18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (8) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:38
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:24

Ankieta: Wynik to:
  2
  288
Zaloguj się aby zagłosować w ankiecie
Zobacz wyniki


Zadanie
J................o • 2012-07-26, 12:37


czekam na genialne odpowiedzi najmądrzejszych użytkowników portalu. Oczywiście istnieje najprostsza logiczna odpowiedź, która (o dziwo! ), nie pada z "ust" geniuszy polibudy.

PS. I cóż, że ze kwejka?
Zgłoś
Avatar
zonk 2012-07-27, 14:28
No i chyba to co kolega powyżej napisał jest wystarczające. Swoją drogą podziwiam że miałeś odwagę pisać do doktora w tak banalnej sprawie
Zgłoś
Avatar
Marcellotinio007 2012-07-27, 14:45
A jaki sens ma to życie, skoro już tak sobie przez 16 stron rozmawiamy, to może ktoś mi odpowie ?
Zgłoś
Avatar
Lasarr 2012-07-27, 14:48
silentgringo napisał/a:

Pozwoliłem sobie napisać do mojego dra matematyki z Polibudy, pana A. Pankowskiego. Napisał tak:
"Witam uprzejmie, wynikiem oczywistym jest 288, ponieważ liczy się kolejność wykonywania działania. Znak dzielenia nie jest tożsamy z kreską ułamkową i w takim wypadku wynikiem byłoby 2. Pozdrawiam."

Mnie jakoś nauczyli matematyki, połowa stąd to "chumaniści" hahahahahaha!



Jacy nauczyciele tacy uczniowie, chyba to na sadolu bylo, jak przyszla wycieczka z gimbazy do muzeum Powstania warszawskiego i nauczycielka sie pytala przewodnika jakim cudem PKiN przetrwal powstanie...

PS: czyli co 16% sadola uznajemy oficjalnie za debili i prosimy o zamkniecie tematu ?
Zgłoś
Avatar
sabby7890 2012-07-27, 16:12 1
pl.wikipedia.org/wiki/Znak_dzielenia

Nie jest tożsamy? Ja się poddaję.

Okej, inny przykład.

2 / 2(0+0)

Nie jest możliwe rozwiązanie takiego przykładu. Dlaczego?

2(0+0) = 2*0 + 2*0

Kod:
<br>        2                     2<br> -------------  = -------------   =   2 / 0 = FAIL<br>  2*0 + 2*0           0+0<br>


Jednakże, idąc tokiem rozumowania większości, mamy 2 / 2 + 0, co daje nam 1...
Zgłoś
Avatar
lathiel 2012-07-27, 16:32
Kurwa klapki na oczach jak u kobyły............ jest tożsamy ale inaczej traktuje działania, bo znak dzielenia jak masz w postaci takiej : odnosi się do dwóch liczb czyli z przykładu 48:2 i na tym koniec a kreska ułamkowa to taki kurwa jakby to powiedzieć, kreska ułamkowa pokazuje w całej swej zajebanej okazałości co jest dzielną a co jest dzielnikiem i używamy go dlatego żeby nie wpierdalać multi mega ilości nawiasów bo tak to piszesz sobie działanie A na górze kreska działanie B na dole i doskonale widzisz co i jak się dzieje inaczej -.-
Zgłoś
Avatar
Aksal 2012-07-27, 16:50
sabby7890 napisał/a:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Znak_dzielenia

Nie jest tożsamy? Ja się poddaję.

Okej, inny przykład.

2 / 2(0+0)

Nie jest możliwe rozwiązanie takiego przykładu. Dlaczego?

2(0+0) = 2*0 + 2*0

Kod:
<br>        2                     2<br> -------------  = -------------   =   2 / 0 = FAIL<br>  2*0 + 2*0           0+0<br>


Jednakże, idąc tokiem rozumowania większości, mamy 2 / 2 + 0, co daje nam 1...



Idąc tokiem rozumowania prawidłowym mamy 2/2(0+0)=1*(0)=0
Zgłoś
Avatar
sabby7890 2012-07-27, 17:10




Dobra. Moderatorze, wiem jak dodawać zdjęcia. To teraz wyjaśnienie, czemu kalkulator tak pokazał:

Brak znaku mnożenia jest UMOWNY. Jeśli UMOWNIE nie ma znaku mnożenia, UMOWNIE nie ma nawiasów naokoło całego wyrażenia.

Tak więc

2(9+3) to NIE JEST TO SAMO co 2*(9+3).

2(9+3) to jest TO SAMO co (2*(9+3))

Jeśli rozwiniemy sobie, zgodnie z regułą:

ab + ac = a(b+c)

to otrzymujemy:

Kod:
<br>        48<br> -------------<br>   2*9 + 2*3<br>


W ten sposób sobie NIKT NIC nie skróci. I tyle. Trzeba najpierw obliczyć wyrażenie w mianowniku. A dlaczego tak jest?

DLATEGO, ŻE NIE PISZE SIĘ NAWIASÓW, JEŚLI UMOWNIE NIE STAWIA SIĘ ZNAKU MNOŻENIA.

Cały myk polega na tym, że 48 jest z przodu. A jakby zapisać to tak:

Kod:
<br>              1<br> 48 *  --------<br>          2(9+3)<br> <br>


To nam się 48 TEORETYCZNIE wg sadolowych znawców skraca z 2, więc zostaje:

Kod:
<br>              1<br> 12 *   ---------<br>              12<br>


Czyli 1. Wystarczy zamienić dzielenie na mnożenie przez ułamek i cała teoria się sypie. Dlaczego wyszło źle? Bo prawidłowo jest TAK:

Kod:
<br>                  1<br> 48 *    ------------ <br>             (2*(9+3))<br>


I wtedy jak nie przekształcisz, zawsze wyjdzie 2.[/code]
Zgłoś
Avatar
zonk 2012-07-27, 17:25
No się będzie sprzeczał dalej. Facet który ma ten tytuł doktora, pisze różne prace, skrypty stwierdził że ma być 288 a ten dalej swoje że 2. Normalnie witki opadają.

Jeszce jedno, jak już chcesz dzielenie zamienić na mnożenie to jest:

Kod:
                     1<br>            48*  --- * (9+3)<br>                     2
Zgłoś
Avatar
orzeszwmorde 2012-07-27, 17:30
(od 11 strony komentarzy nie czytałem )
Troszkę podzwoniłem i od znajomego matematyka dowiedziałem się że wynik to jednak 288.

Wynik równy dwa to po części winne jest nauczanie, niektórzy belfrowie szli na skróty i wpajali właśnie zasadę "mnożenie potem dzielenie"....i kurwa miałem szczęście trafić właśnie na takich ściemniaczy...
...na potwierdzeni jakich mamy nauczycieli szukałem filmiku z jakiegoś teleturnieju telewizyjnego gdzie właśnie nauczycielka ośmieszyła się i to we własnej dziedzinie...
Zgłoś
Avatar
Pilotn22 2012-07-27, 17:36
@orzeszwmorde

A tak innych wyzywałeś że idioci... ;]
Zgłoś
Avatar
orzeszwmorde 2012-07-27, 17:41
Pilotn22 napisał/a:

@orzeszwmorde

A tak innych wyzywałeś że idioci... ;]


Jakoś nie pamiętam abym użył słowa "idiota"...
...ale skoro tak się poczułeś to już Twój problem.
Zgłoś
Avatar
sabby7890 2012-07-27, 18:28 1
SQT napisał/a:

No się będzie sprzeczał dalej. Facet który ma ten tytuł doktora, pisze różne prace, skrypty stwierdził że ma być 288 a ten dalej swoje że 2. Normalnie witki opadają.

Jeszce jedno, jak już chcesz dzielenie zamienić na mnożenie to jest:

Kod:
                     1<br>            48*  --- * (9+3)<br>                     2



WITKI opadają, człowieku! Dzielenie to MNOŻENIE PRZEZ ODWROTNOŚĆ. To, co Ty tutaj zapodałeś, to 48 * 0.5 * 12....

Chcesz podzielić 48 przez 12. Robisz TAK:

Kod:
<br>                              1        48<br> 48 / 12   =  48 *  ---  = ----  = 4<br>                             12      12<br> <br> Twój tok rozumowania:<br>                          1<br> 48 / 12 = 48 * ---- * 12 = 24 * 12 = sławne 288.<br>                          2<br> <br>


Co Wy tym waszym "profesorom" naopowiadaliście?

"Czterdzieści osiem podzielić na 2 razy nawias dziewięć plus trzy"?

Czy ktoś się ustosunkuje i przedstawi dowód na to, że działania w moich poprzednich postach są nieprawidłowe (DOWÓD matematyczny, którego nie obalę) a nie będzie gadał, że dzwonił do swojego "profesora"?
Zgłoś
Avatar
lathiel 2012-07-27, 18:35
@up jak powiesz jak z 48/2(9+3) - nagle z 9+3 zrobiło CI się 1/(9+3) to Ci kurwa chyba piwo postawie
Zgłoś
Avatar
sabby7890 2012-07-27, 18:40 1
@orzeszwmorde

Szczerze, to jestem ciekaw jak on to wydedukował. Jakbyś mógł zapodać, to zapewne zmienię zdanie.

Jednak dalej obstaję przy swoim - dam linka do strony dla podstawówki:

cauchy.pl/teoria/algebra/wzory_mnozenie_przez_nawias/index.php

Cały problem polega na tym, że faktycznie wszyscy naprawdę dobrze liczą, ale mało kto bierze pod uwagę, że
to jest JEDNO wyrażenie. I tyle, ot cały problem. Podstawiamy:

2(9+3) = 2*9 + 2*3

Kod:
<br>     48<br> ---------<br> 2*9 + 2*3<br>


pl.wikipedia.org/wiki/Rozdzielno%C5%9B%C4%87

No nie skrócisz, nie ma bata. Idziemy zgodnie z kolejnością od lewej i wykonujemy działania. Najpierw dzielenie, więc stawiamy kreskę ułamkową, następnie rozwijamy 2(9+3). No inaczej się nie da.

No to jeszcze raz, skoro uświadomiłem co poniektórym jak zamienić dzielenie na mnożenie:

Kod:
<br>                1                            1                       48<br> 48 *   --------     = 48 *  -------------    =     --------    = DWA<br>          2(9+3)                  2*9 + 2*3               24<br>


Dlaczego po przekształceniu to zawsze daje dwa? Bo Ci, co mówią dwa, mają rację.[/b]

lathiel napisał/a:

@up jak powiesz jak z 48/2(9+3) - nagle z 9+3 zrobiło CI się 1/(9+3) to Ci kurwa chyba piwo postawie



Tutaj akurat pominąłem dwójkę, to jest ZUPEŁNIE inne działanie. W moim drugim poście jest to jaśniej napisane. Może inny przykład:

Działanie: 12 / 4

Kod:
<br> SQT:<br>          1<br> 12 * -----  * 4  = 6 * 4 = 24<br>          2<br> <br> Ja:<br>           1          12<br> 12 *  ----  =  ------  =  3<br>           4           4<br>


Czytaj ze zrozumieniem.
Zgłoś
Avatar
lathiel 2012-07-27, 18:41
@up słuchaj skoro nawiasy wg Ciebie nic nie znaczą to oblicz mi dwa działania

2^2*3=

oraz

2^(2*3)=

napisz wyniki i wypowiedz się co zmienił fakt wstawienia nawiasu
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie