18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 12:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:07
Zdjęcia z Afganistanu
Maligi • 2014-02-10, 12:20
Dzisiaj pokażę Wam kilkanaście wg. mnie dobrych zdjęć z wojny w Afganistanie.
Zdjęcia pochodzą z: facebooka, zafganistanu.pl i różnych portali informacyjnych.
Reszta w komentarzach.





Zgłoś
Avatar
kuziol 2014-02-10, 17:18 38
Każdemu kto nazywa naszych ŻOŁNIERZY najemnikami, wielki murzyński kutas w dupę. Nauczcie się zjeby genetyczne czym jest najemnik i nie pierdolcie głupot. Nasi żołnierze wbrew temu co wam się wydaje (bo żaden z was tam nawet kurwa nie był) odwalają kawał dobrej roboty rozwalając te szmatogłowe ścierwa. Na północy Afganistanu gdzie udało się wytępić talibów, nagle "całkowicie przypadkiem" przestali ginąć ludzie, zaczęły powstawać szpitale, szkoły i nawet od 1.5 roku zaczęli przybywać tam turyści. Przed przybyciem sił ISAF, ginęło tam wcale nie mniej ludzi. Zresztą talibowie nie byli i nie są żadną legalną władzą, to zwyczajni bandyci, więc co jak co ale nasi robią tam niezłą robotę i chwała im za to.

Chwała naszym żołnierzom!
A wy pacyfistyczne pizdeczki, nie zapominajcie że poniekąd dzięki naszym wojakom możecie bezkarnie wypisywać takie brednie.
Zgłoś
Avatar
kapral 2014-02-10, 17:20 1
a kto mi odpowie na pytanie - po co tam nasze wojska?

(tylko bez debilnych odpowiedzi typu "bo nato")
Zgłoś
Avatar
p................a 2014-02-10, 17:21 3
Maligi napisał/a:

Oni walczą, bo muszą.

Wbijcie sobie wreszcie do głów, że ich(znaczy naszych) nikt tam siłą nie ciągnie. Jadą ci, co chcą. Po przygodę, dreszcz emocji czy dwa żołdy w pln i euro.
Zgłoś
Avatar
IGL 2014-02-10, 17:32 1
Nikt nie ciągnie? To radzę doczytać o polskim prawodawstwie i o tym że na chwilę obecną żołnierz nie musi już wyrażać zgody, by go wysłano na misję zagraniczną. Tak więc z łaski swojej nie pieprz głupot.

Zresztą na jaki ch** przejmuję się wypowiedziami osób, które powtarzają schematyczne wypowiedzi z wyborczej..

mikEWrona napisał/a:

bongman, co to jest takie zółte na końcu lufy? takie gównienko zakładane do ćwiczeń czy to jakiś tłumik? hmm? na 2gim zdjeciu w komentach.



Customowy tłumik płomienia. Dźwięku praktycznie nie tłumi.
Zgłoś
Avatar
Duentar 2014-02-10, 17:39 6
Jakbyś zechciał się cokolwiek dowiedzieć IGL o wojskowości, to wiedziałbyś, że nasze wojsko nie jest w stanie obronić naszego kraju - to jest nie wykonalne obecnie. Takie wojsko jakie jest utrzymywane, to jedynie w celach wysyłki na misje zagraniczne, więc jest oczywiste, że wszyscy, którzy siedzą w wojsku mogą na drugi dzień zostać wysłani do takiego Afganistanu, czy gdziekolwiek indziej. To jest zadanie naszego wojska.

Jest to oczywiście połamanie zasad naszej konstytucji. Bo pierdoleni ignoranci tacy jak wy wszyscy powyżej, jesteście dumni z tego, że Polacy wyjeżdżają na takie misje i nie sprzeciwiacie się łamaniu wspomnianej ustawy zasadniczej, która mówi, że Wojsko Polskie ma bronić granic i suwerenności Rzeczypospolitej, a dopiero później możemy ich gdziekolwiek wysyłać. Warunek pierwszy nie jest spełniony (dzięki wielkiemu pacyfiście Klichowi oraz wielu przed nim).

Będę przygotowywał materiały z dziedziny wojskowości na tyle ile moja wiedza pozwala... mam nadzieję, że Was zainteresują.
A reszta może sobie oglądać propagandowe filmy z Afganistanu, GROMu czy czegokolwiek innego
Zgłoś
Avatar
Farmerx 2014-02-10, 17:40 5
Do wszystkich lemingów którzy mają monstrualny ból dupy w tym temacie - KAŻDY JEDEN wojak w afganistanie to tylko i wyłącznie najemnik, który broni interesów wielkich firm za kasę. Nic więcej.
Zgłoś
Avatar
Kalmar_Akbar 2014-02-10, 17:42 16
A wypowiadają się, komentują i rzucają oszczerstwami ludzie którzy wojsko i wojnę widzieli w grach komputerowych! Najemnicy? No ktoś tu ewidentnie myli pojęcia, bez komentarza, odsyłam do Wikipedii! Co do określenia "miejsce dla patologii i psycholi" to chyba komuś się epoki pomyliły, albo mu się państwa mylą! Nie wiem, czy słyszeliście o profesjonalizacji Wojska Polskiego!? Teraz do wojska nie biorą "z łapanki" zwanej poborem, nie stają na dwóch krańcach wsi Stary 266 i nie zbierają "młodzieży". Teraz w armii pracują Ci którzy chcą i wcale nie jest łatwe to osiągnąć. Zdajecie sobie sprawę jak jak ciężko dostać się do szkoły oficerskiej na przykład? Ile to kosztuje potu, wysiłku, nauki, wyrzeczeń? Nie od razu Kraków zbudowano, Polska Armia mimo swej nie najlepszej sytuacji powoli pnie się w górę, ale to zauważą tylko ludzie, którzy mają z Nią styczność. Wszyscy, którzy źle mówią o Polskim Żołnierzu, czy nawet żołnierzu innego państwa nie są dla mnie nic warci jako ludzie, i bardzo żałuję, że w razie "W" będę musiał walczyć za Wasze tłuste dupska, żebyście mogli dalej siedzieć przy swoich komputerkach. I jeszcze jedno! Armia jest po to, by bronić państwa. To pojęcie jest szersze niż wam się wydaje. To nie tylko ochrona granic, ale także likwidowanie zagrożeń od nich oddalonych! Jeżeli jesteście tylko prowokatorami do dyskusji to gratuluję, dałem się podejść, ale jeżeli naprawdę myślicie tak jak piszecie to idźcie się utopić, bo nie jesteście nic warci, a śmieci trzeba sprzątać!
Zgłoś
Avatar
kuziol 2014-02-10, 17:51 1
Farmex@ Czyli jednak nie sprawdziłeś definicji słowa "najemnik". Zresztą powiedz mi proszę, jakich firm? Chętnie się dowiem. Ekstremiści islamscy są realnymi zagrożeniami i pacyfikacja ich wylęgarni leży w naszym (i nie tylko) interesie. Kolejna sprawa, jesteśmy w NATO i wypełniamy swoje obowiązki. Za czasów I RP i Unii Polsko-Litewskiej też mieliśmy swoje misje zagraniczne, tyle że nie mieliśmy takich mądrali jak Ty, więc nikt się nie spinał. Żeby nie było, wojny irackiej nie popieram bo to był syf totalny (ale pretensje mam do polityków, a nie do żołnierzy WP), ale Afganistan to inna sprawa, Zupełnie inna geneza konfliktu.
Tym razem uprzejmie proszę, jak się do kogoś przypierdalacie to z łaski swojej nie do naszego Wojska, ok?
Zgłoś
Avatar
Kalmar_Akbar 2014-02-10, 17:52
Duentar napisał/a:

nasze wojsko nie jest w stanie obronić naszego kraju - to jest nie wykonalne obecnie. Takie wojsko jakie jest utrzymywane, to jedynie w celach wysyłki



A na cholerę za przeproszeniem utrzymywać całe szwadrony? Lepiej pieniądze przeznaczyć na sprzęt, szkolenie kadry dowódczej i podoficerskiej! W razie wojny "starego typu" szeregowców można pozyskać z dziesiątek organizacji harcerskich, strzeleckich, NSR, jak i z ochotników! Chociaż swoją drogą pobór mógłby być wznowiony, bo za dużo pajaców się w tym kraju mnoży! Chyba nam ich Unia dostarcza :/
Zgłoś
Avatar
kawkaman 2014-02-10, 17:59 1
Cytat:

Dzisiaj pokażę Wam kilkanaście wg. mnie dobrych zdjęć z wojny w Afganistanie.


Cytat:

wojny w Afganistanie


Cytat:

wojny w Afganistanie


Cytat:

wojny w Afganistanie





mozecie mówić co chcecie ale jakby nie patrzeć biorąc udział w tym całym ROPNYM konflikcie staliśmy się najemnikami. Bo za darmo nasze chłopaki tam nie walczą i nie giną.

I radzę sprawdzić co oznacza termin wojna i go dokładnie przeanalizować, bo ludzie - wam się we łbach miesza....
Zgłoś
Avatar
IGL 2014-02-10, 18:02
Gdybyś zechciał pomyśleć "drogi" Duentarze skąd mam wiedzę o polskim prawodawstwie z zakresu wojskowości, to może gdzieś w odległych zakamarkach przestrzeni między uszami by zaświtało że jednak mam można powiedzieć "wysoce praktyczną" wiedzę o wojskowości. Nie mogę Ci jednak nie przyznać racji odnośnie słabości polskiej armii na tle sąsiadów. Natomiast wojsko nie jest i nigdy nie było utrzymywane tylko w celach wyjazdów, czyli tzw. misjonarskich. Świadczy o tym przykładowo wysokie zmechanizowanie WP i niska ilość samolotów lotnictwa transportu zarówno strategicznego, jak i taktycznego. Na chwile obecną armia zarówno RP, jak większości państw europejskich jest już tylko głównie środkiem stabilizacji geopolitycznej i wewnętrznej. Zresztą jest takie pojęcie jak hierarchizacja zagrożeń, według którego każdy sztab i ministerstwo się przygotowuje.
Zgłoś
Avatar
Duentar 2014-02-10, 18:09
Wojsko Polskie Kalmar_Akbar, to chyba jedyne wojsko na świecie, gdzie na jednego oficera przypada bodajże 0.4 szeregowego
Zgłoś
Avatar
Kalmar_Akbar 2014-02-10, 18:13
@Duentar Moim zdaniem wystarczy.
Zgłoś
Avatar
Gabranth 2014-02-10, 18:27
@kawkaman

"mozecie mówić co chcecie ale jakby nie patrzeć biorąc udział w tym całym ROPNYM konflikcie staliśmy się najemnikami. Bo za darmo nasze chłopaki tam nie walczą i nie giną. "

Pokaż mi w historii ludzkości wojnę, która była toczona bezinteresownie. Albo żołnierzy, którzy walczyli za darmo. Ja tam wolę żeby wojowali za granicą niż w kraju. Powstań, zrywów i heroicznych obron mieliśmy aż nadto. Wreszcie przydałoby się parę okupacji.
Zgłoś
Avatar
muraaas 2014-02-10, 18:29 1
Nie będzie piwa za robienie rozpierduchy w celu innym niż obrona ojczyzny !
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie