18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się



Rodzice dziewczyny byli załamani. Dziewczyna nie dostała od nich pieniędzy, lecz wzięła pożyczkę, »chwilówkę«, na wykup fermy. Nie pracuje, nie ma ani grosza. Pojechaliśmy tam z rodzicami, którzy płakali z rozpaczy. Przez trzy dni na 650 szynszyli miała jedynie trzy opakowania płatków kukurydzianych...

Kilkanaście samiczek z ropomaciczem. Samca, któremu inne szynszyle zgryzły skórę z czaszki. Początki grzybicy, muchy. Tam szynszyle zaczęły się zjadać z głodu.
Rodzice przywieźli belę siana dla zwierząt, ale to doraźna pomoc. Na miejscu wciąż jest około 600 szynszyli, które potrzebują pomocy.


źródło:
https://www.tvp.info/43541363/19latka-wykupila-szynszyle-z-fermy-nie-wiedziala-jak-sie-nimi-zajac

2019-10-10, 08:06
Zawsze może teraz wziąć providenta, wysoko ubezpieczyć i spalić całą hodowlę w p*zdu, rozwiąże się problem z głodnymi szczurami i długami :ciasteczkowy:

2019-10-10, 08:28
Zdajecie sobie sprawę, że to było dawno?

Jakim cudem jest to na głównej?

2019-10-10, 08:33
zbynekmaslanka napisał/a:

Komuna w pigułce: wydaje jej się, że chce dobrze, ale gowno się na tym zna ... efekty jak na powyzszym obrazku.



Wszystko ci się z komuną kojarzy? Świat nie jest taki prosty., jak ci się wydaje.

2019-10-10, 08:42
Już było na tapecie. Z tego co mi wiadomo, przejęła tą fermę jakaś organizacja prozwierzęca i szukali domów dla szynszyli bo nie dało się tam nic zrobić. Uśpili połowę zwierząt przynajmniej z powodu zaniedbań tej panny.

2019-10-10, 08:50
htp napisał/a:

Wszystko ci się z komuną kojarzy? Świat nie jest taki prosty., jak ci się wydaje.



Dokładnie w punkt: nie wszsytko jest takie proste, i jak się na czymś nie znasz to mimo szczerych chęci decydując za innych mozesz im cholernie zaszkodzić.

Sv...........ge
2019-10-10, 09:31
HAL9000/2 napisał/a:

ma dziewczę zadatki na aktywistkę LGBT ewentualnie lewicującą feministkę "naprawiającą świat" (za nie swoje pieniądze rzecz jasna)....



Błąd. Tacy debile wyłącznie popierają prezia i purpuratów

Velture napisał/a:

Jak można dostać gdziekolwiek legalnie jakąkolwiek pożyczkę nie mając pracy (ani statusu bezrobotnego po przepracowaniu co najmniej roku, który ma chociaż zasiłek) ani niczego pod zastaw?
k***a pomijam cały debilizm tego wszystkiego co odj***ła ale do ch*ja walca gdzie jest k***a państwo w tym wszystkim? Chodzi mi o brak regulacji prawnych tych j***nych chwilówek, które są w tej chwili legalnie działającą mafią... u lichwiarza procent jest mniejszy niż w tych chwilówkach.
Chociaż w tej chwili to i tak mają w miarę niskie oprocentowania na poziomie kilkuset procent rocznie bo ja pamiętam jak na początku lat 2000 pojawiały się pierwsze takie chwilówki (wtedy inaczej się nazywały) i pożyczali jakoś po 100-300zł na tydzień albo dwa a oprocentowania mieli rzędu kilkunastu tysięcy procent albo i lepiej pożyczając stówkę na tydzień gdzie spłacało się 150.
Tacy młodzi ludzie nie powinni mieć dostępu do takich lichwiarskich pożyczek gdzie byle frajer co ma 18 lat może iść do 10 firm i nabrać tam łącznie 20-30 tysięcy a później nie ma z czego spłacać i nakręca się spirala. Nie ma z czego oddać to bierze kolejną chwilówkę na spłatę poprzedniej aż do wyczerpania firm i mamy 20-25 letnie dorosłe dzieci co mają długi na 100+ tysięcy.
Firmy te mają i tak wyj***ne bo taki młody nawet gołodupiec to świetna maszynka do mielenia hajsu. Nie spłaci dzisiaj, nie spłaci jutro... W końcu kiedyś przecież i tak zacznie pracować a wtedy mu wchodzi na pensję komornik i dziękuję, pozamiatane ktoś ma na 10-20-30 lat i zapie**ala za najniższą krajową bo całą resztę zabiera komornik.
Nawet nie chce mi się myśleć jakie kurewskie dochodzą do tego opłaty sądownicze i komornicze jak ktoś sobie tak dopie**oli te 10-20 chwilówek.



Chyba po raz pierwszy zupełnie zgadzam się z velture

2019-10-10, 09:57
Sverige napisał/a:

Błąd. Tacy debile wyłącznie popierają prezia i purpuratów



Nawet debile od prezesa nie zrobili by takiej imby :-) . To domena lewactwa, które jest genetycznie zj***ne.

2019-10-10, 10:20
I k***a znowu przykład że komunizm nie wyszedł.... :roll:

Sv...........ge
2019-10-10, 10:55
poligon6 napisał/a:

Nawet debile od prezesa nie zrobili by takiej imby . To domena lewactwa, które jest genetycznie zj***ne.



Debile od prezesa robili gorsze, ale cóż po wizytach matek na plebaniach zj***nie genetyczne musi postępować.

A tak z ciekawości: do ojca mówisz tato czy proszę księdza?

2019-10-10, 10:59
Sverige napisał/a:

Debile od prezesa robili gorsze, ale cóż po wizytach matek na plebaniach zj***nie genetyczne musi postępować.

A tak z ciekawości: do ojca mówisz tato czy proszę księdza?



Żaden nie kupił fermy szynszyli, za kase z chwilowki. Ale to nic co robiły lewackie zjeby. Wypuszczały z klatek na wolność norke amerykańską, która zrobiła sieke w lokalnym ekosystemie.

Jak mówisz do ojaca? Tato nr 1 czy tato nr 2?

2019-10-10, 11:03
Ja tu widzę 600 posiłków.

Sv...........ge
2019-10-10, 11:07
poligon6 napisał/a:

Żaden nie kupił fermy szynszyli, za kase z chwilowki. Ale to nic co robiły lewackie zjeby. Wypuszczały z klatek na wolność norke amerykańską, która zrobiła sieke w lokalnym ekosystemie.
Jak mówisz do ojaca? Tato nr 1 czy tato nr 2?



Do twojego... won. Za to kornika w puszczy zwalczyli.

2019-10-10, 11:24
Wiadomo, że kobiery kierują się emocjami, mniej logiką, ale to co ta dziewczyna odj***ła, to aż nie chce się wierzyć. Czy ta informacja jest na pewno prawdziwa??

2019-10-10, 11:36
Sverige napisał/a:

Do twojego... won. Za to kornika w puszczy zwalczyli.



Nie wstydź się rodziców. To normalne, przynajmniej wsród lewaków.

Sv...........ge
2019-10-10, 12:13
Ja się nie wstydzę. Ty powinieneś

Mój błąd. To oni ciebie powinni się wstydzić.