18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Zabrzańska inwestycja rodem z PRL-u!
P................M • 2014-01-12, 10:09
Przedstawiam zdjęcie absurdalnej inwestycji z mojego miasta
To zdjęcie obrazujące nowo wybudowaną zatokę autobusową w Zabrzu z rosnącymi pośrodku niej dwoma sporymi drzewami ma szanse stać się hitem Internetu i rankingów polskich absurdów. Niedowiarków zapraszamy na ulicę Legnicką, gdzie już od połowy grudnia szoferzy autobusów zachodzą w głowę, jakim cudem mieliby ominąć dorodne jesiony. – Komuś chyba naprawdę zabrakło wyobraźni i zdrowego rozsądku, no bo jak można wyznaczać zatokę do parkowania pojazdów na miejscu wciąż stojących drzew? – pyta mieszkający w pobliżu Marian Cajza, który zwrócił nam uwagę na bezapelacyjnie największy zabrzański absurd roku, przywodzący na myśl komedie inwestycyjnych abstrakcji rodem z PRL-u.



Wykonawca zatoki elegancko położył nowy chodnik i krawężnik, postawił wiatę i misternie poukładał kostkę brukową, także wokół pni obydwu drzew. Nic tylko jeszcze postawić kwietnik pośrodku i ławeczkę dla spragnionych wytchnienia…

- Szoferzy tylko się uśmiechają na taki widok i żartują, że nie będą okręcać autobusów wokół tych drzew i oczywiście omijają to miejsce z daleka. Nawet organizator miejskiego transportu wywiesił kartkę, że autobusy zatrzymują się teraz kilkadziesiąt metrów alej – mówi Cajza. – Tylko chciałbym wiedzieć, kto do tego wszystkiego dopuścił?

Za utrzymanie przydrożnych zatok autobusowych w Zabrzu odpowiada Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej, ale jej dyrekcja kategorycznie odcina się od odpowiedzialności za wybudowanie przystanku z drzewami pośrodku.

- I mnie to razi ogromnie. Jak zobaczyłem to „dzieło” to własnym oczom nie wierzyłem. Zapewniam jednak, że na te inwestycje nie poszła ani jedna złotówka z budżetu gminy – podkreśla Kazimierz Ladziński, dyrektor MZDiI.

- Spodziewałem się, że ktoś w końcu podejmie ten temat, bo zatoka faktycznie wygląda absurdalnie, a inwestycja budzi skojarzenia z latami słusznie minionymi i serialami typu „Alternatywy 4” – dodaje otwarcie Adam Kołatek, zastępca dyrektora.

Jak się okazuje, nowiutką zatokę autobusową wybudowano na zlecenie koncernu Jerominio Martins Polska, który stawia w pobliżu kolejny dyskont Biedronki.
Zgłoś
Avatar
Mr.Drwalu 2014-01-12, 10:21 2
Dostali pieniądze i musieli je wykorzystać, w innym wypadku by przepadły.
Zgłoś
Avatar
Bin Laden 2014-01-12, 10:30 24
U mnie też się postarali

Zgłoś
Avatar
osa79 2014-01-12, 10:36 1
Polska !!! Polska !!! Polska !!!
Zgłoś
Avatar
walusss 2014-01-12, 10:38 3
dobra miejscówka na piwko
Zgłoś
Avatar
ghal 2014-01-12, 10:54 1
osiedle dzierźonia pozdrawia
Zgłoś
Avatar
sard 2014-01-12, 11:05 1
A co kurwa koperty zrobić autobusem nie umiejo?
Zgłoś
Avatar
R41NM4N 2014-01-12, 11:19 37
kurwa co w tym dziwnego? miasto ma plan budowy przystanku(inicjatywa społeczna)
radni akceptują inwestycję (żaden się nie kwapił z wizją lokalną terenu inwestycji)
firma wygrywa przetarg i jest zobowiązana do wypełnienia jego założeń
ekodebile podpierając się ustawami o ochronie zieleni nie zgadzają się na wycinkę 2 drzew (ewentualna kara przekracza wartość, a co dopiero zysk z inwestycji)
ratusz żąda od firmy terminowego zrealizowania powierzonej inwestycji również grożąc karami
podwykonawca wykonuje zlecenie terminowo zgodnie z projektem rady miejskiej jednocześnie nie narażając się na kłótnię z przypiętymi do drzewa debilami
ot zwykła szara poolska rzeczywistość
Zgłoś
Avatar
owek 2014-01-12, 11:32 1
Tak to jest jak wydaję się publiczne pieniądze, ZERO ODPOWIEDZIALNOŚCI! za swoje decyzje.
Zgłoś
Avatar
Kubas1993 2014-01-12, 11:35 6
@up proponuje doczytać do końca

Cytat:

Jak się okazuje, nowiutką zatokę autobusową wybudowano na zlecenie koncernu Jerominio Martins Polska, który stawia w pobliżu kolejny dyskont Biedronki.

Zgłoś
Avatar
p................s 2014-01-12, 11:38 2
Wina Tuska!
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2014-01-12, 11:49 11
Nie ma co się spinać - wiatę i zatokę miała postawić firma odpowiedzialna za powstającą obok Biedronkę, niestety w kontrakcie zawarto umowę że w zamian za przekazanie terenu firma zobowiązuje się postawić wiatę i zatokę, ale nigdzie nie sprecyzowano że ma to być FUNKCJONUJĄCA zatoka A że wiata musiała być postawiona do dnia otwarcia sklepu a na decyzję o wycince drzewa czeka się nawet pół roku (i w 60% jest to decyzja odmowna, w przypadku drzew zdrowych i starszych niż 30 lat nawet 90%) więc firma wolała nie ryzykować opóźnienia w otworzeniu sklepu. Podziękujcie za takie głupoty biurokratyczne aktualnej władzy
Zgłoś
Avatar
Voov 2014-01-12, 11:56 2
No widzę że w ci*l często z domu wychodzisz jak to dopiero teraz zauważyłeś..... na Makoszowy to już od dawna jest, chyba że czekałeś aż ktoś wyskrobie tekst by go podpierdzielić.
Zgłoś
Avatar
Endiegs 2014-01-12, 12:02 2
I oni chcą autonomię. O zgrozo.
Zgłoś
Avatar
KW-2 2014-01-12, 12:07 1
"Kolego" z zabrza (specjalnie z małej), tutaj coś dla ciebie :

W tramwaju jest tłok, w pociągu jest tłok kibice
na Piasta jadą, wtem nagle ktoś wstał
zaśpiewam ja wam piosenkę mą ukochaną, teraz
jest wojna, wojna z /g\órnikiem zabrze, wypije jabola
zajebie żabola, zatańcze rock'n'rolla

P.S. Czy z tego przystanku dojadę na rynek ? aaa przepraszam żabolowo nie ma rynku ;]
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie