18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 7:53
Zmiana gipsu i bandaża po zabiegu
E................4 • 2018-12-28, 22:18
Materiał własny

Zastosowane leczenie:

Operacyjne: rekonstrukcja przyczepu więzadła właściwego rzepki z przeniesieniem przyśrodkowym przyczepu metodą Hausera. Fiksacja przeszczepów 4 śrubami korowymi o średnicy 4,5 mm.



W skrócie jakby ktoś pytał czy wypadek czy co:

Po urodzeniu zostałem zainfekowany gronkowcem złocistym (przecinanie pępowiny brudnym narzędziem i przez pępek do krwi), w wyniku czego doszło do ogólnego zakażenia krwi gronkowcem złocistym. Potem była sepsa, zapalenie stawów, obu kolanowych i prawego stawu biodrowego (w wieku 4 tygodni groziła mi amputacja obydwóch nóg), poważna deformacja główki kości udowej, późniejsze pojawienie się jądra kostnienia (główka kości udowej - prawego uda - wygląda jak siekierka - zrosła się po swojemu), blokada chrząstki wzrostowej w "zdrowej", lewej nodze, w celu zminimalizowania różnicy w długości między kończynami (różnica wynosiła 9,5cm, aktualnie ok. 5cm). Brak terminu zakończenia leczenia. Czekam na endoprotezę prawego stawu biodrowego. Co do kolana za 2 tygodnie do zdjęcia gipsu i będę latał w ortezie.

ukryta treść
Orteza (od ortopedyczna proteza) – aparat ortopedyczny stabilizujący stawy lub odcinek ciała, zwykle zastępujący opatrunek gipsowy. Jego głównym zadaniem jest unieruchomienie stawów kończyn, które uległy urazom np. skręcenia, zwichnięcia lub zerwania więzadeł. Niektóre ortezy mogą być stosowane w leczeniu złamań, zwłaszcza kości płaskich i krótkich. Ze względu na konstrukcję ortezy podzielić można na sztywne, półsztywne (półelastyczne) i miękkie (elastyczne). Ze względu na pełnioną funkcję ortezy dzieli się na: kompresyjne, stabilizujące, kompensacyjne i korekcyjne.
Źródło: Wikipedia


Parę fotek:





Obiad na bogato...



Pozdrawiam kolegów z pokoju
Zgłoś
Avatar
freaky 2018-12-28, 22:22 12
Enbo94 napisał/a:

Pozdrawiam kolegów z pokoju


Nawet nie miałeś szansy uciec
Zgłoś
Avatar
Ronin69 2018-12-28, 22:30 59
W przeciwieństwie do innych, żarty typu "dzielny pacjent itp" sobie daruję, życzę po prostu powrotu do zdrowia.
Zgłoś
Avatar
Wojtass84 2018-12-28, 22:44 12
Trochę przejebane. Jak się na to patrzę, to z automatu przychodzi myśl, że narzeka się na pierdoły. Zamiast cieszyć się że jest się zdrowym. Powodzenia w kolejnych operacjach, siły psychicznej, zdrowia.
Zgłoś
Avatar
T3RMINATOR 2018-12-28, 23:13
Powrotu do zdrowia życzę.
Zgłoś
Avatar
kampton 2018-12-28, 23:36
Najlepszego w nowym roku !
Zgłoś
Avatar
mygyry 2018-12-28, 23:46 25
Kurwa dopiero teraz ci pępowinę odcięli
Zgłoś
Avatar
M................i 2018-12-29, 0:52 3
trzeba bylo facetowi odpowiedziec ze film na sadola, to by ci sie przedstawil jako Angel
Zgłoś
Avatar
banerr 2018-12-29, 1:11 1
Chuje pierdolone powinny za to beknąć konkretnym odszkodowaniem.
Zgłoś
Avatar
aaaaaaaaaaaaaa 2018-12-29, 1:56 1
Kurwa Ty się tym najadłeś??????
Zgłoś
Avatar
Mors_Nigra 2018-12-29, 1:59
A niech to szlag! Znowu dałem się wrobić w siedzenie na poczekalni po zalogowaniu, myśląc, że jestem na głównej! Reeeeeeeeee!!!
Zgłoś
Avatar
spiepszaj_dzbanie 2018-12-29, 2:08 7
Kurrrwa ale danie. Na dołku żarłem lepsze i było więcej.
Zgłoś
Avatar
69zielony69 2018-12-29, 2:24 1
Co za delicje do jedzenia i gramatura jak na dorosłego faceta... Ja pierdole dobrze, że na remonty siedziby ZUSu pieniążki zawsze się znajdą ...
Szybkiego powrotu do zdrowia !
Zgłoś
Avatar
markop4321 2018-12-29, 2:29
Chłopie trzymaj się i wracaj do zdrowia.
Zgłoś
Avatar
pusifer 2018-12-29, 3:47 1
Ja jebie. Współczuje Panie... Powrotu do zdrowia życze. Chuj w dupe polskiej służbie zdrowia. Przez to kurestwo o mało nie straciłbym żony i dziecka podczas porodu.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie