18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
camson 2013-01-16, 16:02 11
Nic tylko uczyć się konkretnego zawodu, języka albo najlepiej dwóch i wypierdalać jak najdalej z tej biedy z nędzą. Ja już mam to z głowy, kolej na Was.
Zgłoś
Avatar
n................2 2013-01-16, 16:13 24
@camson Nie po to nasi przodkowie ginęli za kraj, żebyś stąd spierdalał.
Zgłoś
Avatar
camson 2013-01-16, 16:19 47
nygas232 napisał/a:

@camson Nie po to nasi przodkowie ginęli za kraj, żebyś stąd spierdalał.



Jak za kilka lat będziesz próbował utrzymać rodzinę i zechcesz mieć swój dom z pensji otrzymywanej w tym kraju, żyjąc w tych absurdach matki Madzi i krzyża i uświadomisz sobie, że nie dasz rady to mam nadzieję, że winę poczujesz na sobie, a nie zwalisz ja na Państwo i system. A to w jakim kraju żyjesz nie ma znaczenia wobec tego skąd pochodzisz i jak dumnym Polakiem się czujesz.

Świat należy do odważnych nie do wydyganych.
Zgłoś
Avatar
Karenz88 2013-01-16, 16:27
Jak działa PO można zobaczyć na ustawie dotyczącej wywozu śmieci . Moja spółdzielnia dogadała się że koszt wywozu śmieci to ok 30 zł na mieszkanie w bloku . Celem ukrócenia nielegalnego składowania śmieci wprowadzono obowiązkowe dla każdego domu , opłatę za wywóz śmieci . Miasto negocjuje za nas umowę z wykonawcą . Powinno być taniej bo przy zakupie większej ilości produktów zawsze są jakieś upusty . Miasto/gmina tak zajebiście wynegocjowały że z 30 zł zrobiło się 150 , wszystkie kontrakty zgarnęła firma która powstała 2 dnie przed przetargiem i nie ma żadnego zaplecza . Oczywiście ktoś miał plecy w ratuszu i teraz firma odsprzeda kontrakt podwykonawcy (coś jak autostrady ) za duża kase . I nie ma chuja że sam możesz sobie wywóz opłaci za 20-50 zł , miasto/gmina już cie extra opodatkuje .
Zgłoś
Avatar
RumAndCola 2013-01-16, 16:32 18
Zgłoś
Avatar
Alpinion 2013-01-16, 16:33 1
Jak człowiek jest przedsiębiorczy i ogarnięty to wszędzie znajdzie pracę, albo założy własną firmę, czy też będzie wykonywał wolny zawód. Możliwości jest dużo, trzeba tylko podnieść wzrok ze swoich butów i ruszyć głową.
Zgłoś
Avatar
Karenz88 2013-01-16, 16:37 3
Z opodatkowaniem pracy sięgającym 80 % realnych opłat , i armią urzędników którzy są twoim wrogiem . Większość "polskich firm " jest rejestrowana na Cyprze żeby nie płacić horrendalnych podatków i uciec przez Zusem z które i tak kasy nikt nie dostanie .
Zgłoś
Avatar
n................2 2013-01-16, 17:34 2
Cytat:

Jak za kilka lat będziesz próbował utrzymać rodzinę i zechcesz mieć swój dom z pensji otrzymywanej w tym kraju, żyjąc w tych absurdach matki Madzi i krzyża i uświadomisz sobie, że nie dasz rady to mam nadzieję, że winę poczujesz na sobie, a nie zwalisz ja na Państwo i system. A to w jakim kraju żyjesz nie ma znaczenia wobec tego skąd pochodzisz i jak dumnym Polakiem się czujesz.



W chwilach ucisku trzeba walczyc. Nie ma wymówek.

Cytat:

Świat należy do odważnych nie do wydyganych.



To ja powinienem to napisac!!!
Zgłoś
Avatar
j-t-t-s 2013-01-16, 17:42 6
Cytat:

Jak za kilka lat będziesz próbował utrzymać rodzinę i zechcesz mieć swój dom z pensji otrzymywanej w tym kraju, żyjąc w tych absurdach matki Madzi i krzyża i uświadomisz sobie, że nie dasz rady to mam nadzieję, że winę poczujesz na sobie, a nie zwalisz ja na Państwo i system. A to w jakim kraju żyjesz nie ma znaczenia wobec tego skąd pochodzisz i jak dumnym Polakiem się czujesz.
Świat należy do odważnych nie do wydyganych.


camson,

Wiesz co? Ty mówisz o odwadze?

Spieprzyłeś jak szczur i śmiesz mówić o odwadze. Na miejscu było by podkulenie ogonka i nie rozwieranie jadaczki zbyt szeroko.

Nie znoszę kiedy na temat "odwagi", "trudu", "umiejętności" wypowiadają się ludzie, którzy z braku tych cech wyjechali z tego kraju, żeby wykonywać pracę poniżej własnych aspiracji, ale za to "w porównaniu" dobrze płatną.
Oczywiście zaraz spotkam się z tyradą pięknych historii jak to jestem tu cenionym i powszechnie szanowanym specjalistą, jak to tu spełniam się jako fryzjerka, manikjużystka, barman, kucharz.
Jasne...

Jakiś czas temu czytałam artykuł we Wproście Gaji Grzegorzewskiej, o krakowiakach, którzy wyjechali do Edynburga, Oslo i Londynu. Początkowo, przeglądając tylko fragmenty, myślałam, że to ludzie w wieku 20 - 25 lat, którzy zdecydowali się wystartować z życiem jak w hollywoodzkiej produkcji.
"Młody człowiek, przenosi się do dużego miasta, gdzie wykonując jakąś dorywczą pracę realizuje swoje pasje i marzenia.... by nagle... poznać kobietę, odkryć spisek, zostać superbohaterem etc."
Jednak nie, to byli 30-35 latkowie, uciekający od rzeczywistości z którą spotkali się w dorosłym świecie. Nagle okazało się, ze to nie lukrowany obraz rzeczywistości serialowej, a niezbyt przyjemna codzienność, z masą innych ludzi, z ich problemami i nawarstwiającymi się obowiązkami, z którymi coraz trudniej sobie radzić.

Po co ta odpowiedzialność? Po co to myślenie? Po co planowanie? Po co zdobywanie umiejętności?
Lepiej wyjechać, dorwać jakąkolwiek pracę... i dalej żyć jak nastolatek, tak przynajmniej do 40stki.

Dorosłe życie nie jest ani łatwe, ani szczególnie przyjemne. Nie jest lekko radzić sobie z obowiązkami i odpowiedzialnością. Czasem też chce rzucić to wszystko w cholerę i wrócić do swojej marnej roboty w UK, ale trzeba chyba troszkę więcej wymagać od siebie...
Zgłoś
Avatar
osa79 2013-01-16, 18:11 3
Za PiS -u to było życie... jak za Gierka...
Zgłoś
Avatar
Dupa_Zza_Krzaka 2013-01-16, 18:35
Odwagę od głupoty dzieli cienka linia, a zostanie w tym kraju to..
Zgłoś
Avatar
tds1974 2013-01-16, 18:57 1
Co za debil to tworzył? Iluminacje policzył jako promocję HGW? Iluminacja jest w stolicy od dawna, za czasów Leszka też była. 500 tys. na FB? A skąd te dane?
Gdyby Warszawiacy nie chcieli HGW to by jej nie wybierali na dwie kadencje. To są akurta wolne wybory, a nie takie jak do Sejmu.
Zgłoś
Avatar
Nikoseq 2013-01-16, 18:59 1
I tak nic z tym nie zrobimy. Zostaliśmy sprzedani jak kurwy w burdelu. Polska istnieje tylko w naszych sercach.
Zgłoś
Avatar
bimbastah 2013-01-16, 19:04 5
Alpinion napisał/a:

Jak człowiek jest przedsiębiorczy i ogarnięty to wszędzie znajdzie pracę, albo założy własną firmę, czy też będzie wykonywał wolny zawód. Możliwości jest dużo, trzeba tylko podnieść wzrok ze swoich butów i ruszyć głową.



Co ty człowieku pierdolisz,znajdź się w sytuacji gdzie nie masz grosza na start.Tak jak ty pierdolą tylko bananowe dzieci bogatych rodziców. Nie wiesz w jakim kraju żyjesz bo jeszcze nie dostałeś po rajtach.

P.S. 4.40 za jednorazowy bilet to jest jakaś jebana kpina - chyba kurwa autokarem który śpiewa i tańczy,niech od razu dopierdolą 10zł (bo i do tego dojdzie) a co się będą cackać.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie