18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:30
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-10-10, 16:26
Avatar
MocnyFull 2014-03-26, 10:14 5
a wystarczyło żeby gość na drugiej kasie miał broń.

Ale tak to jest jak lewactwo jest za zakazem posiadania broni.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-03-26, 10:28
Nie wystarczyło. Po pierwsze- musiał by CHCIEĆ jej użyć. Po drugie- musiał by w nerwach w ogóle PAMIĘTAĆ, że ją ma. Po trzecie- musiał by UMIEĆ jej użyć. I po czwarte, musiał by użyć jej skutecznie. Po spełnieniu tych wszystkich warunków dopiero by to coś dało.

Tymczasem z pierwszym może być różnie, z drugim- wątpię czy by sobie poradził (to jest kurwa KASJER ), trzeciego nie skomentuję bo niestety wiem, że bywa słabo a czwarte zależy czasem od szczęścia.

Gnat pod ladą nie jest remedium na wszelkie zło na świecie. Tu akurat by się przydał ale moi mili Stalowokutasi Herosi, nie działa to tak, że samo ratuje życie.

EDIT:
Zapomniałem. Chyba, że to akurat Wy byście tam byli. To wiadomo, jedną ręką strzelacie do napastnika cały magazynek a drugą juz pocieszacie napadniętą kasjerkę (potem z sufitu lecą płatki róż).
Zgłoś
Avatar
c................x 2014-03-26, 10:32 1
Mi się wydaje, że kasjerzy mieli wyjebane na dzieciaka. Sądzili, że młody to tylko bajeruje. Widać to dobrze po zachowaniu. Jak widać kobieta przeliczyła się. Nie wiem na chuj gwiazdorzyć zamiast wydać kasę i niech spierdala.
Zgłoś
Avatar
kondziovsky 2014-03-26, 10:53
Boom Headshot!!!
Zgłoś
Avatar
b................5 2014-03-26, 11:26
mam nadzieje że do jego domu wpadnie BOPE
Zgłoś
Avatar
skrimek 2014-03-26, 11:31
o, logo z cs'a
Zgłoś
Avatar
d................8 2014-03-26, 12:37
Co za brudny mały śmieć...
Zgłoś
Avatar
to_tylko_on 2014-03-26, 14:30 3
@Paweł92

"To ułatwienie przestępcom dostępu do broni i nie mam tutaj na myśli jakiś mafii (bo pewnie dla nich to żaden problem zdobyć broń), ale właśnie takich drobnych złodziejaszków jak na filmie, kieszonkowców, włamywaczy... . Legializacja sprzedaży broni powoduje, że na ulicach ludzie mają GTA na żywo.. "

Przestępcom ale i ludziom, którzy potrzebują jej do obrony. Bandyta trzy razy zastanowi się zanim zaatakuje, wiedząc, że potencjalna ofiara też ma broń.
Zgłoś
Avatar
Paweł92 2014-03-26, 15:01
BojtaS napisał/a:

@Pawel92 tyle lat, a taki glupi. Oczywiscie, ze 16 latek poszedl do sklepu i kupil sobie te spluwe za kieszonkowe od mamy bo matula popiera jego przyszla 'kariere'. Taki zlodziejaszek moze miec noz zamiast spluwy, a ty i tak nie masz czym sie bronic. Ja jestem za bronia dla ludu, ale tylko po przejsciu odpowiedniego szkolenia i badan psychologicznych oraz rejestracji takiej broni, zgubisz/sprzedaz masz bardzo duzy problem tyle.



Breivika uznali za poczytalnego a zastrzelił 70 osób. Każdy policjant, który dostaje broń przechodzi badania psychologiczne a i tak często słychać jak nie jednen morduje swoją rodzinę a później samego siebie. I co te całe badania psychologiczne są warte?

Szkolenie człowiek powinien przechodzić w wojsku, w którym obowiązkową służbe niestety zlikwidowano.

Łatwiej również rozbroić nożownika od człowieka z bronią palną rzucając w jego ręce czymś lub jak w tym przypadku, facet za ladą gdyby malolat miał nóż mógłby prostymi kopnięciami po rękach rozbroić lub przepędzić malolata...

proncislav napisał/a:

Przestępcom ale i ludziom, którzy potrzebują jej do obrony. Bandyta trzy razy zastanowi się zanim zaatakuje, wiedząc, że potencjalna ofiara też ma broń.



Rozwiązaniem jest kara śmierci za zabojstwo z premedytacją. Bandyta pięc razy się zastanowi zanim zaatakuje wiedząc, że grozi mu kula w łeb.

q800 napisał/a:

Pawel92. Pierdolisz dzieciaku o czymś, o czym pojęcia nie masz. Prawicowe poglądy? Ty normalny, durny komuch jesteś.


"Komuch" No tak. Bo prawicowe poglądy dla innych to jest jechanie po czarnych... . Podejrzewam, że nawet nie wiesz cym jest komunizm...
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-03-26, 15:05
Oczywiście jako zwolennik dostępu do broni na odpowiednich zasadach (rozsądnych) nie mogę się do końca z tym zgodzić. Taka korelacja ani związek przyczynowo-skutkowy nie istnieją. Niemniej, z punktu widzenia "zwykłego obywatela" lepiej prawo do posiadania broni mieć niż go nie mieć.
Zgłoś
Avatar
Chuck_Taylor 2014-03-26, 15:51 1
Pawel92 piszesz ze jestes prawicowcem a jestes przeciwko powszechnemu dostepie do broni palnej i chcesz przymusowej sluzby wojskowej. Wszystko z Toba ok?
Zgłoś
Avatar
Schaiba 2014-03-26, 16:56 3
@Paweł92
Breivik nie zabiłby 70 osób gdyby tam był powszechny dostęp do broni bo ktoś wcześniej by go odstrzelił/odstraszył.
I tak też w przypadku tego 16latka. Wiedząc, że broń może mieć każdy raczej nie wszedłby w biały dzionek z bronią do sklepu.

Ad. zastrzelonych policyjnych rodzin - skąd to wziąłeś? Jakiś link albo coś? Jeżeli mówisz o Policji w Polsce to pewnie jak w każdej państwowej firmie zarządzanie stoi na tak wysokim poziomie, że o wypaleniu zawodowym można mówić po kilku latach. Tu bym wypatrywał źródła problemu.

Kontrargumentując - więcej jest ofiar w związku z używaniem broni czy na drogach? Na drogach ginie ktoś codziennie. Proponuję uregulować kwestię dostępności do uzyskania prawa jazdy.
Dostrzegasz cywilizacyjny krok w tył w zakazywaniu czegokolwiek?
Zgłoś
Avatar
Trzyszcz 2014-03-26, 17:01
Tak tak jasne, zawsze ten dobry by pierwszy strzelił. W stanach mają dostęp i co jest bezpieczniej niż u nas? Jakoś nie bardzo.
Zgłoś
Avatar
q800 2014-03-26, 17:26 2
Paweł92 napisał/a:



"Komuch" No tak. Bo prawicowe poglądy dla innych to jest jechanie po czarnych... . Podejrzewam, że nawet nie wiesz cym jest komunizm...



Nie pogrążaj się. Prawicowść, między innymi, to nietraktowanie ludzi jak idiotów i wymuszania na nich okreslonych rzeczy, tylko dlatego, że masz niczym nieuzasadione, irracjonalne paranoje i fobię (to domena komunistów właśnie). Póki co, broń może posiadać praktycznie każdy niekarany, zdrowy psychicznie i pełnoletni Polak. I posiadają. I nie ma GTA.

Trzyszcz napisał/a:

Tak tak jasne, zawsze ten dobry by pierwszy strzelił. W stanach mają dostęp i co jest bezpieczniej niż u nas? Jakoś nie bardzo.



Zależy gdzie. Tam gdzie ludzie noszą broń bez restrykcji, jest o wiele bezpieczniej niż u nas. Statystyki to mówią. Poszukaj se. Media zawsze się podniecają strzelaninami w miejscach gdzie wnoszenie broni jest Zakazane. A mało mówią o tym ile praworządnych dusz w US broń URATOWAŁA.

Ale to nie jest ważne. Ważne jest to, że jako praworządny obywatel chcę mieć prawo posiadania broni bez łaski państwa, bo kurwa lubię!... No i posiadam

safetyandsecurity.pl/index.php/archiwum/229-safety-and-security-nr-2-2014 tu sobi epoczytać wywiad z A. Turczynem z ROMBu.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-03-26, 18:08
Cytat:

Zależy gdzie. Tam gdzie ludzie noszą broń bez restrykcji, jest o wiele bezpieczniej niż u nas. Statystyki to mówią.



Które- jeśli wolno?

Bo jak pisałem- miejscami jest bezpieczniej, miejscami jest gorzej, miejscami jest przeciętnie. Jest tylko jeden problem- ciężko doszukac się korelacji.

Ale podaj statystyki na które sie powołujesz dla:
Kalifornii, Alaski, D.C, Vermontu i powiedzmy Michigan oraz Texasu. A następnie spróbuj różnice w przestępczości wyjaśnić w oparciu o to co przed chwilą napisałeś.

I piszę to jako pasjonat strzelectwa ;], na szczęście nie tylko teoretyczny.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie