18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:52
Złe Chiny, złe...
Ork.Fajny • 2012-11-22, 18:20


"Chiny to dyktatorskie zło, wyzysk biednych i brak poszanowania praw człowieka!"


To znany wszystkim mit powtarzany przez wielu polityków każdego głupawego kraju który źle czuje się(co nie jest samow sobie złe) z Chińską siłą i próbuje ją jakoś zdyskredytować.
A jak się niestety(lub stety) po raz kolejny okazuje Chiny są bardziej wolnościowe od większości demokratycznych krajów naszej umierającej Europy.

Prowincja Zhejiang. Budowa jednej z wielu dróg łączących wiele miast tego azjatyckiego kraju. Nic by nie było w tym ciekawego gdyby nie jeden pan, jego papierek...

... i dość ciekawa, jak na europejskie standardy, reakcja lokalnych władz.
Gdy wcześniej wspomniana budowa doszła do punktu w którym wypadałoby wyburzyć parę budynków by móc dalej ją poprowadzić jeden z mieszkańców pewnego budynku postanowił, że nie chce wynosić się ze swojej własności. Okazanie prawa własności do części budynku rozpoczęło negocjacje które nie zadowoliły mieszkańca i nie doprowadziły do żadnego porozumienia.
Efekt? Wyburzona została część z której inni mieszkańcy zgodzili się wynieść do innych zaproponowanych mieszkań lub otrzymali zapłatę wraz z nową ziemią na nowy dom.
I tak oto możemy podziwiać kawałek domku wyrastającego z nowej, jeszcze nie otwartej, drogi.

Więc podsumowując i powtarzając początkowe słowa, wychodzi na to że ten zły kraj Chiński zna się lepiej na poszanowaniu prawa do własności swoich obywateli niż jego europejscy koledzy i w żaden sposób swojej rzekomej despotycznej dyktatury nie wykorzystał by wywalić tego pana.
Zdjęcia ze środka(w źródle naturalnie) jak i cała ta sytuacja także nie wskazują by ten pan jakoś był powiązany z partią i miał wpływy.
A może to jednak tylko jakieś chińskie pijarowskie zagranie?

Źródło: *click!*

Parę słów wyjaśnienia:
Wiem że odezwą się głosy mówiące o tym że po przeszkadza ogółowi. Ale pierdolić je. Faszyzmem jest odbieranie komuś czegoś bo większość tego chce. Jestem całkowicie anty-demokratyczny i to chyba normalne że uważam "ogół" za niemający nic do powiedzenia nt. jednostki.
Wiem też że odezwą się głosy w jak debilną sytuację się ten człowiek wpakował, ale jako wyznawca zasady chcącemu nie dzieje się krzywda to także mało mnie interesuje.
Co w tym sadystycznego? Uznajmy że ten budynek został sadystycznie potraktowany. Wiem... Słabe...
Zgłoś
Avatar
Admix 2012-11-22, 18:24
jedziesz sobie spokojnie drogą a tu nagle JEEEBUT i przyjebujesz w dom na środku drogi, wtf?
Zgłoś
Avatar
mxmsas 2012-11-22, 18:28 31
W takim przypadku można komuś zrobić wjazd na chatę.
Zgłoś
Avatar
ryhuskaua 2012-11-22, 18:40
się jebany ustawił,fotoradar w oknie i chuja co zobaczysz D:
Zgłoś
Avatar
headowsky93 2012-11-22, 19:17
No ciekawe ciekawe, piwko jest. A jak chlop umrze to posadzą krzaki i też będzie ładnie
Zgłoś
Avatar
pakicito 2012-11-22, 19:18 14
a u nas pokażesz taki papierek to cię spałują i wtrącą do więzienia
Zgłoś
Avatar
Chleb razowy 2012-11-22, 19:35 13
Arashel napisał/a:

A może to jednak tylko jakieś chińskie pijarowskie zagranie?


Raczej tak. Oszczędzili jedną chatę, która sama z siebie zawaliłaby się za (góra) dwa lata, a jak zaczną jeździć wokół niej tysiące samochodów, w tym TIR'ów, to mamy kwestię kilku miesięcy - budynki przy ruchliwych ulicach są wyjątkowo narażone na pękanie ścian.
Znalazłeś jeden przykład, który wcale nie musi świadczyć o dobrotliwości chińskich władz. Urzędnicy, jako inteligentni ludzie zdają sobie sprawę, że kolęś będzie miał przerąbane, bo społeczeństwo będzie go wytykać jako skrajnego egoistę. W kulturze wschodnioazjatyckiej taka postawa oznacza ostracyzm społeczny. Tylko kwestią czasu jest kiedy ulegnie.
Szkoda, że nie byli tak humanitarni, kiedy Tybetańczycy protestowali albo kiedy budowali lotnisko pod Pekinem.
Zgłoś
Avatar
Zaebauem 2012-11-22, 20:01
@chleb, albo otworzy tam jakis biznes typu hotel czy coś odnowi to i bedzie czepał hajsy
Zgłoś
Avatar
Z.G.O.N 2012-11-22, 20:50
Gość postawi szlaban i będzie pobierał opłatę za przejazd przez podwórko
Zgłoś
Avatar
adresikpuma 2012-11-22, 20:54 2
mogliby mu jebnąć jakąś zebre żeby mial jak z chaty wyjść chłop
Zgłoś
Avatar
lepussy 2012-11-23, 0:08 13
Komunistyczna partia chin jest tak samo komunistyczna jak Platforma Obywatelska liberalna gospodarczo i konserwatywna światopoglądowo : D Jeżeli się nie mylę, to fałszywe nazwy, zakłamane definicje pojęć są bardzo dobrze opisane w książce S.Michalkiewicza pt. "Dobry 'zły' liberalizm"

Dobra wrzuta, ale skoro o polityce to 3 ... 2 ... 1

Oglądać od 0:15

Zgłoś
Avatar
AmorPatriae 2012-11-23, 7:59 4
Chiny miały tylko wielki potencjał robotników i nie trzeba mówić, że jest to teraz najnowocześniejszy kraj swiata. A teraz wyobraźcie sobie co by się działo w Europie gdyby nastał ten "straszny" kapitalizm. Mamy świetnych techników, inzynierów, naukowców ludzi kreatywnych. Problem jest tylko jeden. Jeżeli ktoś ma wszystko (władzę, pieniądze) to sie tego nie zrzeknie nigdy, a kapitalizm wymaga zrzeknięcia sie 99%władzy nad ludzmi.
Zgłoś
Avatar
e................z 2012-11-23, 8:18 2
"Parę słów wyjaśnienia:
Wiem że odezwą się głosy mówiące o tym że po przeszkadza ogółowi. Ale pierdolić je. Faszyzmem jest odbieranie komuś czegoś bo większość tego chce. Jestem całkowicie anty-demokratyczny i to chyba normalne że uważam "ogół" za niemający nic do powiedzenia nt. jednostki.
Wiem też że odezwą się głosy w jak debilną sytuację się ten człowiek wpakował, ale jako wyznawca zasady chcącemu nie dzieje się krzywda to także mało mnie interesuje.
Co w tym sadystycznego? Uznajmy że ten budynek został sadystycznie potraktowany. Wiem... Słabe... " i za to masz u mnie piwejro pozdrawiam!
Zgłoś
Avatar
o2kukers 2012-11-23, 8:41
Ciekawe jak będzie po bułki wychodził..
Zgłoś
Avatar
DrGreen 2012-11-23, 9:22
Mam znajomą z Chin. W sumie życie codzienne niewiele się różni od naszego, szarość, propaganda i jedyna słuszna partia.

Historyjka z dupy. Przecież widać, że wyburzą tą chatę i dokończą drogę.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie