18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 8:38
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
"W Irlandii na sepsę zmarła kobieta. Jej mąż twierdzi jednak, że zgon nastąpił dlatego, że jego żonie odmówiono aborcji. O sprawie pisze guardian.co.uk.

21 października 31-letnia dentystka Savita Halappanavar zgłosiła się z bólem pleców do Szpitala Uniwersyteckiego w Galway, gdzie stwierdzono poronienie w 17. tygodniu ciąży.

Po tym jak kobiecie powiedziano, że poroniła, jej mąż kilka razy zwracał się z prośbą do lekarzy o usunięcie martwego płodu i uśmierzenie bólu.

Jego wnioski zostały odrzucone, ponieważ tętno płodu był nadal obecne. Usłyszał także, że nie można przeprowadzić aborcji, ponieważ Irlandia to "kraj katolicki".

Personel medyczny zwykle usuwa martwy płód kilka dni po zatrzymaniu serca, ale Halappanavar zmarła na sepsę 28 października.

Wszczęto dochodzenie w sprawie śmierci dentystki.

Sprawa odbiła się szerokim echem w Irlandii. - To była typowa sytuacja położnicza, która powinna zostać uregulowana w rutynowy sposób, jednak irlandzcy lekarze boją się podejmować oczywistych decyzji medycznych z obawy o potencjalnie ogromne konsekwencje - podkreśla Rachel Donnelly, rzeczniczka kampanii pro-choice w Galway.

W 2010 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka wskazał na brak przepisów w Irlandii chroniących życie kobiety w ciąży. W związku z tym dopuszczono możliwość przeprowadzenia aborcji tylko w przypadku zagrożenia życia matki."

Ah ta moralność i inne cuda na kiju Dobrze, że nie wyskrobali martwego płodu, przecież to by się "bogu" nie spodobało, a tak mamusia i dziecko już są w raju

Źrodło
Zgłoś
Avatar
Sitwa8 2012-11-14, 20:15
To lekarze spierdolili nie moralność i inne cuda na kiju.
Zgłoś
Avatar
C................a 2012-11-14, 21:08
Nie mogli jechać do innego kraju na skrobanie?
Zgłoś
Avatar
j................x 2012-11-14, 21:15
pewnie nie dał rady jej wypisać z te 7 dni, tak by mógł pojechać nawet autobusem do Irlandii północnej
Zgłoś
Avatar
S................l 2012-11-14, 21:26
Pierdolisz z tą ateistyczną poprawnością.
Zgłoś
Avatar
Pater patriae 2012-11-14, 21:30 3
No to ewidentna wina lekarzy, powinni ponieść konsekwencje, ale już się nie zesrajcie z tą aborcją, bo to, że jacyś konkretni lekarze popełnili błąd nie znaczy, że należy teraz "skrobać" wszystko co się da...

Tak samo, jak ostatnio była sytuacja z tym znanym gejem-pedofilem w Szkocji, pojedynczy przypadek. Nie znaczy, że trzeba od razu odstrzelić wszystkich homoseksualistów..
Chociaż, co do pedofilów, to ich można by było wystrzelać.
Zgłoś
Avatar
kulwon przez f 2012-11-15, 10:20
Cytat:

Jego wnioski zostały odrzucone, ponieważ tętno płodu był nadal obecne.


to rzeczywiście martwy w chuj
Zgłoś
Avatar
MIhau_ 2012-11-15, 10:25
Nastapilo poronienie, utrzymywany przy zyciu byl jedynie przez pepowine. Cos takiego jak warzywo po wypadku, ktore zyje tylko dzieki maszynom.
Zgłoś
Avatar
Adasiu 2012-11-15, 10:39 1
Piwo za ostatnie zdanie.
Zgłoś
Avatar
Riots 2012-11-15, 11:16
No to zmarła z powodu nie wykonania aborcji czy z powodu sepsy? Bo to dwie różne sprawy.
Zgłoś
Avatar
Endiegs 2012-11-15, 13:31
Haha zmarła na sepsę z powodu martwego dziecka, które choć nie żyło miało tętno, a funkcje życiowe podtrzymywane były przez złych katoli i kler, który bestialsko zamordował matkę.
Zgłoś
Avatar
EdmundKemper 2012-11-15, 16:56
A ja jestem katolikiem i jestem za aborcją. I co teraz powiecie ateiści?
Zgłoś
Avatar
Diggerx 2012-11-15, 17:12 4
AmorPatriaeNostraLex napisał/a:

A ja jestem katolikiem i jestem za aborcją. I co teraz powiecie ateiści?


Że gówno nas to obchodzi?
Zgłoś
Avatar
Darson666 2012-11-15, 17:14 1
Skoro tak się stało, to widocznie bóg tak chciał.
Zgłoś
Avatar
marna 2012-11-15, 17:14 1
AmorPatriaeNostraLex, nie myślisz w zgodzie z chrześcijańskimi zasadami w takim razie płód to przecież mały człowiek. morderca
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie