 2014-06-19, 16:44
Cytat:

YouTube będzie usuwać teledyski takich artystów jak Adele, Arctic Monkeys i Radiohead. Dlaczego? Ponieważ niezależne wytwornie, do których należą, odmówiły zgody na zaproponowane przez Google warunki witryny.

Firma Google, do której serwis YouTube należy, postanowiła nieco zmodyfikować regulamin i renegocjować kontrakty z wytwórniami. To wszystko jest częścią przygotowań do uruchomienia usługi subskrypcji muzyki.

Rzecznik jednej z niezależnych wytwórni powiedział, że proponowane przez YouTube warunki są nie do przyjęcia. „To poważny błąd komercyjny” – mówi. Google jednak jest pewne swego i tłumaczy, że dzięki temu przynosi „nowe źródła przychodów” w przemyśle muzycznym.

W rozmowie z The Financial Times, szef ds. treści i działalności gospodarczej w YouTube, Robert Kyncl przyznał, że filmy niezależnych wydawnictw mogą zostać zablokowane w ciągu kilku dni jeśli nie zgodzą się one na proponowane warunki.

Trzy główne wytwórnie – Universal, Sony i Warner – zgodziły się na warunki i podpisały nowe umowy. Mniejsze niezależne wydawnictwa mówią jednak, że nie mogą sobie na to pozwolić i nie zamierzają zmienić zdania.

„Próbowaliśmy i nadal będziemy starali się pomóc YouTube’owi zrozumieć jak ważna jest muzyka niezależna dla usługi streamingowej i dlaczego powinna być odpowiednio wyceniona” – mówi Alison Wenham z Worldwide Independent Network.

„Nie dając swoim użytkownikom dostępu do muzyki niezależnej YouTube z góry zgadza się na porażkę… Zdecydowana większość niezależnych wytwórni na całym świecie jest rozczarowana brakiem szacunku i zrozumienia” – dodała Wenham.



źródło: BBC

Trochę chujowa sprawa szczególnie dla tych, którzy muzyki wyłącznie słuchają przez youtube, bo nie chce im się kraść plików z internetu albo uważają to za opcję najwygodniejszą.

Możliwe, że Adore Delano też Wam zabiorą

Zgłoś
Avatar
wytrzeszcz5 2014-06-20, 17:35 2
weź nie strasz że Taty Kazika, Kaczmarskiego, Grabaża czy lao che nie będzie.
Zgłoś
Avatar
kacperaa 2014-06-20, 17:36
co kurwa? jakie niezalezne wytwórnie? jakie kosmiczne pierdolenie, co to znaczy niezalezne? wytwornie ktore wydaja plyty adele i radiohead sa kupione przez emi, albo to emi we wlasnej osobie, wiec wtf. jaka tutaj niezaleznosc
Zgłoś
Avatar
Hannibal_PL 2014-06-20, 17:39 2
Zawsze słuchałem muzyki przez Youtube, najwyraźniej przyszedł czas na powrót do .flaców i odświeżenie Winampa
Zgłoś
Avatar
_Azazel 2014-06-20, 17:51
Po tym teledysku stwierdzam że w internecie wyjebało mnie na zakręcie a reszta pojechała dalej.
Zgłoś
Avatar
marcinek1992 2014-06-20, 17:53
Założę się że youtube zaproponował za mało kasy dla tych artystów. A jak nie będzie ich na youtube to nikt nie usłyszy ich piosenek chyba że w radiu.
Yt pozostanie zawsze górą.
Zgłoś
Avatar
Tafariel 2014-06-20, 17:59
Jest masa stron na których można słuchać muzyki bez reklam i innego gówna np. Grooveshark więc z YT mogą usuwać co chcą.
Zgłoś
Avatar
Forhekset 2014-06-20, 18:02
Ja tam większość muzyki poznałem na YT właśnie. A te niby "niezależne wytwórnie" same sobie strzelają samobója, odmawiając reklam swojego produktu na ogromnym serwisie internetowym i pewnie też sporej ilości hajsu.
Zgłoś
Avatar
Majozen 2014-06-20, 18:15
Jaka szkoda...
Zgłoś
Avatar
necrofallus 2014-06-20, 18:46 3
"YouTube będzie usuwać teledyski takich artystów jak Adele, Arctic Monkeys i Radiohead"

...STRASZNE
Zgłoś
Avatar
skysky 2014-06-20, 19:00
Dobrze że jest Spotify
Zgłoś
Avatar
t................t 2014-06-20, 19:05 1
Tamci "artyści" wyżej wypisani to mnie akurat jebią, a niech se usuwają.
Niech zostawią tylko TheOutfield, parę innych zespołów lat osiemdziesiątych, min Abbę, Roxette (parę dobrych kawałków mają), zespół Metallica, Haggarda oraz kilka niewielkich zespołów, bo tylko na nich mi zależy. Bardzo lubię też polskie zespoły, min Perfekt, Lady Punk, Hey, wykonawców solowych: Marka Grechutę, Piotra Rubika. To obecne gówno serwowane w radiach, telewizji to mogą usuwać do woli, przynajmnej dla mnie to jest muzyka dla ludzi odmóżdżonych, chociaż o gustach się nie dyskutuje. Tyle ode mnie w tym temacie.
Zgłoś
Avatar
Taquito 2014-06-20, 19:26 1
toastt napisał/a:

Tamci "artyści" wyżej wypisani to mnie akurat jebią, a niech se usuwają.
Niech zostawią tylko TheOutfield, parę innych zespołów lat osiemdziesiątych, min Abbę, Roxette (parę dobrych kawałków mają), zespół Metallica, Haggarda oraz kilka niewielkich zespołów, bo tylko na nich mi zależy. Bardzo lubię też polskie zespoły, min Perfekt, Lady Punk, Hey, wykonawców solowych: Marka Grechutę, Piotra Rubika. To obecne gówno serwowane w radiach, telewizji to mogą usuwać do woli, przynajmnej dla mnie to jest muzyka dla ludzi odmóżdżonych, chociaż o gustach się nie dyskutuje. Tyle ode mnie w tym temacie.


Wiesz ty w ogóle kto co to jest RADIOHEAD? Piszesz o "artystach", chwilę później wymieniasz sam muzykę pop z lat '80 czy Metallicę, a twórce jednego z najlepszych albumów w historii muzyki obrażasz w taki sposób. Ignorant
Zgłoś
Avatar
sebeks 2014-06-20, 19:50
jak sie komus nie podoba to niech sobie

Adore, Willam i masa innych artystów znajda inną drogę dystrybucji. Straci tylko YT i róznorodność świata.

wy, szczeniaki, nie zdajecie sobie sprawy jak wyglądał świat muzyki bez YT
Zgłoś
Avatar
kretorek3 2014-06-21, 11:21
Nie wiem czy wiecie ale TEN "Adore Delano" to jebany pedał
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-06-21, 17:40
Taquito
Nie słyszałem o tym zespole, właśnie przesłuchałem i jest delikatnie mówiąc nie w moim guście.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie