18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:17
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:39
Zanim wyjedziesz
JSK2012 • 2013-06-16, 11:27
To wideo powstało w Angli we współpracy z polską ambasadą i ma na celu ostrzec,tych nieprzygotowanych,przed konsekwencjami jakie mogą ich spotkać po przyjeździe do Wielkiej Brytanii.
Zgłoś
Avatar
POW667 2013-06-17, 12:18
Dlatego trzeba przyjechać z ośmiorgiem dzieci i żoną skrytą za prześcieradłem. Po osąginiętym sukcesie (zrobieniu dzieci), w przypływie ambicji, można otworzyć sklep, a w garażu budować skład nawozu i kulek od łożysk.
Zgłoś
Avatar
S................e 2013-06-17, 12:23 1
Bez angielskiego to nie ma co się pchać za granice.
Zgłoś
Avatar
Clin 2013-06-17, 12:39 1
ale mroczek się postarzał...
Zgłoś
Avatar
Eliot Imperio 2013-06-17, 12:43 2
RockyWood napisał/a:

kolega wyjechał bez niczego (języka/pieniędzy/wiedzy o kraju/doświadczenia zawodowego).
Po 3 latach wrócił nowym Mercedesem CLS do kraju, wyremontował dom rodzicom, zrobił taką balangę na jakiej jeszcze w życiu nie byłem, po czym musiał wracać do UK bo urlop mu się skończył.

Dla chcącego nic trudnego.



Znam takie opowieści z krypty. Lubię je. Są tak samo nie prawdziwe jak E.T i tak samo gówno warte jak obietnice Tuska. Albo tą historie wymyśliłeś, albo łykasz wszystko co Tobie powiedzą jak pelikan. Po pierwsze- koleś bez języka innej pracy jak robota w fabryce za najniższą krajową nie dostanie. Doświadczenie też jest ważne, ale bez znajomości języka samo poznanie go by mówić na całkiem przyzwoitym poziomie to około 6mcy do roku. Chyba że był jakimś żigolakiem albo utrzymankiem u bogatej starszej pani i za ruchanie wapna dostawał kupe szmalcu. Ludzie, nie słuchajcie takich opowieści!
Zgłoś
Avatar
Nocturno 2013-06-17, 12:44 11
Trzy proste rzeczy mi się rzuciły w oczy, a hejterów mam w dupie więc nawet nie odpowiadajcie:
1. Oni pokazują się jako ofiary, ale zastanówmy się przez moment. WYJECHALI PRACOWAĆ NA CZARNO, u jakiegoś poznanego przez neta, obcego faceta mieszkali i jeszcze domagali się socjalu... Chwila! To oni są nienormalni, pierdolnięci, że nie wiedzą, iż nie ufa się obcym? Mamusia ich nie nauczyła? Na dodatek - tak wygląda praca na czarno, a on wiedział, na co się pisze - łatwy zarobek, bez odprowadzania na leczenie! Nie jest ofiarą. Wiedział, co robi. A w dodatku ten socjal - z jakiej racji obca narodowość ma dostawać socjal..?! W Polsce widzimy, jak to wygląda w praktyce - cygany dostają masę kasy za nic, bo im się należy. Polityka imigracyjna powinna zostać domknięta i tyle.
2. A w Polsce to nie chciało się pracować? Nie wierzę w podejście "za chlebem" - gówno, a nie za chlebem. Oni podążają za własnymi zachciankami! Nie chcieli żyć w Polsce, bo to i to im nie pasowało, ALE NIC NIE ZROBILI, by ten stan rzeczy zmienić. Olali ojczyznę, olali naród, wszystko olali, z powodu własnego egoizmu i lenistwa, bierności i gnojstwa. Tak, nie boję się tego powiedzieć - podążanie za marzeniami jest fajne, ale w przypadku, gdy nic się na miejscu nie robi chcąc je rozwijać, nie walczy się o lepszą Polskę, to ucieczka za granicę to najgorsza forma egoizmu. Nie jest mi ich żal.
3. Black 88 napisał: |a pierdolicie i tak lepiej jak w Polsce| - i zapewne wielu z was myśli podobnie. WIĘC JA SIĘ PYTAM: a co robicie, by Polska osiągnęła Wielkość, była silna, miała mocną złotówkę? No powiedzcie? Kupujecie, jak Anglicy, towary z własnego kraju "swój do swego po swoje"? Kupujecie Polskie marki? Wychodzicie w Marszach i paradach, udzielacie się społecznie? Zbieracie podpisy? Działacie obywatelsko?
Jeśli nie, to zamknijcie mordy, bo narzekających mamy w tym kraju już za wielu.
Czołem Wielkiej Polsce!
Zgłoś
Avatar
kurczak94 2013-06-17, 13:22 1
chupsky napisał/a:



Właśnie tak myśli część społeczeństwa
Czy Ty wierzysz w to, co napisałeś? Koleś, który nie miał ani doświadczenia, ani znajomości języka w 3 lata zarobił na auto, które kosztuje ponad 250 000 złotych i jeszcze zrobił rodzicom remont domu (czyli pewnie między 50 a 100 tysięcy)? W skrócie przez 3 lata musiałby zarabiać około 10 000 zł miesięcznie, żeby wystarczyło tylko na auto i ten remont. Doliczając do tego takie rzeczy jak żarcie, jakieś mieszkanie (jak się kupuje takie auto, to pewnie willa z basenem no nie?), ciuchy, eksploatacje tego samochodu albo dojazdy do roboty, nie mówiąc o jakichś wakacjach itd. to ile ten koleś zarabiał będąc zwykłym robolem? Weź się nie ośmieszaj, bo łykasz wszystko jak Sasha Grey.
Koleś pożyczył auto z wypożyczalni (po 3 latach pracy odłożył, żeby błysnąć przed takimi naiwniakami) i rzucił parę groszy rodzicom a na sadolu opowieści-legendy o tym, że w UK pieniądze rosną na drzewach i będąc nikim nagle zostajesz bogaczem.



Coś takiego jest możliwe, ale nie w legalnym biznesie. Można żyć z jakiegoś podstawowego socjalu na początek, a potem zająć się kradzieżami, handlowaniem narkotyków itp. Byłem w Londynie u kuzyna i poznałem to miasto nie tylko od strony pięknych zabytków itp. ale też od tej ciemnej strony. Zostałem między innymi okradziony przez dwóch murzynów, na szczęście nóż przy gardle to tylko straszak i łba mi nie odcięli.

Mam też historię z pierwszej ręki, jak została sprzedana zipa za ok. 30 000 funtów. Gostek kupił od razu całe 1.5 kg.

Kolejnym dorobkiem mogą być tzw. squatche. Czyli mamy opuszczony dom, z którego rodzina została wyeksmitowana, a dom został zaplombowany, zamki wymienione. Jak się okazuje, często w takich domach są meble, a nawet telewizory, radia, łóżka itp.

Cała sztuczka polega na tym, żeby włamać się do takiego domu i wymienić zamki przed przyjazdem policji (ok 5-10 minut). Jeżeli to zrobisz i uciekniesz, to policja nic nie może zrobić. Po paru dniach jak sprawa ucichnie, możesz nawet zamieszkać w takim domu albo sprzedać wszystko co w nim jest. W dodatku, woda, prąd i gaz cały czas są podłączone, a ty nie musisz za to płacić.

Tak więc, teoretycznie jest to możliwe, żeby gostek totalnie nie mający doświadczenia, znajomości języka itp. dorobił się takiej kasy. Warunek jest jeden, nie może dać się złapać i spokojnie jest w stanie osiągnąć takie 'zarobki'. Oczywiście życie jest bardziej skomplikowane i nie obyło by się pewnie bez jakiś perturbacji, ale w teorii jest to jak najbardziej wykonalne.

Inna sprawa, że w Polsce w sumie można robić podobnie, choć nie wiem czy tak łatwo byłoby rozprowadzić u nas 1.5 kg ziela. No i nie ma u nas takich squatchy.
Zgłoś
Avatar
ocwpzw 2013-06-17, 13:52 1
smoku1206 napisał/a:

Jacek to chyba troche pedał



Chyba nawet zagorzały pedał
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-06-17, 14:11
Jak kto jedzie z socjalistycznymi marzeniami bez kwalifikacji to sam jest sobie winien.
Zgłoś
Avatar
mamut360 2013-06-17, 15:08 2
black88 napisał/a:

a pierdolicie i tak lepiej jak w Polsce



A byłeś? Ja mieszkam w Irlandii od 7 lat. Lepiej to tu jest tylko dla ciapatych, murzynów i roboli ktore robia na czarno, bo moga pobierać socjal. Wtedy tu się żyję jak król w porównaniu do Polski, bo sam socjal jest większy od minimalnej krajowej. Jednak jak ktoś jest wykształcony i dobry w tym co robi, i chce żyć udczciwie żyję się tak samo jak w PL, tylko że w gościach. wszytsko 2x droższe. Opłaty na auto kosmiczne. Mama ma dość wysokie stanowisko w Intelu i miała to samo w Polsce, tylko poprostu poprosiła o relokację do Irlandii. Żyję się naprawdę podobnie. Mamie się poprostu sceneria tutaj bardziej podoba...dlatego był wyjazd. Ja wracam jak najszybciej
Zgłoś
Avatar
valook 2013-06-17, 15:42
Ja pierdole, jaka słaba propaganda ;-;
Zgłoś
Avatar
Re-c 2013-06-17, 15:50
Czyli co? U nich biednych się podpala? = D

Swoją drogą jego przyjarali a mówiljakby go tam wydupczyli.. ajj ten Jacek gorący chłopak.
Zgłoś
Avatar
Dranzes 2013-06-17, 15:51 1
Beka z tego Jacka, przy wypadku chyba stracił jaja, że tak piszczy.
Zgłoś
Avatar
RockyWood 2013-06-17, 17:04 2
@Libertinus
@Eliot Imperio
@kurczak94

nie napisałem historyjki wyssanej z dupy tylko z życia wzięte. Sam byłem w UK 2 lata jak jeszcze agencje pracy płaciły pracownikom po 8-10 funtów na rękę razem z premiami i nadgodzinami +50/100% (dzisiaj wszystkie płacą minimum nie zależnie od rodzaju i czasu pracy).

Żyłem skromnie w małym pokoiku ale za to przywiozłem do domu tyle kasy że stykło na remont mieszkania, 3-letni samochód, i coś mi odpierdoliło i poszedłem na studia zaoczne za które płacę do dzisiaj z tych pieniędzy - teraz siedzę w Polsce do końca tej jebanej szkoły i spierdalam stąd. Tutaj gdzie bym nie poszedł do roboty to zarobię tyle ile tam byle ciapaty dostaje od państwa zasiłku na jedno ciapate dziecko!!! bez pracy.

Jeśli wam się podobają te "historyjki" to dodam jeszcze że z moich znajomych w kraju zostało... 2 policjantów i 2 nauczycielki - reszta spierdoliła.

Mój przyjaciel siedzi w Szkocji i siepie po 600-700 funtów tygodniowo i mówi że to tam taki standard w remontach... Przyleciał tam bez znajomości języka... dzisiaj ma tam całą rodzinę i na dzieci dostaje prawie 100 funtów co tydzień. Wiadomo - trzeba zapierdalać i jest ciężko ale kto w Polsce tyle zapłaci za najcięższą robotę na budowie? NIKT.
Zgłoś
Avatar
Novotko 2013-06-17, 17:17
kurczak94 napisał/a:



Coś takiego jest możliwe, ale nie w legalnym biznesie. Można żyć z jakiegoś podstawowego socjalu na początek, a potem zająć się kradzieżami, handlowaniem narkotyków itp. Byłem w Londynie u kuzyna i poznałem to miasto nie tylko od strony pięknych zabytków itp. ale też od tej ciemnej strony. Zostałem między innymi okradziony przez dwóch murzynów, na szczęście nóż przy gardle to tylko straszak i łba mi nie odcięli.

Mam też historię z pierwszej ręki, jak została sprzedana zipa za ok. 30 000 funtów. Gostek kupił od razu całe 1.5 kg.

Kolejnym dorobkiem mogą być tzw. squatche. Czyli mamy opuszczony dom, z którego rodzina została wyeksmitowana, a dom został zaplombowany, zamki wymienione. Jak się okazuje, często w takich domach są meble, a nawet telewizory, radia, łóżka itp.

Cała sztuczka polega na tym, żeby włamać się do takiego domu i wymienić zamki przed przyjazdem policji (ok 5-10 minut). Jeżeli to zrobisz i uciekniesz, to policja nic nie może zrobić. Po paru dniach jak sprawa ucichnie, możesz nawet zamieszkać w takim domu albo sprzedać wszystko co w nim jest. W dodatku, woda, prąd i gaz cały czas są podłączone, a ty nie musisz za to płacić.

Tak więc, teoretycznie jest to możliwe, żeby gostek totalnie nie mający doświadczenia, znajomości języka itp. dorobił się takiej kasy. Warunek jest jeden, nie może dać się złapać i spokojnie jest w stanie osiągnąć takie 'zarobki'. Oczywiście życie jest bardziej skomplikowane i nie obyło by się pewnie bez jakiś perturbacji, ale w teorii jest to jak najbardziej wykonalne.

Inna sprawa, że w Polsce w sumie można robić podobnie, choć nie wiem czy tak łatwo byłoby rozprowadzić u nas 1.5 kg ziela. No i nie ma u nas takich squatchy.



A co to jest squatch kurwa jego mać??? Co za zjeb genetyczny...
Zgłoś
Avatar
piasqnfcb 2013-06-17, 19:12
Ja nie mając doświadczenia, tylko 100funtów na start(co prawda mieszkałem przez 3tyg u rodziny) Znalazłem prace po paru dniach, zarabiam minimum(6.20) ale zapłace za mieszkanie, mam na jedzenie, i jeszcze mogę sobie bez problemu 100f tyg odłożyć.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie