18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Zabrzańska inwestycja rodem z PRL-u!
P................M • 2014-01-12, 10:09
Przedstawiam zdjęcie absurdalnej inwestycji z mojego miasta
To zdjęcie obrazujące nowo wybudowaną zatokę autobusową w Zabrzu z rosnącymi pośrodku niej dwoma sporymi drzewami ma szanse stać się hitem Internetu i rankingów polskich absurdów. Niedowiarków zapraszamy na ulicę Legnicką, gdzie już od połowy grudnia szoferzy autobusów zachodzą w głowę, jakim cudem mieliby ominąć dorodne jesiony. – Komuś chyba naprawdę zabrakło wyobraźni i zdrowego rozsądku, no bo jak można wyznaczać zatokę do parkowania pojazdów na miejscu wciąż stojących drzew? – pyta mieszkający w pobliżu Marian Cajza, który zwrócił nam uwagę na bezapelacyjnie największy zabrzański absurd roku, przywodzący na myśl komedie inwestycyjnych abstrakcji rodem z PRL-u.



Wykonawca zatoki elegancko położył nowy chodnik i krawężnik, postawił wiatę i misternie poukładał kostkę brukową, także wokół pni obydwu drzew. Nic tylko jeszcze postawić kwietnik pośrodku i ławeczkę dla spragnionych wytchnienia…

- Szoferzy tylko się uśmiechają na taki widok i żartują, że nie będą okręcać autobusów wokół tych drzew i oczywiście omijają to miejsce z daleka. Nawet organizator miejskiego transportu wywiesił kartkę, że autobusy zatrzymują się teraz kilkadziesiąt metrów alej – mówi Cajza. – Tylko chciałbym wiedzieć, kto do tego wszystkiego dopuścił?

Za utrzymanie przydrożnych zatok autobusowych w Zabrzu odpowiada Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej, ale jej dyrekcja kategorycznie odcina się od odpowiedzialności za wybudowanie przystanku z drzewami pośrodku.

- I mnie to razi ogromnie. Jak zobaczyłem to „dzieło” to własnym oczom nie wierzyłem. Zapewniam jednak, że na te inwestycje nie poszła ani jedna złotówka z budżetu gminy – podkreśla Kazimierz Ladziński, dyrektor MZDiI.

- Spodziewałem się, że ktoś w końcu podejmie ten temat, bo zatoka faktycznie wygląda absurdalnie, a inwestycja budzi skojarzenia z latami słusznie minionymi i serialami typu „Alternatywy 4” – dodaje otwarcie Adam Kołatek, zastępca dyrektora.

Jak się okazuje, nowiutką zatokę autobusową wybudowano na zlecenie koncernu Jerominio Martins Polska, który stawia w pobliżu kolejny dyskont Biedronki.
Zgłoś
Avatar
Avalanger 2014-01-12, 15:35 1
Zdecydowanie nie służy Wam sąsiedztwo z SOSNOWCEM.
Zgłoś
Avatar
Dobrutro 2014-01-12, 15:49 1
Kłamstwo, to drzewa wyrosły tam po zbudowaniu tej zatoczki!
Zgłoś
Avatar
Analny_Sakrament 2014-01-12, 16:04 1


Pozdro dla kumatych.
Zgłoś
Avatar
herbalix 2014-01-12, 16:33 1
biedronka im przystanek postawiła to jeszcze narzekajo. i co z tego, że drzewa? przecież przystanki służą przystankersom do przystankowania.
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2014-01-12, 19:07 1
Zarządca Drogi wali głupa. Inwestycja znajduje się w pasie drogowym i musiała być z nimi uzgodniona. Pewnie w projekcie wpisano standardowe 'inwestycja nie powoduje wycinki drzew', a głupi urzędnik klepnął no i mają.
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2014-01-12, 20:04 1
PANxxxBDSM napisał/a:

Zabrzańska inwestycja rodem z PRL-u!



Tyś PRLu chyba na oczy nie widział. Tam by taka chujnia nie przeszła. Dzisiaj to mamy dopiero kraj obsurdów, z ekooszołomami na czele.
Zgłoś
Avatar
P................M 2014-01-12, 20:22 1
tranzystor napisał/a:



Tyś PRLu chyba na oczy nie widział. Tam by taka chujnia nie przeszła. Dzisiaj to mamy dopiero kraj obsurdów, z ekooszołomami na czele.



Słuchaj gówniarzu, jestem 2 x starszy od ciebie, więc nie pierdol !!!
Zgłoś
Avatar
kih0n 2014-01-13, 0:04 1
moje miasto... takie piękne
Zgłoś
Avatar
Dobrutro 2014-01-13, 4:00 1
PANxxxBDSM napisał/a:



Słuchaj gówniarzu, jestem 2 x starszy od ciebie, więc nie pierdol !!!



Każdy może sobie wpisać wiek jaki chce, są tu i profile po 100 lat. Więc sam nie pierdol, bo wypowiadasz się jak gówniarz. A nie jak na wiek z profilu.
Zgłoś
Avatar
P................M 2014-01-13, 11:32 1
Dobrutro napisał/a:



Każdy może sobie wpisać wiek jaki chce, są tu i profile po 100 lat. Więc sam nie pierdol, bo wypowiadasz się jak gówniarz. A nie jak na wiek z profilu.



Jak była komuna to ty waliłeś grube kabany śmierdzące w tetrowe pieluchy, dzieciaku
Zgłoś