18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Zabrzańska inwestycja rodem z PRL-u!
P................M • 2014-01-12, 10:09
Przedstawiam zdjęcie absurdalnej inwestycji z mojego miasta
To zdjęcie obrazujące nowo wybudowaną zatokę autobusową w Zabrzu z rosnącymi pośrodku niej dwoma sporymi drzewami ma szanse stać się hitem Internetu i rankingów polskich absurdów. Niedowiarków zapraszamy na ulicę Legnicką, gdzie już od połowy grudnia szoferzy autobusów zachodzą w głowę, jakim cudem mieliby ominąć dorodne jesiony. – Komuś chyba naprawdę zabrakło wyobraźni i zdrowego rozsądku, no bo jak można wyznaczać zatokę do parkowania pojazdów na miejscu wciąż stojących drzew? – pyta mieszkający w pobliżu Marian Cajza, który zwrócił nam uwagę na bezapelacyjnie największy zabrzański absurd roku, przywodzący na myśl komedie inwestycyjnych abstrakcji rodem z PRL-u.



Wykonawca zatoki elegancko położył nowy chodnik i krawężnik, postawił wiatę i misternie poukładał kostkę brukową, także wokół pni obydwu drzew. Nic tylko jeszcze postawić kwietnik pośrodku i ławeczkę dla spragnionych wytchnienia…

- Szoferzy tylko się uśmiechają na taki widok i żartują, że nie będą okręcać autobusów wokół tych drzew i oczywiście omijają to miejsce z daleka. Nawet organizator miejskiego transportu wywiesił kartkę, że autobusy zatrzymują się teraz kilkadziesiąt metrów alej – mówi Cajza. – Tylko chciałbym wiedzieć, kto do tego wszystkiego dopuścił?

Za utrzymanie przydrożnych zatok autobusowych w Zabrzu odpowiada Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej, ale jej dyrekcja kategorycznie odcina się od odpowiedzialności za wybudowanie przystanku z drzewami pośrodku.

- I mnie to razi ogromnie. Jak zobaczyłem to „dzieło” to własnym oczom nie wierzyłem. Zapewniam jednak, że na te inwestycje nie poszła ani jedna złotówka z budżetu gminy – podkreśla Kazimierz Ladziński, dyrektor MZDiI.

- Spodziewałem się, że ktoś w końcu podejmie ten temat, bo zatoka faktycznie wygląda absurdalnie, a inwestycja budzi skojarzenia z latami słusznie minionymi i serialami typu „Alternatywy 4” – dodaje otwarcie Adam Kołatek, zastępca dyrektora.

Jak się okazuje, nowiutką zatokę autobusową wybudowano na zlecenie koncernu Jerominio Martins Polska, który stawia w pobliżu kolejny dyskont Biedronki.
Zgłoś
Avatar
s................1 2014-01-12, 12:13 1
Znając polskie władze i administrację to pewnie teraz i tak wytną w piździet te drzewa, które mogły sobie rosnąć, gdyby nie kretynizm jakiegoś urzędasa. Nie jestem ekoterrorystą, ale chyba trochę milej człowiekowi, jak ma trochę zieleni dookoła, a nie tylko beton i beton..
Zgłoś
Avatar
Goger 2014-01-12, 12:21 1
Ktoś powinien stracić prace...
Zgłoś
Avatar
astmuus 2014-01-12, 12:24 2
Ale nie przyznawałbym się, że żyję w zabrzu ;I. To powinien być czwarty punkt na Trójkącie Cebulackim, obok Chorzowa aka Chorzosaki, Sosnowca aka Sosnoshimy i Radomia.

p.s. sugerując się jednym animefagiem macie tam brzydkie dziewczyny.
Zgłoś
Avatar
MihauIC 2014-01-12, 12:34 1
Te drzewa musiały pozostać ze względu na budowę pasa startowego dla nowego przewoźnika "Biedronka AirLines"
Zgłoś
Avatar
FieraSS 2014-01-12, 13:00 2
U mnie na wsi jest zatoczka, przy której stał duży, murowany przystanek. Był to jednak przystanek o wiele większy, niż inne murowane na wsiach. Miał dwa pomieszczenia, grube ściany (na oko ze 0,4m), mały placyk i murki, coby sobie w słońcu poczekać na autobus (zamiast ławeczek, bo te były w pomieszczeniach). Otóż pewnego dnia ten chyba już zabytek został zburzony, chyba przez gminę. Na jego miejscu posiano trawę. Okazało się, Po zmianie właściciela ziemi, na której stał, wygasła gminie dzierżawa. Z tego, co się pytaliśmy nowych właścicieli, nie kazali oni zburzyć przystanku. Im on nie przeszkadzał. Gmina zrobiła to sama. Później przyszła jesień i deszcze, zima i śniegi, a ludzie jeżdżący codziennie do pracy/szkoły stali pod gołym niebem czekając na często spóźniający się autobus. Po roku pisania petycji i wniosków, gmina postawiła nowy przystanek. Nie żadną wiatę, tylko dach na dwóch słupach, który po następnym roku obili blachą. Najśmieszniejsze jest to, że stoim on jakieś 20m od zatoczki, co czyni go niepotrzebnym.....
Zgłoś
Avatar
Thee 2014-01-12, 13:03 4
Zgłoś
Avatar
marmar 2014-01-12, 14:01 2
Ale wy wszyscy pierdolicie równo. Prywatny inwestor (Biedronka) sam zapłacił za budowę przystanku, bo będą robili sklep. Przynajmniej gmina twierdzi, że grosza nie dała.. Pewnie nie dostali na razie pozwolenia na wycinkę drzew. Tyle w temacie. Jak sklep otworzą to ich sprawa, żeby to załatwić, a przystanek już mają. Ale nie, co to za państwo, złe ślązaki chcą autonomi. I wy sie jeszcze macie prawo rozmnażać...
Zgłoś
Avatar
bartek8809 2014-01-12, 14:24 1
Jak jakiś debil nie wydał pozwolenia na wycięcie drzew to tak jest. Może jakiś ekolog powiedział, że sójki mają tam gniazdo, a 2 żuczki toczą gówna właśnie pod to drzewo? Moim zdaniem to ma dać do myślenia, ile debilizmu jest w polskiej biurokracji. Nie jest to moim zdaniem wina osoby wykonującej pracę.
Zgłoś
Avatar
F................6 2014-01-12, 14:28 2
Dawaj adres, już " biegnę ".
Zgłoś
Avatar
marihires 2014-01-12, 14:31 1
Dokładnie. Nie otrzymali zgody na wycinkę drzew, a że przystanek miał być oddany w terminie (aby uniknąć kary za nie dotrzymanie terminu umowy) skończyli go w taki sposób jak widać.
Jak urzędas dokończy pić kawę i weźmie w łapę to i pozwolenie szybko się znajdzie.
Zgłoś
Avatar
wglowiesieniemiesci 2014-01-12, 14:58 1
na miejscu jakiegos mieszkanca przyszedl bym i sciał te 2 drzewa bez ziewania
Zgłoś
Avatar
marmar 2014-01-12, 15:00 2
wglowiesieniemiesci napisał/a:

na miejscu jakiegos mieszkanca przyszedl bym i sciał te 2 drzewa bez ziewania


gówno byś zrobił
Zgłoś
Avatar
TheStig 2014-01-12, 15:12 2
Zgłoś
Avatar
R................y 2014-01-12, 15:15 1
Za takie chujstwo ktoś powinien iść siedzieć do pierdla, to jest przegięcie pały
Zgłoś
Avatar
Arturyo 2014-01-12, 15:27 1
ahhh ten szalony socjalizm
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie