18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 7:53
Zmiana gipsu i bandaża po zabiegu
E................4 • 2018-12-28, 22:18
Materiał własny

Zastosowane leczenie:

Operacyjne: rekonstrukcja przyczepu więzadła właściwego rzepki z przeniesieniem przyśrodkowym przyczepu metodą Hausera. Fiksacja przeszczepów 4 śrubami korowymi o średnicy 4,5 mm.



W skrócie jakby ktoś pytał czy wypadek czy co:

Po urodzeniu zostałem zainfekowany gronkowcem złocistym (przecinanie pępowiny brudnym narzędziem i przez pępek do krwi), w wyniku czego doszło do ogólnego zakażenia krwi gronkowcem złocistym. Potem była sepsa, zapalenie stawów, obu kolanowych i prawego stawu biodrowego (w wieku 4 tygodni groziła mi amputacja obydwóch nóg), poważna deformacja główki kości udowej, późniejsze pojawienie się jądra kostnienia (główka kości udowej - prawego uda - wygląda jak siekierka - zrosła się po swojemu), blokada chrząstki wzrostowej w "zdrowej", lewej nodze, w celu zminimalizowania różnicy w długości między kończynami (różnica wynosiła 9,5cm, aktualnie ok. 5cm). Brak terminu zakończenia leczenia. Czekam na endoprotezę prawego stawu biodrowego. Co do kolana za 2 tygodnie do zdjęcia gipsu i będę latał w ortezie.

ukryta treść
Orteza (od ortopedyczna proteza) – aparat ortopedyczny stabilizujący stawy lub odcinek ciała, zwykle zastępujący opatrunek gipsowy. Jego głównym zadaniem jest unieruchomienie stawów kończyn, które uległy urazom np. skręcenia, zwichnięcia lub zerwania więzadeł. Niektóre ortezy mogą być stosowane w leczeniu złamań, zwłaszcza kości płaskich i krótkich. Ze względu na konstrukcję ortezy podzielić można na sztywne, półsztywne (półelastyczne) i miękkie (elastyczne). Ze względu na pełnioną funkcję ortezy dzieli się na: kompresyjne, stabilizujące, kompensacyjne i korekcyjne.
Źródło: Wikipedia


Parę fotek:





Obiad na bogato...



Pozdrawiam kolegów z pokoju
Zgłoś
Avatar
sunnychris 2018-12-29, 13:45
Arles. napisał/a:

@up w niemczech się kurowałeś?



Tak
Zgłoś
Avatar
DarthMoon 2018-12-29, 17:27
I co to kurna robi na sadisticu??
Zgłoś
Avatar
ZajętyPelikan 2018-12-30, 13:10
Widzę, że obiad dla prawdziwego Mężczyzny Oni tam chyba dbają o to by człowiek dostawał minimum egzystencjalne.
Zgłoś
Avatar
Arles. 2018-12-30, 14:00
DarthMoon, Ustawione pranki murzynów wolisz? Wstaw coś jak ci się nie podoba rozbudowany temat autora i nie pierdol
Zgłoś
Avatar
Excited 2018-12-30, 14:40 2
Przepraszam ale skladam wniosek formalny i przeniesienie zdjecia z "obiadu" na Harda .
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2018-12-30, 17:36 1
Nie zjedz wszystkiekiego na raz bo umrzesz z głodu do podwieczorku. Jedz po małym kawałku.
A to polski szpital? Pytam bo wygląda na jadalne a wszedzie gdzie byłem dawali pomyje jak resztki dla świń do koryta.
Zgłoś
Avatar
mieszał 2019-01-01, 14:38
Ja też życzę powrotu do zdrowia,ale paznokcie to byś mógł przygolić .Do huja pana
Zgłoś