18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:49
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:54
Avatar
majeńka 2024-10-12, 16:58 1
Siriuz napisał/a:

To jest właśnie ta nieuczciwa chińska konkurencja... bo oni przecież nie mogą produkować samochodów taniej niż Europa, więc na pewno oszukują. Pierdolony eurokołchoz. Jak ktoś nie wie, to tydzień temu dopierdolili dodatkowe 35% cła na samochody z Chin.

BHP kosztuje. Traktowanie pracowników nie jako niewolników (w sporej części przypadków dosłownie!) kosztuje. Nie-groszowe wypłaty dla pracowników kosztują. Praca 40 godzin a nie 996 (6 dni w tygodniu, 9am-6pm) kosztuje.

Czyli aby konkurencja była równa, mamy wybór: albo też traktować ludzi jak bydło, albo ustanowić cła dla krajów które traktują ludzi jak bydło.
Zgłoś
Avatar
Vegeta13 2024-10-12, 17:48 1
baronturbina napisał/a:

Czemu ty chłopcze takie bzdury piszesz? Nie masz o czymś pojęcia a się udzielasz.
Weź zachowaj resztki ruskiej godności.



oświeć nas omnibusie
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2024-10-12, 18:02
majeńka napisał/a:

BHP kosztuje. Traktowanie pracowników nie jako niewolników (w sporej części przypadków dosłownie!) kosztuje. Nie-groszowe wypłaty dla pracowników kosztują. Praca 40 godzin a nie 996 (6 dni w tygodniu, 9am-6pm) kosztuje.
Czyli aby konkurencja była równa, mamy wybór: albo też traktować ludzi jak bydło, albo ustanowić cła dla krajów które traktują ludzi jak bydło.



Aha, może 30 lat temu. Wiesz, że średnie wynagrodzenie w Chinach jest obecnie wyższe niż w Polsce przy wielokrotnie niższych kosztach życia? Również wspomniany przez Ciebie system 996 jest przeżytkiem. Chińskie prawo limituje tydzień pracy do 44h. Owszem w wielu sektorach wciąż pracownicy zderzają się z 996, ale presja społeczna stopniowo to redukuje. Poza tym chyba nie załapałaś myśli, która stała za moją wypowiedzią - tam coraz częściej pracują roboty, a nie przysłowiowe małe chińskie rączki za miskę ryżu.

______________

Kto rządzi przeszłością, w tego rękach jest przyszłość; kto rządzi teraźniejszością, w tego rękach jest przeszłość.
Zgłoś
Avatar
baronturbina 2024-10-12, 18:41
Vegeta13 napisał/a:

oświeć nas omnibusie


Musisz się za swojego chłopaka wypowiadać i go bronić? Ma rączki więc niech on się ukorzy i napisze.

[ Dodano 2024-10-12, 20:12 ]
Siriuz napisał/a:

Aha, może 30 lat temu. Wiesz, że średnie wynagrodzenie w Chinach jest obecnie wyższe niż w Polsce przy wielokrotnie niższych kosztach życia? Również wspomniany przez Ciebie system 996 jest przeżytkiem. Chińskie prawo limituje tydzień pracy do 44h. Owszem w wielu sektorach wciąż pracownicy zderzają się z 996, ale presja społeczna stopniowo to redukuje. Poza tym chyba nie załapałaś myśli, która stała za moją wypowiedzią - tam coraz częściej pracują roboty, a nie przysłowiowe małe chińskie rączki za miskę ryżu.


W sumie myliłem sienno do Ciebie. Myślałem że jesteś zwykłym prorosyjskim prostakiem. Ale ty jesteś zwykłym foliarzem z pogranicza małopolskiego i podkarpackiego. Byłeś kiedyś w Chinach chłopczyku? Jak ty nawet w tej swojej ukochanej Rosji nie byłeś. Nie będę ci tłumaczył jak statystyka działa co do najniższej krajowej bo dojdzie do ciebie że praca na Orlenie przy nalewaniu paliwa cię dobije. Skąd czerpiesz tą super wiedzę? Z gościa niedzielnego czy „na polu usłyszałeś”. Naprawdę dostarczasz mi nieładna rozrywki. Hahaha
Zgłoś
Avatar
majeńka 2024-10-12, 21:54
Siriuz napisał/a:

Poza tym chyba nie załapałaś myśli, która stała za moją wypowiedzią - tam coraz częściej pracują roboty, a nie przysłowiowe małe chińskie rączki za miskę ryżu.

W przypadkach kiedy potrzeba dużej siły i precyzji (np. montaż samochodów) faktycznie są roboty, robienie tego ręcznie byłoby bardzo kosztowne. Ale szycie koszulek czy montaż iPhonów wykonują właśnie małe chińskie rączki, dzieci które dostaną miskę ryżu i są na noc zamykane do wspólnej zagrody.
Zgłoś
Avatar
Goliat777 2024-10-13, 18:11
Ogólnie to chuja tam widać...
Zgłoś
Avatar
Edys45 2024-10-13, 21:59
Maryja-Dziewica-69 napisał/a:

spoko i tak bedziemy brać od nich w chuj części do naprawy naszych oraz ich gówien
Oraz wiele wiele innych rzeczy



Maryja-Dziewica-69 napisał/a:

spoko i tak bedziemy brać od nich w chuj części do naprawy naszych oraz ich gówien
Oraz wiele wiele innych rzeczy



Maryja-Dziewica-69 napisał/a:

spoko i tak bedziemy brać od nich w chuj części do naprawy naszych oraz ich gówien
Oraz wiele wiele innych rzeczy



Dobre, cło dopierdalają a sami dobrą kasę wzieli też od nich na ostatnim Euro za reklamę marki BYD
Zgłoś
Avatar
Maryja-Dziewica-69 2024-10-13, 22:29
Edys45 napisał/a:

Dobre, cło dopierdalają a sami dobrą kasę wzieli też od nich na ostatnim Euro za reklamę marki BYD



Nie zapomnij o podatku od sprzedaży, plus usługi typu serwisy , naprawy, przeglądy , i samo prowadzenie salonu
Zgłoś
Avatar
Edys45 2024-10-13, 22:37
Tak tak to wszystko się zgadza a tak na marginesie to firma Byd ma fajne auta czekam na hybrydę plug in która wjedzie na początku roku model Han.
Zgłoś