18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
RockyWood 2014-02-10, 20:41 4
w filmie udział wzięli: USA, UE
Zgłoś
Avatar
o................n 2014-02-10, 20:41 3
1:05

>Wall Street

Gniję z hipokryzji - wszak nie od dziś wiadomo, że w czasie wojny w Wietnamie ZSRR po 5 latach odechciało się finansować Vietcong, więc Wall Street udzielił im bezzwrotnych pożyczek tylko po to, żeby fabryki w ZSRR dalej produkowały sprzęt dla wrogów USA...

(IG Farben i nazistów też Wall Street finansowało w czasie Drugiej Wojny tak BTW)
Zgłoś
Avatar
dagins 2014-02-10, 20:59
Nie za bardzo che mi się wierzyć, że USA sponsorowało ZSRR w okresie zimnej wojny, ale nawet jeśli wystąpiły jakieś transfery pieniężne to na pewno nie były jednostronne.

Hitler oczywiście zaciągał się u wszystkich, aby po wygraniu wojny móc te długi spłacić, a nawet anulować.

W szczegóły nie będę się wdawał, bo się nie znam.
Zgłoś
Avatar
KONRADJAM 2014-02-10, 21:21 2
spoko nie musisz z nim rozmawiać to czołowy paź kacapski, po prostu ignoruj go.
Zgłoś
Avatar
p................a 2014-02-10, 21:52 7
Bajka ze starego USA ostrzegała przed dzisiejszym USA.
Zgłoś
Avatar
p................6 2014-02-10, 23:06
Najpierw sprzedali nas w Jałcie - później wrzucali na komuchów. Aż się prosi o pomstę z nieba.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2014-02-10, 23:14 2
DUST DEVIL, czemu mam takie dziwnie wrażenie że uważasz Wall Street za jakąś część USA która kiedykolwiek reprezentowała ich "narodowe" potrzeby...?
Zgłoś
Avatar
K................s 2014-02-11, 14:17 1
Odpowiedź do autora:Bo teraz to jest rzeczywistość.
Zgłoś
Avatar
o................n 2014-02-11, 22:53 1
@Ork.Fajny w sumie masz rację, Wall Street od zawsze robiło to co im przynosi kasę, a nie to co jest dobre dla narodu... tutaj zamieszczono ich jak integralną część USA, dlatego skomentowałem...

@dagins,

Cytat:

Wall Street continued to aid the Russian communists as they supplied the Vietnamese communists that Americans were fighting in Vietnam, says Allen. In the late 60s Rockefeller and other industrialists built synthetic rubber plants and an aluminum factory totaling about 250 million dollars. Professor Sutton observed, “these American capitalists were willing to finance and subsidize the Soviet Union while the Vietnam War was underway, knowing that the Soviets were supplying the other side.”



transmissionsmedia.com/wall-street-funded-both-communists-and-nazis/

I taki ciekawy cytat na koniec:

Cytat:

The evidence that these researchers present, which includes mainstream news and State Department records, suggests that Communist Russia was not only heavily funded by Wall Street, but was the actual creation of Wall Street.

Zgłoś
Avatar
dagins 2014-02-12, 11:56
Oczywiście, gdyby nie Żydzi z USA to ZSRR upadłoby po wojnie polsko-bolszewickiej z powodu braku pieniędzy na dalsze finansowanie rewolucji, a pieniądze te za pomocą obietnic wydobył od nich Lejba Bronsztejn (pseudonim Lew Trocki).

Nie jestem w stanie powiedzieć jak długo trwało to finansowanie, bo Żydzi musieli w pewnym momencie połapać się, że raczej nic z tego nie będzie. Być może później ktoś to kontynuował, ale to były tylko mniejsze transfery, bo co by im to dało? Inwestowanie w USA lub Europie było 100x bardziej opłacalne niż w ZSRR i nieobciążone tak dużym ryzykiem.

Z tymi Nazistami mogę po części uwierzyć, bo USA obłowiło się jak świnie na 2 wojnie światowej, podobnie jak Szwajcaria.

Żydostwo jest niebezpieczne, bo kierują się jedynie zyskiem swoich własnych klanów, jednocześnie mając wszystkich innych w dupie. Ale czy rządzą światem? Na pewno nie, choć są w stanie wyrządzić dużo bólu innym ludziom, a rozbicie władzy wielu państw (demokracja) bardzo im w tym pomaga.
Zgłoś