18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 6:31
Z youtube zniknie muzyka niezależna ?!
J................V • 2014-06-19, 16:44
Cytat:

YouTube będzie usuwać teledyski takich artystów jak Adele, Arctic Monkeys i Radiohead. Dlaczego? Ponieważ niezależne wytwornie, do których należą, odmówiły zgody na zaproponowane przez Google warunki witryny.

Firma Google, do której serwis YouTube należy, postanowiła nieco zmodyfikować regulamin i renegocjować kontrakty z wytwórniami. To wszystko jest częścią przygotowań do uruchomienia usługi subskrypcji muzyki.

Rzecznik jednej z niezależnych wytwórni powiedział, że proponowane przez YouTube warunki są nie do przyjęcia. „To poważny błąd komercyjny” – mówi. Google jednak jest pewne swego i tłumaczy, że dzięki temu przynosi „nowe źródła przychodów” w przemyśle muzycznym.

W rozmowie z The Financial Times, szef ds. treści i działalności gospodarczej w YouTube, Robert Kyncl przyznał, że filmy niezależnych wydawnictw mogą zostać zablokowane w ciągu kilku dni jeśli nie zgodzą się one na proponowane warunki.

Trzy główne wytwórnie – Universal, Sony i Warner – zgodziły się na warunki i podpisały nowe umowy. Mniejsze niezależne wydawnictwa mówią jednak, że nie mogą sobie na to pozwolić i nie zamierzają zmienić zdania.

„Próbowaliśmy i nadal będziemy starali się pomóc YouTube’owi zrozumieć jak ważna jest muzyka niezależna dla usługi streamingowej i dlaczego powinna być odpowiednio wyceniona” – mówi Alison Wenham z Worldwide Independent Network.

„Nie dając swoim użytkownikom dostępu do muzyki niezależnej YouTube z góry zgadza się na porażkę… Zdecydowana większość niezależnych wytwórni na całym świecie jest rozczarowana brakiem szacunku i zrozumienia” – dodała Wenham.



źródło: BBC

Trochę chujowa sprawa szczególnie dla tych, którzy muzyki wyłącznie słuchają przez youtube, bo nie chce im się kraść plików z internetu albo uważają to za opcję najwygodniejszą.

Możliwe, że Adore Delano też Wam zabiorą

Zgłoś
Avatar
ganji 2014-06-19, 16:53 3
No kurwa, całkiem ciekawa nuta Dzięki
Zgłoś
Avatar
S................n 2014-06-19, 17:20
Mówiąc kolokwialnie rzytTub chciał by się dobrać do ich kaski...

A jeb się rzytTubie!
Zgłoś
Avatar
sadystycznie bolesny 2014-06-19, 17:25 94
A niech zabierają to gówno w pizdu.
Zgłoś
Avatar
Dejna 2014-06-19, 22:22 12
Co za problem jak im użytkownicy odpłyną to bedą w takiej samej czarnej dupie jak yahoo czy myspace
Zgłoś
Avatar
Trolzord 2014-06-19, 23:22 2
Oj YouTube, oj YouTube... Patrząc na swoją kolekcję płyt na półkach, to mało mnie to interesuje, co prawda, choć smak chu** w ustach pozostaje po takich newsach. Z drugiej strony - tak długo jak nie tkną Converge, to mam to gdzieś

A nawet jeśli to co, ludzie o Bandcamp nie słyszeli?
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-06-20, 8:50 5
Akurat tych artystów w chuju mam.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2014-06-20, 13:01 3
Chuj w dupsko youtube'owi od kiedy wpierdala chujowe reklamy przed kazdym filmikiem. Pazerne male gnojki.
Zgłoś
Avatar
GrzesMk4 2014-06-20, 13:22 15
BongMan Twoja reputacja to chyba jednak prawda, cieżko zainstalować AdBlocka? Kurwa nigdy jeszcze u siebie na komputerze nie widziałem żadnej reklamy na YT, a już szczególnie przed jakimkolwiek filmem
Zgłoś
Avatar
�................e 2014-06-20, 13:30
Trolzord napisał/a:

Oj YouTube, oj YouTube... Patrząc na swoją kolekcję płyt na półkach, to mało mnie to interesuje, co prawda, choć smak chu** w ustach pozostaje po takich newsach. Z drugiej strony - tak długo jak nie tkną Converge, to mam to gdzieś

A nawet jeśli to co, ludzie o Bandcamp nie słyszeli?



Dillinger > Converge
Zgłoś
Avatar
Dranzes 2014-06-20, 17:29 10
Miliardy z reklam im nie wystarczają, kurwy jebane.
Zgłoś
Avatar
Nikloon666 2014-06-20, 17:30
@up no chyba nie.
Zgłoś
Avatar
Given 2014-06-20, 17:31 2
Adele niech usuwają, ale niech spierdalają od AM i Radioheada...
Zgłoś
Avatar
Trzyzet 2014-06-20, 17:33
Zostaje Vimeo
Zgłoś
Avatar
PhantomMask 2014-06-20, 17:34 13
JankoMuzykantV napisał/a:



Możliwe, że Adore Delano też Wam zabiorą



im mniej gówna tym lepiej
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie