18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Zatonięcie Titanica
Wikmndfm • 2012-04-15, 12:25
Obchodzimy setną rocznicę zatonięcia Titanica. Wbrew temu co pokazują w polskojęzycznych multipleksach, czy w powtórkach reżimowej TV przebieg katastrofy wyglądał zupełnie inaczej. Niezależnym badaczom znane są następujące fakty:
- obecność armatora i chęć pobicia rekordu prędkości na pokładzie w żaden sposób nie dowodzi naciskom wywieranym na kapitana statku.
- brak jest dowodów stwierdzających obecności armatora na mostku kapitańskim w dniu katastrofy.
- komisji badającej katastrofę nie przekazano wraku statku.
- dwóch wybitnych naukowców twierdzi że nie jest możliwe, aby góra lodowa mogła zatopić tak wielki statek.
- góra lodowa mogła zostać wyprodukowana w sztucznych warunkach, aby odwrócić uwagę od prawdziwych przyczyn katastrofy. Niezależni naukowcy potwierdzają że wykonanie takiej góry jest wykonalne.
- nierzetelnie przeprowadzone sekcje zwłok nie pozwalają stwierdzić jednoznacznie że ofiary utonęły, lub zmarły w wyniku hipotermii.
- pominięto zeznania świadków, twierdzących że żyjące jeszcze ofiary dobijali harpunami wielorybnicy.

Wobec w/w wątpliwości należy stwierdzić że katastrofa ta była niczym innym jak dobrze ukartowanym zamachem. Należy przypomnieć że wpływy z filmu inspirowanego "katastrofą" wyniosły prawie 2 mld USD zasilając budżet syjonistycznej organizacji jaką niewątpliwie jest Hollywood. Nasuwające się dalej wnioski są już tylko oczywistą oczywistością. Sam Titanic zatonął, ale prawda zatopić się nie dała.
Zgłoś
Avatar
oldboy-43 2012-04-17, 21:57 1
steku napisał/a:

@Mewin
Podaj jakieś źródło



wyborcza.pl/1,76842,11533632,Kaczynski_o__Titanicu____cala_prawda_o_ka...
Zgłoś
Avatar
isotop 2012-04-17, 22:08 2
Komentarze lepsze od samego tematu takie przejęcie i powaga, jakby to nie był Sadistic, a co najmniej zgromadzenie pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu.
Zgłoś
Avatar
misiek1991 2012-04-17, 22:11
Butaprenu się nawąchałeś?
Zgłoś
Avatar
gangrena 2012-04-17, 22:51
jakie głupoty o tym było nawet w sensacjach XX wieku polecam posłuchać kilku odcinków bo są one robione na podstawie faktów, ale byle pleban obejrzy film z DiCaprio i myśli że taki artykuł jest wyssany z palca, gratuluje.
Zgłoś
Avatar
M................k 2012-04-17, 23:52
TheByQ napisał/a:

Chuj, myślałem że o zwykłą wodę chodzi, taką jak w kranie jest.


Taki stary a taki głupi. Nie wiem gdzie Cię uczyli czytać ze zrozumieniem, ale napisałem wyraźnie H2O. Nie H2O z domieszką chloru, wapnia i rdzy z rur...

A jużtak z innej beczki, nie zczaiłem, że to ma jakieś nawiązanie do kat. smoleńskiej, bo od roku nie interesuję się niczym co ma w tytule Kaczyński/Tusk/Macierewicz/Putin/komorowski/Smoleńsk itp. Ostatnio doszły jeszcze Madzia i Rutkowski.
Zgłoś
Avatar
Leothyr 2012-04-17, 23:56
Kolejny raz rozpłakałem się ze śmiechu czytając sadisica, oby tak dalej
Zgłoś
Avatar
zakapior 2012-04-18, 0:09
NanoRurka napisał/a:

Ci wybitni naukowcy, to zapewne profesorowie europeistyki. Inżynieria materiałowa 100 lat temu a dziś to jak niebo i ziemia. Titanic, równie dobrze mógł uderzyć w skały i też by zatonął, bo jakość tej stali dla tak wielkiego statku był potwornie kiepska.



Jakość tej stali była dobra, ba nawet bardzo dobra jak na tamten okres ale... ale tylko w temperaturze bodajże 40 stopni Celsjusza i wyższej. Poniżej tej wartości własności stali dramatycznie spadały. W temperaturze bliskiej zeru następowało ścinanie nitów a stal ulegała kruchemu pękaniu. Tak że nawet zamykanie zalanych grodzi nic nie dało ponieważ stal była tak krucha, że spowodowała długie pęknięcie a nie tylko zniszczenie w miejscu uderzenia.
Zgłoś
Avatar
LTMek 2012-04-18, 1:41 1
lasyk napisał/a:

Gorszych kurwa głupot nie czytałem dawno.


Widać, że wyborczej nie czytałeś ^^
Zgłoś
Avatar
M................k 2012-04-18, 1:50
zakapior napisał/a:



Jakość tej stali była dobra, ba nawet bardzo dobra jak na tamten okres ale... ale tylko w temperaturze bodajże 40 stopni Celsjusza i wyższej. Poniżej tej wartości własności stali dramatycznie spadały. W temperaturze bliskiej zeru następowało ścinanie nitów a stal ulegała kruchemu pękaniu. Tak że nawet zamykanie zalanych grodzi nic nie dało ponieważ stal była tak krucha, że spowodowała długie pęknięcie a nie tylko zniszczenie w miejscu uderzenia.


A jakims cudem wrak od stu lat w niemal idealnym stanie się zachował. Jeżeli ta stal byłaby faktycznie kiepska to przy pierdolnięciu o dno powinien zgnieść się jak puszka.
Zgłoś
Avatar
szponiasty 2012-04-18, 18:02
Dobrze kluczycie, jednak nadal daleko od prawdy:
- na pokładzie było blisko 600 prominentnych "industrialistów" USA, głównych przeciwników powstania FED
- JP Morgan (za pewno kojarzycie to nazwisko ) "nie zdążył" na pokład i Titanik odpłynął bez niego (JP Morgan umarł rok później)
Zgłoś
Avatar
n................i 2012-04-18, 18:33
Ja słyszałem, że z powodu 100 rocznicy innuiccy płetwonurkowie umyli wrak statku
Zgłoś
Avatar
M................k 2012-04-18, 22:10
Mnie najbardziej śmieszy jak w takich sytuacjach jak titanic czy tam Smoleńsk, pojawiają siejak grzyby po deszczu siewcy teorii spiskowych vide Zeitgeisty i inne bzdety.
Nie wiem skąd to się bierze, czy z chęci zwrócenia na siebie uwagi, czy z jakiejś głupoty wrodzonej itp. W sumie pod każde większe nieszczęście można by stworzyć teorię spiskową (ba! nawet szczegółowe dokumenty, albo podpisy by się na to znalazły, w idealnym stanie, tudzież grono "niezależnych" ekspertów). Ostatnio kumpla zbrechtaliśmy jak bawiliśmy się w ASG - leciał samolot pasażerski no i wiadomo smugi. A ten debil - chemtrails!! trują nas, nawet nie wiecie tyle ile ja wiem na ten temat. No to luneta Zeiss Hensoldt (naprawdę dobra) w rękę, obczajamy samolot, a tam Wizzair Koleś się obraził na wszystkich
Zgłoś
Avatar
vajron 2012-04-19, 1:41
Macieyeck, Stary, serio... Nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś
Zgłoś
Avatar
M................k 2012-04-19, 11:23
Napisałem, że śmieszą mnie teorie spiskowe i ich siewcy i propagatorzy, którzy jak zwolennicy PO łykają wszystko co pokażą im "niezależne" media.
Zgłoś
Avatar
jarekzxc 2012-04-19, 13:45
z tego co się orientuję jakość stali pozostawiała wiele do życzenia... miała zbyt duzą domieszkę węgla i siarki. Siarka jak wiadomo jest zanieczyszczeniem które pogarsza wytrzymałość stali, węgiel natomiast powoduje zwiększenie twardości a zmniejszenie plastyczności. oba pierwiastki połączone z obecnością niskiej temperatury spowodowały że poszycie kadłuba po uderzeniu pękło. Jest zasada w technice- jeśli metal jest twardy to skutkiem ubocznym tego jest kruchość
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie