18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 7:53
Zmiana gipsu i bandaża po zabiegu
E................4 • 2018-12-28, 22:18
Materiał własny

Zastosowane leczenie:

Operacyjne: rekonstrukcja przyczepu więzadła właściwego rzepki z przeniesieniem przyśrodkowym przyczepu metodą Hausera. Fiksacja przeszczepów 4 śrubami korowymi o średnicy 4,5 mm.



W skrócie jakby ktoś pytał czy wypadek czy co:

Po urodzeniu zostałem zainfekowany gronkowcem złocistym (przecinanie pępowiny brudnym narzędziem i przez pępek do krwi), w wyniku czego doszło do ogólnego zakażenia krwi gronkowcem złocistym. Potem była sepsa, zapalenie stawów, obu kolanowych i prawego stawu biodrowego (w wieku 4 tygodni groziła mi amputacja obydwóch nóg), poważna deformacja główki kości udowej, późniejsze pojawienie się jądra kostnienia (główka kości udowej - prawego uda - wygląda jak siekierka - zrosła się po swojemu), blokada chrząstki wzrostowej w "zdrowej", lewej nodze, w celu zminimalizowania różnicy w długości między kończynami (różnica wynosiła 9,5cm, aktualnie ok. 5cm). Brak terminu zakończenia leczenia. Czekam na endoprotezę prawego stawu biodrowego. Co do kolana za 2 tygodnie do zdjęcia gipsu i będę latał w ortezie.

ukryta treść
Orteza (od ortopedyczna proteza) – aparat ortopedyczny stabilizujący stawy lub odcinek ciała, zwykle zastępujący opatrunek gipsowy. Jego głównym zadaniem jest unieruchomienie stawów kończyn, które uległy urazom np. skręcenia, zwichnięcia lub zerwania więzadeł. Niektóre ortezy mogą być stosowane w leczeniu złamań, zwłaszcza kości płaskich i krótkich. Ze względu na konstrukcję ortezy podzielić można na sztywne, półsztywne (półelastyczne) i miękkie (elastyczne). Ze względu na pełnioną funkcję ortezy dzieli się na: kompresyjne, stabilizujące, kompensacyjne i korekcyjne.
Źródło: Wikipedia


Parę fotek:





Obiad na bogato...



Pozdrawiam kolegów z pokoju
Zgłoś
Avatar
LordGuciol 2018-12-29, 4:48
jedzenie 200-300kcal max? wtf umarł bym tam z zapotrzebowaniem 4k
Zgłoś
Avatar
BartekN 2018-12-29, 6:02
Wracaj do zdrowia koleś
Zgłoś
Avatar
homorek 2018-12-29, 7:18 1
Nie przejadaj się tam za bardzo.... I powrotu do zdrowia.
Zgłoś
Avatar
panta_rhei 2018-12-29, 7:48 2
Jebaniec duży jak na niemowlaka... To szpitalne żarcie pewno tak pędzi
Zgłoś
Avatar
Tafariel 2018-12-29, 9:44 1
Nikt nawet nie zadał najważniejszego pytania, czy w tym stanie możesz chlać? Święta na trzeźwo? Zdrowia!
Zgłoś
Avatar
Nufrevi 2018-12-29, 9:48 4
Bardziej mi niedobrze od patrzenia na ten obiad
Zgłoś
Avatar
Heydash 2018-12-29, 10:25 1
chuj tam z tą nogą ja bym się na Twoim miejscu martwił o anoreksję.
Zgłoś
Avatar
C................n 2018-12-29, 11:16
Zestaw ryż+marchewka+kurczak ozdrowił cudownie już niejednego pacjenta
Zgłoś
Avatar
lm65 2018-12-29, 11:34 3
Co wy tak z tym jedzeniem gdyby dużo jadł to by musiał dużo srać, a jak ma dojść tak często do kibelka?? robienie pod siebie to nic miłego i jeszcze przyjdzie jakaś fajna pielęgniarka, a ty taki osrany.
Zgłoś
Avatar
kolosasz 2018-12-29, 12:10
it's a trap. Facet z ogoloną nogą. Gość was trolluje a wy łykacie jak pelikany:
Elita dbająca o czystość rasową, światopoglądową i seksualną Polski - Cha! Cha! Cha!

Ale trolling dobry - daję pyvo!
Zgłoś
Avatar
mosorekenha 2018-12-29, 12:23
ten oszołom co Ci ciął pempowine powienien zostać wykastrowany
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2018-12-29, 12:30
Trzymaj się ciepło i walcz mocno o zdrowie!
Zgłoś
Avatar
Byku35 2018-12-29, 12:46 1
jakiś wyrośnięty ten bobas
Zgłoś
Avatar
sunnychris 2018-12-29, 12:56 2
W czwartek minęło równo 4 tygodnie od mojej rekonstrukcji wiązadeł krzyżowych przednich i jakiś kosmetycznych szlifowań łękotki. W moim przypadku squash nie wyszedł mi na zdrowie. Nie mam tak bogatej dokumentacji zdjęciowej... ale :

po zabiegu jeszcze z drenażem odprowadzającym krew z kolana ( moment wyjęcia wężyka całkiem fajny był )

tu już z ortezą DonJoy z zakresem 0-90 stopni

Droga do domu pierwszy raz użyty śmieszny podnóżek

tu jeszcze ze szwami

i bez

Od 2 tygodni mam rehabilitację, chodzę już bez kul - tzn. przemieszczam się bo chodzeniem to nazwać nie można ale z każdym dniem lepiej. Życzę zdrówka i wytrwałości !

PS
Śniadanie wyglądało ciut inaczej
Zgłoś
Avatar
Arles. 2018-12-29, 13:34
@up w niemczech się kurowałeś?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie