18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:10
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:10
Avatar
Xevik20 2024-09-01, 15:07 14
Co ten pojeb chciał osiągnąć stojąc na środku ulicy? I to jeszcze w nocy 😂.
Zgłoś
Avatar
smc 2024-09-01, 15:23 1
Instruktor na kursie mówił mi, żeby zawsze jechać z taką prędkością, z której wyhamujesz jeśli coś znienacka pojawi się na drodze. Czyli do linii świateł.

Ale debile zapierdalają, bo przecież na drodze nic nie ma prawa ich zaskoczyć.
Zgłoś
Avatar
Mietek7567 2024-09-01, 15:23 5
Xevik20 napisał/a:

Co ten pojeb chciał osiągnąć stojąc na środku ulicy? I to jeszcze w nocy 😂.



Zapewne to co osiągnął.
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2024-09-01, 15:51 26
smc napisał/a:

Instruktor na kursie mówił mi, żeby zawsze jechać z taką prędkością, z której wyhamujesz jeśli coś znienacka pojawi się na drodze. Czyli do linii świateł.
Ale debile zapierdalają, bo przecież na drodze nic nie ma prawa ich zaskoczyć.



Twoja stara to nie instruktor, ale tak z ciekawości - powiedziała Ci może z jaką prędkością należy jeździć w nocy, tak konkretnie, ile?
Zgłoś
Avatar
janiestad666 2024-09-01, 15:58 4
twarz mysla nie skalana

Zgłoś
Avatar
Baronessa 2024-09-01, 16:32 8
smc napisał/a:

Instruktor na kursie mówił mi, żeby zawsze jechać z taką prędkością, z której wyhamujesz jeśli coś znienacka pojawi się na drodze. Czyli do linii świateł.
Ale debile zapierdalają, bo przecież na drodze nic nie ma prawa ich zaskoczyć.



Co za brednie... Musiał byś cały czas zamulać jadąc z 50-60km/h, gdzie w Polsce prędkość dopuszczalna w terenie niezabudowanym wynosi 90km/h... Najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla amatora jest zdjęcie nogi z gazu + delikatne hamowanie + dalsza jazda w linii prostej i wzięcie takiego cymbała na maskę, bo inaczej sam trafisz d rowu próbując wymijać takiego świra.
Dlatego warto mieć kamerkę w samochodzie i potem dowód w sądzie, że świr sam ci wskoczył na maskę, a nie ty go potrąciłeś 8dącego na poboczu.

Gorzej jak jest to jeleń wyskakujący z pobocza i wskakujący na przednią szybę. Warto dlatego też pójść na jakiś kurs doszkalający w wychodzeniu z trudnych sytuacji na drodze, czy poślizgów. Tylko praktyka pomaga wyjść z takich sytuacji...
Zgłoś
Avatar
smc 2024-09-01, 16:34 1
No i właśnie prędkość 60km/h jest odpowiednia. Wszystko powyżej jest rosyjską ruletką i wypadek jest tylko kwestią czasu.

[ Dodano 2024-09-01, 16:35 ]
Siriuz napisał/a:

Twoja stara to nie instruktor, ale tak z ciekawości - powiedziała Ci może z jaką prędkością należy jeździć w nocy, tak konkretnie, ile?



Tyle, aby się zatrzymać w sytuacji zagrożenia.

[ Dodano 2024-09-01, 16:37 ]
Baronessa napisał/a:

Co za brednie... Tylko praktyka pomaga wyjść z takich sytuacji...



Praktyka wiele razy udowodniła mi, że mam rację. Ostatni raz wczoraj, gdy zwierzę wybiegło mi przed maskę i stanęło jak wryte. Zatrzymałem się metr od niego.
Zgłoś
Avatar
elim 2024-09-01, 16:54
Musiał być mocno zdesperowany, albo po prostu pomyślał (to znaczy nie myślał) że tak było na filmach to on zrobi tak samo i wtedy na pewno kogoś zatrzyma, no generalnie to zatrzymał, ale dla niego w tej sytuacji lepszy by był jednak karawan.
Zgłoś
Avatar
Jarazz 2024-09-01, 18:04 1
Siriuz napisał/a:

Twoja stara to nie instruktor, ale tak z ciekawości - powiedziała Ci może z jaką prędkością należy jeździć w nocy, tak konkretnie, ile?



Wolniej, jedziesz za szybko
Zgłoś
Avatar
takamahi 2024-09-01, 18:09 1
Na miejscu wyświetlaczy HUD w samochodach powinny być montowane wysuwane ekrany monochromatyczne (odc szarości) wyświetlające obraz z kamery termowizyjnej (lub na podczerwień - która okaże się lepsza i dalej sięgająca), HUD powinien być z boku. Ekrany oczywiście nie wysokie żeby nie przesłaniały normalnej widoczności. To powinno być obowiązkowe wyposażenie auta.
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2024-09-01, 18:13 5
takamahi napisał/a:

Na miejscu wyświetlaczy HUD w samochodach powinny być montowane wysuwane ekrany monochromatyczne (odc szarości) wyświetlające obraz z kamery termowizyjnej (lub na podczerwień - która okaże się lepsza i dalej sięgająca), HUD powinien być z boku. Ekrany oczywiście nie wysokie żeby nie przesłaniały normalnej widoczności. To powinno być obowiązkowe wyposażenie auta.



No tak, lepiej obowiązkowo kazać montować w samochodach drogie kamery termowizyjne z wyświetlaczami przeziernikowymi zamiast nałożyć obowiązek posiadania odblasków przez pieszych na drodze
Zgłoś
Avatar
takamahi 2024-09-01, 18:16 2
Siriuz napisał/a:

No tak, lepiej obowiązkowo kazać montować w samochodach drogie kamery termowizyjne z wyświetlaczami przeziernikowymi zamiast nałożyć obowiązek posiadania odblasków przez pieszych na drodze



Oczywiście, chyba, że jesteś w stanie wymusić posiadanie odblasków również przez zwierzęta na drodze. Zresztą nawet na pieszych tego nie wymusisz. Poza tym u nas na przykład ten obowiązek jest ale tylko w terenie niezabudowanym, jest masa dróg na terenach zabudowanych , które są na długim odcinku nieoświetlone. Awarie oświetlenie nocą też się zdarzają, mając w wozie taką kamerę masz to wszystko w dupie, widzisz więcej, reagujesz wcześniej, jesteś bezpieczniejszy, Ty i otoczenie.
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2024-09-01, 18:54 3
takamahi napisał/a:

Oczywiście, chyba, że jesteś w stanie wymusić posiadanie odblasków również przez zwierzęta na drodze. Zresztą nawet na pieszych tego nie wymusisz. Poza tym u nas na przykład ten obowiązek jest ale tylko w terenie niezabudowanym, jest masa dróg na terenach zabudowanych , które są na długim odcinku nieoświetlone. Awarie oświetlenie nocą też się zdarzają, mając w wozie taką kamerę masz to wszystko w dupie, widzisz więcej, reagujesz wcześniej, jesteś bezpieczniejszy, Ty i otoczenie.



Tylko, że samochody stają się coraz droższe i coraz bardziej zawodne. Ponad to kamera termowizyjna nie zobaczy kamienia na drodze a i mam wątpliwości czy latem jak jezdnia jest rozgrzana to coś będzie widać. Na zwierzęta zresztą buduje się płoty oraz zwierzęta zwykle nie stoją na jezdni tylko przez nią przebiegają. Jezdnia ma być po prostu z założenia czysta. Z takiego samego założenia wychodzi się na torach. W pociągach z tego co wiem nie montują kamer termowizyjnych, a przecież im jeszcze trudniej jest wyhamować przed przeszkodą.
Zgłoś
Avatar
Ukasz995 2024-09-01, 19:00
Złapał tego stopa czy nie?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie