18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (9) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się



Rodzice dziewczyny byli załamani. Dziewczyna nie dostała od nich pieniędzy, lecz wzięła pożyczkę, »chwilówkę«, na wykup fermy. Nie pracuje, nie ma ani grosza. Pojechaliśmy tam z rodzicami, którzy płakali z rozpaczy. Przez trzy dni na 650 szynszyli miała jedynie trzy opakowania płatków kukurydzianych...

Kilkanaście samiczek z ropomaciczem. Samca, któremu inne szynszyle zgryzły skórę z czaszki. Początki grzybicy, muchy. Tam szynszyle zaczęły się zjadać z głodu.
Rodzice przywieźli belę siana dla zwierząt, ale to doraźna pomoc. Na miejscu wciąż jest około 600 szynszyli, które potrzebują pomocy.


źródło:
https://www.tvp.info/43541363/19latka-wykupila-szynszyle-z-fermy-nie-wiedziala-jak-sie-nimi-zajac

2019-10-10, 12:19
Ekhm, wypowiem się bo akurat biorę sporo chwilówek w sumie już pewnie z 15 firm obskoczyłem od poczatku roku. Zwykle pierwsza pozyczka na 30 dni jest na 0%RRSO, spóznienie i kolejne to juz generalnie w okolicach 2000% rrso, takze o ile się ogarnia terminy i kolejne firmy to mozna pozyczać hajs na 30dni za darmo.

2019-10-10, 12:27
-_- napisał/a:

Ekhm, wypowiem się bo akurat biorę sporo chwilówek w sumie już pewnie z 15 firm obskoczyłem od poczatku roku. Zwykle pierwsza pozyczka na 30 dni jest na 0%RRSO, spóznienie i kolejne to juz generalnie w okolicach 2000% rrso, takze o ile się ogarnia terminy i kolejne firmy to mozna pozyczać hajs na 30dni za darmo.



i te chwilówki bierzesz oczywiście na jedzenie i media bo jesteś w dołku a nie jak pie**olona ameba co bierze aby kupić sobie nową zabawkę.

2019-10-10, 12:28
@up - bo te firmy tak działają, że liczą na to, że ktoś się machnie z terminem, nie będzie miał jak zwrócić itp. To nie jest dobry wujek Stasiek z Ameryki co to groszem poratuje jak potrzeba. To co uprawiasz to sport ekstremalny. Znam też kilka osób, którym kasy nie brakuje, ale lubią się w to bawić. Ja nie miałbym na to czasu...


A co do samego postu... Ja ją nawet rozumiem. Ktoś tu pisał, że chęci dobre, ale wykonanie gorsze. I to się zgadza. Widziałem kiedyś fermę norek z bliska. Niefajny widok dla kogoś kto ma jakieś opory moralne przed kopnięciem bezpańskiego psa. I zabijanie tych zwierzaków bynajmniej humanitarne też nie jest. Wyszła z założenia, że wykupi te szynszyle i jakoś to będzie...bo przecież się jeszcze nie zdarzyło, żeby to jakoś nie było :) Ale się trochę przeliczyła..

2019-10-10, 12:33
Sverige napisał/a:

Ja się nie wstydzę. Ty powinieneś

Mój błąd. To oni ciebie powinni się wstydzić.



Ciesze się ze tatusiowie się ciebie nie wstydza. Pewnie mieli świadomość że adoptuja niepełnosprawne dziecko.

2019-10-10, 12:42
Stara sprawa. Szynszyle są juz bezpieczne.

2019-10-10, 12:44
A ja sie pytam gdzie byli rodzice?? :mrgreen:

2019-10-10, 13:07
dlatego uważam że kredyty i pożyczki powinny być zabronione. Nie masz pieniędzy to je k***a zarób a nie ryzykujesz.

Sv...........ge
2019-10-10, 13:24
poligon6 napisał/a:

Ciesze się ze tatusiowie się ciebie nie wstydza. Pewnie mieli świadomość że adoptuja niepełnosprawne dziecko.



Toś mi dopiekł. Ajajaj..... przykre tylko że takie twory jak ty niestety egzystują.

2019-10-10, 13:37
Sverige napisał/a:

Ja się nie wstydzę. Ty powinieneś
Mój błąd. To oni ciebie powinni się wstydzić.



Skończcie już to swoje pie**olnie, nie jesteś lepszy od niego. Gamonie, nie potraficie jechać po sobie nie zahaczajac o temat rodziców? Owszem jest w tym trochę ich winy że po porodzie nie ukisili was w beczkach, ale za większość waszego sp***olenia odpowiadacie wy sami. Aż tak ch*jowo z waszą elokwencją że nie potraficie pojechać konkretnie i tylko po adwersarzu -tak wiem, trudne slowo, wygooglować sobie. Dno SG-3 wasz poziom.

2019-10-10, 15:53
Mam nadzieje, ze zostanie skazana za znęcanie się nad zwierzętami.

sa...........os
2019-10-10, 16:14
DiamondBack napisał/a:

Mam nadzieje, ze zostanie skazana za znęcanie się nad zwierzętami.



Eee tam. Intencje miała dobre, ale że okazała się kompletnie bezmyślną osobą, to już inna sprawa... Karę za swoją głupotę to już dostała w postaci spłaty chwilówki, przy czym niestety w większym stopniu odbije się to pewnie na jej starych niż na niej. Może się po tym wszystkim za gówniarę wezmą.
Tak na marginesie, to sprawa jest dość stara, dziwię się że dopiero teraz to tu ląduje.

2019-10-10, 19:02
rodzice powinni powiedzieć, nie mój cyrk nie nasza małpy
jesteś dorosła, sama rozrabiałaś, sama naprawiaj, jak pomogą to będzie tak k***a do usranej śmierci

2019-10-10, 20:45
atlik napisał/a:

Stary za co jej rodzice mają odpowiadać? Dziewczyna ma 19 lat, jest osobą pełnoletnią i powinna być odpowiedzialna.
Jak twoje dziecko kogoś zabije to ty jako rodzic również powinieneś dostać 25 lat więzienia ? Myślenie ograniczonej małpy ;].


Tak ją wychowali... Zresztą Pismo powiada, by karać grzechy ojców na synach do siódmego pokolenia...

2019-10-10, 21:25
Stare i nieprawda. Zostały odebrane przez fundacje, te co przeżyły koszmar żyją nadal, część jest w leczeniu, reszta zaopiekowana. Fajni ludzie i sensowni się nimi zajmują. Tu możecie sobie całą historię przeczytać: www.facebook.com/Puchaty-Patrol-Stowarzyszenie-na-rzecz-R-S-i-M-Z-294699221188100/

Na początku października dostały nowe fajne klatki :) Są powolutku wyadaptowywane...

2019-10-11, 05:14
HAL9000/2 napisał/a:

ma dziewczę zadatki na aktywistkę LGBT ewentualnie lewicującą feministkę "naprawiającą świat" (za nie swoje pieniądze rzecz jasna)....


Co ma jedno wspólnego z drugim?
Aż tak jesteś ułomny?
Lewica jest Polsce bardziej potrzebna niż ten szkodliwy PiS.