18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:09
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 19:01
🔥 Zguba motocyklisty - teraz popularne
Avatar
j................r 2014-03-26, 14:47 1
Za duzo jest ludzi na ziemi ...
Zgłoś
Avatar
Gordon 2014-03-26, 15:08 11
Małe wyjaśnienie, o co chodzi w Hiszpanii z tymi zamieszkami.

Przez kilkanaście lat po wejściu Hiszpanii do UE był okres nieprzestającej prosperity. Firmy rosły, zatrudniały ludzi, a rząd lewacki wprowadzał coraz to nowe zapisy o ochronie pracujących. I tak w pięknej i słonecznej Hiszpanii mamy:
- praktycznie brak możliwości zatrudnienia na umowę zlecenie = wysokie podatki i ichni ZUS.

Ponadto:
- 40-godzinny tydzień pracy na pełen etat i 75% dodatkowego wynagrodzenia za pracę w święta i dni wolne od pracy
- 21 dni urlopowych + 14 dni świątecznych w ciągu roku + 15 dni wolnych od pracy (kalendarzowych) z tytułu zawarcia związku małżeńskiego + 4 miesiące urlopu macierzyńskiego + 2 dni z tytułu urodzenia się dziecka + 2 dni w związku ze śmiercią członka rodziny + 1 dzień w związku z przeprowadzką

14 miesięcznych wypłat w ciągu roku (2 dodatkowe wynagrodzenia płatne w lipcu oraz grudniu) Tak - to nie są żarty - tutaj dostają kasę za 2 dodatkowe miesiące.

I najlepszy przekręt:
W przypadku zwolnienia pracownika wymagana jest dodatkowa wypłata odszkodowania w wysokości ekwiwalentu 45 dniowego okresu zatrudnienia za każdy pełny, przepracowany przez niego rok w twojej firmie, ale maks 42 miesiące (!!!!).

Co to oznacza?

Mój przyjaciel ma małą firemkę zatrudniającą 11 osób. Nadszedł kryzys i nie ma już zbytu na swoje produkty. Normalnym byłoby, żeby zwolnił ludzi i jakoś przetrwał z mniejszą ekipą. Ale niestety nie da się, bo :

8 pracowników zatrudnionych jest powyżej 10 lat. Zarabiają obecnie u niego 1400 euro. Tym samym jeśli chciałby ich zwolnić to musiałby od ręki zapłacić .... 21.000 euro dla KAŻDEGO.

Łącznie jeśli chciałby zamknąć firmę, to musiałby wypłacić około 250.000 euro. I niestety na to go nie stać, więc firma działa, ludzie dostają jakąś kasę, a on własnie przeprowadza się z domu do mieszkania. Jeśli ktoś ma zatrudnionych ludzi po 30 lat, to odprawa dla takiej osoby to już po 50.000 euro dla 1 osoby.

I takich ludzi są tysiące. Nikt nie myśli o otwieraniu biznesu, czy zatrudnianiu nowych ludzi. Młodzi nie mają jakichkolwiek szans na znalezienie jakiejkolwiek pracy i muszą siedzieć u rodziców, którzy również mają problem, bo albo też zostali zwolnieni, albo przędą na minimalnym wynagrodzeniu. Każdy, nawet jak ma jakiś pomysł na biznes, to nic z nim nie robi, bo boi się zatrudniania ludzi. To jest mordowanie rynku, przedsiębiorców, którzy tworzą miejsca pracy, popytu wewnętrznego i utrata całego pokolenia młodych ludzi - obecnie 57% młodych nie ma pracy.

I w taki oto sposób lewacka polityka ochrony rynku pracy doprowadziła do upadku jednej z lepszych gospodarek Europy.
Zgłoś
Avatar
roxer93 2014-03-26, 17:45
Akcja z niezdarnym gliną od 6:04, Polecam Ewa Bachłowicz
Zgłoś
Avatar
Elminster 2014-03-26, 17:48
Jeszcze troche, a i polskie społeczeństrwo weźmie się za Tuska, Kaczora i resztę złodzieji
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-03-26, 18:03
I przy okazji stracimy Śląsk jak Ukraina Krym?

Brało się ostatnio 1 III zdaje się.
Zgłoś
Avatar
c................x 2014-03-26, 21:46
@Gordon
1400E to w sumie gówno zarabiają po 10 latach pracy w jednej firmie. Niech twój kolega zamyka ten biznes jak w taki sposób wynagradza lojalność i zdobyte umiejętności załogi.
Zgłoś
Avatar
qwerq221 2014-03-26, 21:56
Ja tam kurwa kocham każdą taką dużą zadymę to w chuj rozrywki i pobiega człowiek, pokrzyczy, porzuca to jeszcze na zdrowie wyjdzie Zajebiste kocham!
Zgłoś
Avatar
szorter1920 2014-03-26, 22:18
to jak najbardziej normalna postawa skoro rządy wywierają coraz większy ucisk na społeczeństwie...
Zgłoś
Avatar
Gordon 2014-03-26, 23:56 1
@quanticox

No co Ty nie powiesz. Hiszpania to nie Anglia, czy Holandia - tutaj masz o około 30% mniej kasy, niż w innych krajach. Teraz baaardzo dużo ludzi zarabia po 1000 euro i cieszą się, że mają pracę. Jeszcze trochę ratują miasta turystyczne, ale i tak dla wszystkich nie ma pracy.

Co do znajomego - on by im jeszcze więcej obciął, ale niestety nie może. A wywalić też nie może. A zarabiali więcej, tylko jak niewiele teraz robią, to i tyle im dobrze i się cieszą.
Zgłoś
Avatar
NieWiemZeWiem 2014-03-27, 11:16 1
Gordon napisał/a:

Małe wyjaśnienie, o co chodzi w Hiszpanii z tymi zamieszkami.

Przez kilkanaście lat po wejściu Hiszpanii do UE był okres nieprzestającej prosperity. Firmy rosły, zatrudniały ludzi, a rząd lewacki wprowadzał coraz to nowe zapisy o ochronie pracujących. I tak w pięknej i słonecznej Hiszpanii mamy:
- praktycznie brak możliwości zatrudnienia na umowę zlecenie = wysokie podatki i ichni ZUS.

Ponadto:
- 40-godzinny tydzień pracy na pełen etat i 75% dodatkowego wynagrodzenia za pracę w święta i dni wolne od pracy
- 21 dni urlopowych + 14 dni świątecznych w ciągu roku + 15 dni wolnych od pracy (kalendarzowych) z tytułu zawarcia związku małżeńskiego + 4 miesiące urlopu macierzyńskiego + 2 dni z tytułu urodzenia się dziecka + 2 dni w związku ze śmiercią członka rodziny + 1 dzień w związku z przeprowadzką

14 miesięcznych wypłat w ciągu roku (2 dodatkowe wynagrodzenia płatne w lipcu oraz grudniu) Tak - to nie są żarty - tutaj dostają kasę za 2 dodatkowe miesiące.

I najlepszy przekręt:
W przypadku zwolnienia pracownika wymagana jest dodatkowa wypłata odszkodowania w wysokości ekwiwalentu 45 dniowego okresu zatrudnienia za każdy pełny, przepracowany przez niego rok w twojej firmie, ale maks 42 miesiące (!!!!).

Co to oznacza?

Mój przyjaciel ma małą firemkę zatrudniającą 11 osób. Nadszedł kryzys i nie ma już zbytu na swoje produkty. Normalnym byłoby, żeby zwolnił ludzi i jakoś przetrwał z mniejszą ekipą. Ale niestety nie da się, bo :

8 pracowników zatrudnionych jest powyżej 10 lat. Zarabiają obecnie u niego 1400 euro. Tym samym jeśli chciałby ich zwolnić to musiałby od ręki zapłacić .... 21.000 euro dla KAŻDEGO.

Łącznie jeśli chciałby zamknąć firmę, to musiałby wypłacić około 250.000 euro. I niestety na to go nie stać, więc firma działa, ludzie dostają jakąś kasę, a on własnie przeprowadza się z domu do mieszkania. Jeśli ktoś ma zatrudnionych ludzi po 30 lat, to odprawa dla takiej osoby to już po 50.000 euro dla 1 osoby.

I takich ludzi są tysiące. Nikt nie myśli o otwieraniu biznesu, czy zatrudnianiu nowych ludzi. Młodzi nie mają jakichkolwiek szans na znalezienie jakiejkolwiek pracy i muszą siedzieć u rodziców, którzy również mają problem, bo albo też zostali zwolnieni, albo przędą na minimalnym wynagrodzeniu. Każdy, nawet jak ma jakiś pomysł na biznes, to nic z nim nie robi, bo boi się zatrudniania ludzi. To jest mordowanie rynku, przedsiębiorców, którzy tworzą miejsca pracy, popytu wewnętrznego i utrata całego pokolenia młodych ludzi - obecnie 57% młodych nie ma pracy.

I w taki oto sposób lewacka polityka ochrony rynku pracy doprowadziła do upadku jednej z lepszych gospodarek Europy.



ten teskt powinien każdy idiota/lewak/komunista itp. przeczytać...nie kurwa! codzinnie przed spaniem jako modlitwę! Kurwa to pokazuje idiotyzm. Nie można chronić tylko pracowników bo tym samym zabijami właśnie pracowników i pracodawców!

Oczywiście ktoś tutaj już wyhaczył, że tylko 1400 euro po 10 latach pracy... kurwa nie wierzę....jest napisane mała firma czyli mało produkują czyli nie może dwać im dużej pensji bo by kurwa nic nie zarbiał...ja pierdole!!!
Zgłoś
Avatar
Storm 2014-04-03, 22:13
JEBAĆ pierdolonych Hiszpanów- złodzieje - emigranci i jeszcze raz złodzieje!!! Jak mi ktoś powie , że w Polsce kradną to zajebie mu w ryj i kupie bilet do Hiszpanii!!! Kradną wszędzie- w sklepach, restauracjach, przed ośrodkami rozrywki - dosłownie wszędzie! kupujesz lody za 8 euro. a chcą 16! Masakra jeżeli chodzi o złodziejstwo! W Barcelonie torebki i plecaki nosi się z przodu i trzyma obiema rekami!(wytyczne rezydentki), mnie okradli 3- krotnie w ciągu tygodnia!(w trakcie płatności) Mogło być więcej bo codziennie ale się utrzymałem! Kraj złodziejski! Toalety w dobrych knajpach wyglądają gorzej jak w naszych kurortach toi-toie co gówno sie wylewa! Jest może 20% ludzi spoko w tym emigrantów ale większość to jakieś bydło! "byłem, widziałem, zwiedziłem!" NIE POLECAM!(chyba że ich wesołe miasteczko)
Zgłoś