18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Zapomniałem wrzucić wczoraj tematu o Generale Sikorskim (w ramach przypomnienia historii)naczelnym wodzu Polski do 1943 roku. Zginął w katastrofie gibraltarskiej razem z córką i kilkoma lotnikami. W czasie jego rządów w dwudziestoleciu międzywojennym manewrował między sanacją a endecją.



Generał(wtedy pułkownik) prawdopodobnie podczas wojny polsko-bolszewickiej
Zgłoś
Avatar
Moby_Dick 2013-07-05, 13:10 9
Jedna z największych postaci w polskiej historii! Za Generała
Zgłoś
Avatar
Pan_Marszałek 2013-07-05, 13:19 1
Sikorski zginął akurat w tym momencie, kiedy przestał anglikom być potrzebny...
Zgłoś
Avatar
s................n 2013-07-05, 13:55 6
możemy zwalać winę za nasze niepowodzenia na anglię, francję.... USA... a prawda jest jedna - wina leży tylko i wyłącznie po naszej stronie. Całkowite nieprzygotowanie do 1 września, dodatkowo idiotyczny zakaz walki z sowietami... ale czego się spodziewać po rządzie debili.... takie Tuski 1939 roku.

W tym kraju władzę powinno w końcu przejąć wojsko kurwa mać... chociaż w sumie tak jak nie mieliśmy armii w 39' tak samo nie mamy i teraz

jak dla mnie to w tamtej wojnie opowiedzieliśmy się po złej stronie.
Zgłoś
Avatar
Admin_RedTube 2013-07-05, 14:01
Troszkę się nie postarałeś, mogłeś co ciekawsze fragmenty skopiować nawet z wikipedii bo jak znam życie niektórzy nawet nie wiedzą kto to był.

Ach jeszcze się pochwalę, mieszkam na ulicy gen.Sikorskiego. Ja to jestem co nie?
Zgłoś
Avatar
Kupa_w_majtkach 2013-07-05, 14:10
Polecam serial "Generał" o W.Sikorskim.
Zgłoś
Avatar
LxDead 2013-07-05, 15:22 11
Tytuł powinien brzmieć: "70 rocznica morderstwa Generała Sikorskiego"
Niech tych pierdolonych zdrajców ciapaci wyplenią
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-07-05, 17:02 1
Ach, 70 lat już minęło od 'wypadku" który zafundowali nam Anglicy...

Admin_RedTube, a po co? Przecież wszyscy wiedzą, że to ten konstruktor helikopterów co wymyślił m.in. Sikorsky CH-53E Super Stallion. Natomiast dziś najwidoczniej ma już dosyć projektowania, bo u boku Tuska zajmuje się polityką zagraniczną.

Zgłoś
Avatar
~Tołdi 2013-07-05, 17:12 1
DUST DEVIL, jesteś komunistą? Jak ja takimi jak ty gardzę.

Ale zapraszam do debaty
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-07-05, 17:46
Tołdi napisał/a:

DUST DEVIL, jesteś komunistą? Jak ja takimi jak ty gardzę.

Ale zapraszam do debaty



Komunistą?

Z tego co sprawdzałem ostatnio to za moje poglądy za komuny to by mi wzbogacili głowę dziewięcioma gramami ołowiu

Od kiedy to avatar na sadolu symbolizuje poglądy polityczne? No chyba Ci chodzi o podpis napisany "polszczyzną"...

Nie wiem o czym możemy debatować, skoro nawet nie ma jakiegoś tematu, no chyba że uważasz, że Sikorski miał wypadek i żadna "siła wyższa" nie miała na to wpływu - wtedy możemy debatować, bo anglicy wg mnie mają jego krew na rękach (nawet akta tej sprawy maja przedłużony okres tajności, chyba do 2040, a miały być odtajnione już parę latek temu...)
Zgłoś
Avatar
LxDead 2013-07-05, 20:01
DUST DEVIL napisał/a:



Komunistą?

Z tego co sprawdzałem ostatnio to za moje poglądy za komuny to by mi wzbogacili głowę dziewięcioma gramami ołowiu

Od kiedy to avatar na sadolu symbolizuje poglądy polityczne? No chyba Ci chodzi o podpis napisany "polszczyzną"...

Nie wiem o czym możemy debatować, skoro nawet nie ma jakiegoś tematu, no chyba że uważasz, że Sikorski miał wypadek i żadna "siła wyższa" nie miała na to wpływu - wtedy możemy debatować, bo anglicy wg mnie mają jego krew na rękach (nawet akta tej sprawy maja przedłużony okres tajności, chyba do 2040, a miały być odtajnione już parę latek temu...)



Też nie mam pojęcia dlaczego większość kieruje się awatarem.
Co do Sikorskiego, był nie wygodny i mógł narozrabiać wiec się go pozbyto.

P.S DUST DEVIL dlaczego taki awatar?
Zgłoś
Avatar
foxrbkpisz 2013-07-05, 20:52
Nie wprowadzaj ludzi w błąd, na obydwu zdjęciach jest w mundurze ze stopniem generała dywizji, widać po "czapce rogatywce" i pagonach -.-
Zgłoś
Avatar
Imper3838 2013-07-05, 20:54
W niebie osobiście wypiję flaszkę ze wszystkimi wojskowymi, którzy walczyli za Polskę. A chuj nawet się najebię w trupa.

Za Polskę skurwisyny!
Zgłoś
Avatar
greene 2013-07-05, 20:59
Ja wiem dlaczego DUST DEVIL ma taki avatar..

bo ma.
Zgłoś
Avatar
silesius 2013-07-05, 21:00 1
rp.pl/artykul/107684,1026355-Katastrofa-w-Gibraltarze--Generala-Sikors...

70 rocznica zamachu - to byłby lepszy tytuł. Bo fakty są takie, że Brytyjczycy będący agentami CCCP go zamordowali, podobnie zresztą jak gen. Pattona którego sowieccy agenci zamordowali krótko po wojnie.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie