18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 19:35
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:24

Ankieta: Wynik to:
  2
  288
Zaloguj się aby zagłosować w ankiecie
Zobacz wyniki


Zadanie
J................o • 2012-07-26, 12:37


czekam na genialne odpowiedzi najmądrzejszych użytkowników portalu. Oczywiście istnieje najprostsza logiczna odpowiedź, która (o dziwo! ), nie pada z "ust" geniuszy polibudy.

PS. I cóż, że ze kwejka?
Zgłoś
Avatar
matizudanina 2012-07-27, 21:11 1
Patrzę, czytam i oczom nie wieżę. Mamy takie rozwinięte społeczeństwo, tylko informatyków, ekonomistów, matematyków pracujących na kasie w Biedronce a najprostszego działania, które dziecko w 3-4 klasie robi w pamięci, nie potrafią dobrze wykonać i głowią się nad poprawnością. Jest tylko 1 odpowiedź na to działanie, zapytajcie dziecka jak nie możecie sobie z tym poradzić... DWA... 2... DWA ...
Zgłoś
Avatar
gawlow 2012-07-27, 21:11
@sabby7890 Jesteś takim ignorantem że aż szkoda słów. Ja pierdole jak trudno jest zrozumieć , że dzielenie i mnożenie ma ten sam priorytet i wtedy lecimy od lewej strony. A to twoje pierdolone prawo rozdzielności miałoby zastosowanie gdyby koło dwójki po jej lewej stronie nie było dzielenia. W tym wypadku priorytet przechodzi najpierw na dzielenie, czyli w tym wypadków 48/2 , SŁOWNIE dla Ciebie specjalnie : czterdzieści osiem drugich. A potem dopiero mnożymy przez jebane 12.

MNOŻENIE kurwa nie związuje ze sobą jebanego nawiasu jeśli po jego lewej stronie jest działanie o większym priorytecie. W tym wypadku dzielenie bo jest pierwsze od lewej. Jeśli chcesz wykonać jakieś działanie przed innym używasz nawiasów aby to zaznaczyć.

Weź kurwa idź do nauczyciela z podstawówki swojej niech Ci to rozrysuje na kartce.

Dla mnie albo jesteś tak głupi albo jesteś pieprzonym trollem.
Zgłoś
Avatar
matizudanina 2012-07-27, 21:17
gawlow i inni geniusze idźcie do podstawówki bo chyba spaliście na lekcjach 48:2(9+3)=48:2(12)=48:24=2 Czy to naprawdę takie trudne? Widać jaki mamy poziom inteligencji w nardzie...
Zgłoś
Avatar
gawlow 2012-07-27, 21:23
@matizudanina Widać że trollujesz , powinien Ci ktoś bana dać , bo tak głupim nie można być.
Odysłam do materiałów z przedszkola math.edu.pl/kolejnosc-wykonywania-dzialan
Zgłoś
Avatar
dzasek87 2012-07-27, 21:24 1
Wy debile? Jakie kurwa dzielenie a później mnożenie? ma wyjsc 2 i tyle,
Zgłoś
Avatar
robales29 2012-07-27, 21:27
@matizudanina
A cóż to za tajemniczą operację wykonujesz w drugim kroku równania, między 2 i 12? Czyżby to było... MNOŻENIE??? TAK! Więc dlaczego do kurwy nędzy wykonujesz, je przed dzieleniem, które ma taki sam priorytet jak mnożenie, a znajduje się przed nim? Bo nie ma kropki mnożenia? Takie działanie ma wyższy priorytet??

Nie róbcie ludziom wody z mózgu. A ja ciągle czekam na jakieś źródło potwierdzające wasze teorie.
Zgłoś
Avatar
matizudanina 2012-07-27, 21:27 1
qawlow za głupotę powinno się banować takich jak ty. 2(9+3) to jedno wyrażenie dopiero jak wyliczysz całość możesz robić inne działania, jak jest to dla Ciebie czarną magią to może powinieneś naprawdę ogolić jaja i iść do podstawówki...
Zgłoś
Avatar
zonk 2012-07-27, 21:31
Szkoda że większość ludzi zapomni o tym ale radziłbym zapytać się wam nauczyciela matematyki po wakacjach jaki jest wynik. Jedna opinia została tutaj przedstawiona i wynikało z niej jasno że ma być 288.
Zgłoś
Avatar
gawlow 2012-07-27, 21:31
@matizudanina Idiota jesteś i tyle. Ciekawe kurwa gdzie jest napisane , że to jest jedno wyrażenie. Dzieci zrozumiały że są głupie i zamiast się przyznać teraz trolluja .
Zgłoś
Avatar
Qboos 2012-07-27, 21:34
Wiem że to raczej niemożliwe, ale czy moglibyście ograniczyć wyzwiska? Dlaczego? Bo ich używanie zazwyczaj ukazuje pewne ograniczenie umysłowe. Możemy dyskutować, wymieniać poglądy, kłócić się ale czy musicie się wyzywać?

Jestem zarejestrowany tylko na dwóch polskich forach - sadisticu i youtubie. Na zagranicznych forach za obrażanie innych użytkowników lecą warny i bany. Często się zastanawiam dlaczego w poladnii jest "trochę inaczej".
Zgłoś
Avatar
matizudanina 2012-07-27, 21:36 1
może inaczej spróbuj 48:x(9+3) . W jakiej kolejności byście to wykonali?
Podpowiem 48: (9x+3x)
W naszym przypadku x=2 więc dajcie sobie odpowiedź geniusze matematyki lol
Zgłoś
Avatar
robales29 2012-07-27, 21:44
Państwo "dwójkowi", a jak obliczycie takie wyrażenie:

48:2(9+3)2*2 = ?
Zgłoś
Avatar
gawlow 2012-07-27, 21:50
@matizudanina Skończ już skoro nie potrafisz zrozumieć na czym polega kolejność wykonywania działań, i nie potrafisz nawet dobrze zastosować rozdzielności mnożenia.
Zgłoś
Avatar
matizudanina 2012-07-27, 21:54 1
proste 0,5

ok gawlow skończę jak prócz linku który dałeś czyli math.edu.pl/ko...nywania-dzialan poczytasz sobie jeszcze o tym w jaki sposób opuszcza się nawiasy w działaniach matematycznych, nie wystarczy dodać tego co jest w środku, gdyby tak było nie istniałyby wzory skróconego mnożenia... Zapraszam Cię do lektury podręcznika podstawówki... Dziękuje za uwagę i tyle na ten temat xD
Zgłoś
Avatar
robales29 2012-07-27, 21:55
@matizudanina
Czyli operacja mnożenia czy to zapisana za pomocą znaku czy bez ma większy priorytet niż dzielenie? Dobrze się zastanów, kto powinien się cofnąć do podstawówki.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie