18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Z cyklu Sadol uczy i bawi.

Słowem wstępu.
W poprzednim filmiku autor pokazał jak w amerykańskim/kanadyjskim trucku zmienia się biegi. Tym, którzy nie widzieli pierwszej części polecam koniecznie filmik żeby załapać zasadę działania: watch?v=p8HH2uMpPyc




Uprzedzam pytanie.
Tak, da się tak jeździć osobówką. Próbowałem na swoim aucie i na dwóch busach. Wszystko się da, skrzynie i sprzęgło całe Kwestia wyczucia. Ciekawe urozmaicenie jazdy.
Na dowód film od autora.
watch?v=zACckMLSnP8

Polecam też kanał autora. Ciekawie rozprawia o pracy i życiu w Kanadzie.
Zgłoś
Avatar
oooouz 2013-04-01, 16:52 12
to żadna magia zmieniać biegi bez sprzęgła, nawet przy dobrej skrzyni
wystarczy wyczuc moment (u siebie miałem troche pow. 2.5k obrotów) i wbić bieg, ale nie polecam testowania na nowych autach.

Cytat:

Wszystko się da, skrzynie i sprzęgło całe



do czasu.
Zgłoś
Avatar
Suicide_on_demand 2013-04-01, 16:59 3
Nie lepiej kupić auto z automatyczną skrzynią? Filmik niby dobry ale niektórzy nawet ze sprzęgłem sobie nie radzą taka prawda.
Zgłoś
Avatar
~Velture 2013-04-01, 17:00
Pewnie ,że się da. Nie wierze jednak ,że nie ma to żadnego wpływu na skrzynie i sprzęgło ale 'dać się da'.
Sam musiałem tak kiedyś do domu dojechać jak mi się coś zjebało (jakiś przewód się poluzował od hydrauliki i spadł).
Zgłoś
Avatar
k................t 2013-04-01, 17:22
jezdze motorem, zyje w anglii i mam wyjebane na sprzeglo
Zgłoś
Avatar
Max Ibuprom 2013-04-01, 17:56 2
Jak się to dobrze zrobi to nic się skrzyni nie dzieje. Żeby wrzucic awans trzeba się ropędzać ująć gaz tak zęby wyczuć moment żę napęd nei jest obciążony i wrzucić wyższy.

Żeby zrobić redukcje trzeba przed samą reudkcją troszkę dodać gazu potem odrazu odjąć tak żeby napęd się odciążył, wrzucić na luz, wklepać międzygaz i niższy bieg...

Nie wszystkie skrzynie dobrze to znoszą np w mojej astrze 1 1.6 mozna sobei zmienaić bez sprzęgła ile się chce, co zresztą czesto robię jak mi sie nogi na sprzęgło nie chce podnieść ;p W drugim, aucie(200sx) gdzie skrzynia jest bardziej siermiężna i tylnonapędowa ciężko wszystkei biegi przelecieć bez sprzęgla i zgrzytania...

Dzięuje za uwagę :*
Zgłoś
Avatar
ronalny 2013-04-01, 18:40 1
To co jest na filmiku to skrzynia niezsynchronizowana skrzynia biegów i taka zmiana biegów jest normalna i nic sie jej nie dzieje, w europejskich mamy synchronizatory które odpowiadają za wyrównywanie prędkosci obrotowych kół zębatych w skrzyni i jezeli taki jeden z drugim zacznie to sie bawic bo w USA tak robia to zniszczy synchronizatory i bedzie mial problemy z normlana zmiana biegow przy uzyciu sprzegla....
także OK da sie zrobic tylko po po kiego wuja jak masz sprzęgło sprawne?
Zgłoś
Avatar
.................. 2013-04-01, 21:43 2
Suicide_on_demand napisał/a:

Nie lepiej kupić auto z automatyczną skrzynią? Filmik niby dobry ale niektórzy nawet ze sprzęgłem sobie nie radzą taka prawda.



Jak się nie ogarnia sprzęgła i nie ma wyczucia do tego to lepiej, żeby tacy ludzie na drogach się nie pojawiali
Zgłoś
Avatar
so whaat 2013-04-02, 0:25 22
teraz kurwa nagle wszyscy zmieniają biegi bez sprzęgła. sami mistrzowie kierownicy na tym sadolu.
Zgłoś
Avatar
blakot 2013-04-02, 1:00 2
2:01 obrotościomierz ?
Zgłoś
Avatar
spiepszaj_dzbanie 2013-04-02, 1:02 6
Konstruktor przewidział wysprzęglanie żeby z niego korzystać, a nie żeby było o jeden pedał więcej.
Zgłoś
Avatar
volden 2013-04-02, 2:19 1
właśnie miałem okazję przetestować, powiem tak: działa. Nie widzę sensu dla takiej zmiany biegów, no chyba że w razie awarii. Sprzęgło o wiele wygodniejsze i szybsze. Nie wiem jaki to ma wpływ na skrzynie, zgrzytów nie było co nie znaczy że jest to nieszkodliwe.
Zgłoś
Avatar
kaelem 2013-04-02, 4:34
Fajnie, że nie musi przeżywać "naszego życia" tu w kraju. Płaca zapewne satysfakcjonująca, praca jak widać również, widoki jakie ma w tym kraju... znam tylko z opowiadań i są podobno w pytkę. Tacy ludzie wyjechali bo są rozsądni, w większości nie zapominają o Ojczyźnie i oddaliby za Nią życie, tak jak Ci którzy zostali. Sam wyjeżdżałem, znam trochę ludzi stąd i stamtąd. Nikt z nich nie napierdalał na Polskę niczego złego. Zalążek jest w samej Polsce. O wyjeżdżających można mówić różnie, ale mają obiektywizm w postrzeganiu naszej sytuacji i dla wszystkich, którzy nadal uważają, że nic tak na prawdę złego się nie dzieje wiadro lodu za koszulę. Pamiętajcie, że część musi wyjechać, taka domena Polaków, część musi zostać, ta silniejsza część. Tak czy siak, w walce o Naszą piękną Polskę staniemy obok siebie!

P.S. Te trucki są jak jeżdżące domy, marzenie większości małolatów.
Zgłoś
Avatar
MordaRyj 2013-04-02, 11:48
Wszystko fajnie super ok... ale na chuj to komu? masz sprzegło to go uzywaj Polska to Polska a nie America kuhwa...
Zgłoś
Avatar
Executioner7 2013-04-02, 11:50
Wole automat
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie