18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:18
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 19 minut temu
🔥 Zguba motocyklisty - teraz popularne
Apel do ateistów
Cyco • 2013-04-30, 22:42
Witam, ostatnio obserwując sadistic.pl zauważyłem że jest lekka nagonka na Kościół Katolicki. Na wstępie chce zaznaczyć że jestem katolikiem, monarchistą o poglądach prawicowych (nie mylić pis z prawicą). Szanuje Twoje zdanie i jeżeli uważasz że Boga nie ma jest to Twoja prywatna sprawa i nie mam zamiaru Cię przekonywać że jest inaczej. Idąc tym tokiem myślenia, moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się Twoja. Teraz chciałbym przedstawić Ci pewną myśl. Według mnie w Twoim interesie jest dobra kondycja KK. Nie dlatego że w historię Twojego kraju mocno zakorzeniona jest wiara chrześcijańska. Nie dlatego że Świętej Pamięci Jasiek pomagał wyrwać kraj z łap komuchów, ale dlatego że to najlepsza alternatywa spośród religii i chyba jedyna dla Polski. Teraz pobawię się w proroka i powiem Ci co prawdopodobnie stanie się kiedy KK, jeden z ważniejszych czynników tego procesu będzie słabszy. Przyjdą te ciapate huje, zwierzęta czy jak ich nazwać z allachem w głowie zamiast mózgu. I wtedy nie będzie wierzący czy nie wierzący. Wtedy będziesz dla nich wrogiem, będą powoływać się na swoją wiarę gwałcąc niewierne żony, córki, matki. Wejdą do naszej ojczyzny z brudnymi butami i nie jak cywilizowani ludzie będą starać się dostosować do obyczajów, kultury, zachowań w danym kraju tylko będą narzucać swoje chore fanaberie. Dlaczego uważam że KK jest alternatywą ? Bo kto inny ? KK jest instytucją zależy im na jak największej ilości wiernych. I nie liczył bym na polski rząd... Chyba nie muszę tłumaczyć ?

Podsumowując, szanuj Boga w którego nie wierzysz bo będziesz musiał wierzyć w dużo gorszego.
Zgłoś
Avatar
pocominick 2013-04-30, 22:47 113
Smutne, ale prawdziwe, dlatego jako ateista wolę KK i procesje, niż tych pojebanych ciapatych i "nowoczesną europę"
Zgłoś
Avatar
Sycylijczyk 2013-04-30, 22:49 18
Poniekąd słusznie, chociaż prawdę powiedziawszy, wolałbym, żeby ten zdrowy i moralny ateizm, stał się w końcu alternatywą.
No, to teraz czekamy na odświeżenie informacji o kazamatach inkwizycji...

P.S.
Byłbym zapomniał jeszcze o pedofilach, czających się za rogiem każdego konfesjonału
Zgłoś
Avatar
Darson666 2013-04-30, 22:53 17
Czyli co, mam uwierzyć w jakiegoś boga, bo przyjdzie inny, ,,gorszy"?
Wolałbym mieć tu żadnego boga, tym bardziej gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta, szatan nie śpi i liczy na okazję, żeby przejąć bezbronne dusze sadoli z tego forum strzeżcie się!
Kiepski troll.
Zgłoś
Avatar
m................t 2013-04-30, 22:54 14
Jak mogę szanować coś czego nie ma, w czego istnienie nie wierzę? Jak? Nie mogę wierzyć w urojenia, nie da się. Polska jest krajem takim jakim jest, niektórzy powiedzą że zacofana niektórzy że jest ostoją tradycji, jedno jest pewne, wmawiaj Polakowi że coś jest super albo się czymś wyróżniaj, czeka cię szydera i agresja większości społeczeństwa. Polak wie że żyje gdy ktoś mu chce założyć kaganiec,wtedy w tym narodzie jest mobilizacja, rzucaliśmy się do skazanych na porażkę powstań, rzucimy się do jeszcze jednego i żaden wyimaginowany koleżka z chmur nie jest nam do zwycięstwa potrzebny.
Zgłoś
Avatar
kokinosz 2013-04-30, 23:01 27
Chcesz serwować tyfus zamiast syfilisu? Nie, dziękuję. Już dość wybierania mniejszego zła. PO-PiS ma w rękach Polskę, bo jedni boją się drugich, a obydwa ugrupowania to zaraza. Islam, czy KK to taka sama zaraza, tylko różne natężenia. KK doi budżet, ma specjalne prawa. Nie można po prostu z rozsądkiem? Jak Szwecja, tylko mniej tolerancyjnie dla religijnych wygłupów islamu. Ludzie będą dla siebie milsi, kasa nie będzie szła na 30 metrowe pomniki Jezusa i 14 metrowe Wojtyły, tylko może na coś rozsądniejszego. Już wolę za te pieniądze kilometr dobrej drogi czy zadbanie o jakiś skwer, park, plac zabaw, a nie cementowe posągi.
Co do samego wpisu, to ta wiara niszczyła naszą tożsamość. Wygnała radosne święta pogańskie (na szczęście część zwyczajów przetrwała w "świętach" chrześcijańskich), wygnała obyczaje Słowian i Polan. Mieszko był księciem Polski zanim ta zaraz rozprzestrzeniła się w Polsce. Z łap komuchów? Komuna upadła, bowiem nie była wydolna gospodarczo. KK był przeciw komunie, a jest teraz jeszcze bardziej przeciw władzy, jednocześnie ją dojąc (patrz Komisja Majątkowa). I wiele, wiele innych... Co do pedofilii zaś i innych zboczeń - wina celibatu. W innych wyznaniach chrześcijańskich nie ma tego problemu. Tam facet ma normalne popędy, bo zakłada rodzinę, jak chce. Tylko tutaj hipokryzja. Katolicyzm? Jest w Watykanie. Tu jest Polska. Wolałbym już pogańskie wierzenia, te dawne słowiańskie, niż cień Watykanu, nie mający nic wspólnego z cieślą z Nazaretu...
Nie dla wszelakich religii kładących łapę na kasie i na prawie. W domu każdemu wolno co sobie chce.
Zgłoś
Avatar
Cyco 2013-04-30, 23:15 2
Jak już napisałem nie mam zamiaru przekonywać was czy coś jest a czegoś nie ma. Chce uchronić swój kraj przed napływem ciapatego gówna, zauważając że jeżeli urodziliście się w kraju islamskim wasze posty nie miały by miejsca. Więc nie pozwólcie żeby wasze dzieci były w takiej sytuacji
Zgłoś
Avatar
LadyCarminqa 2013-04-30, 23:18 9
Ja się sama nad tym zastanawiałam ostatnio. KK mi w żaden sposób nie przeszkadza, nikt mnie nie zmusza do chodzenia do kościoła, czy do czegokolwiek, jestem sobie u nich zapisana i tyle. Nie muszę zakrywać całego ciała, nie boję się, że mnie ukamienuje ktoś za seks pozamałżeński, czy coś w ten deseń.
A mohery łatwo się nie dadzą innej religii wyrolować, jakby nie patrzeć wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Nie mam nic do wierzących, czasem się mogą przydać.

@Darson666 nikt Ci nie każe w nic wierzyć, a jedynie nie walczyć? Bo i po co energię tracić na coś, co niespecjalnie przeszkadza, a może się przydać?
Zgłoś
Avatar
m................t 2013-04-30, 23:18 5
Chłopaki w kieckach nie mają tu nic do rzeczy, ta kwestia zależy od rządu, prawa i woli społeczeństwa.
Zgłoś
Avatar
Suicide_on_demand 2013-04-30, 23:20 2
Tak po prawdzie mówiąc jedyna religia która szerzy dobro, braterstwo i miłość to świadkowie jehowy( tak, tak wiem co o nich wszyscy myślą) ale oni starają się trzymać tych zasad które zapisano w ich "piśmie świętym". Biblia jest zlepkiem uniwersalnych zasad postępowania, jeżeli się ich (nie kurczowo) trzymasz to żyje ci się może nie łatwiej na początku ale z czasem po prostu łatwiej (jeżeli nie to zawsze możesz w trudnych sytuacjach odnieść się do pisma i postąpić według "słowa bożego"). Jasne że satanizm pozwala na więcej a agnocyzm czy ateizm na jeszcze więcej ale człowiek jest tak skonstruowany że w coś wierzyć musi, choćby to była wiara w to że przez słodzenie herbaty jedną łyżeczką cukru "królewskiego" doczekają się cukrzycy dla sąsiada.
Zgłoś
Avatar
Prometheus_Coprophagus 2013-04-30, 23:35 15
Cyco napisał/a:

Wtedy będziesz dla nich wrogiem, będą powoływać się na swoją wiarę gwałcąc niewierne żony, córki, matki. Wejdą do naszej ojczyzny z brudnymi butami i nie jak cywilizowani ludzie będą starać się dostosować do obyczajów, kultury, zachowań w danym kraju tylko będą narzucać swoje chore fanaberie.



Już tacy byli, może kojarzysz - skończyło się powstaniem ludowym, a najazd Brzetysława dopełnił dzieła.

A jeśli sądzisz, że KK odeprze najazd muzułmanów, to albo wierzysz w słuszność wojen religijnych (co stawia cię na poziomie takim samym, na jakim stoją ludzie, którzy w imię swojej religii oblewają żony innowierców kwasem), albo nie masz bladego pojęcia o przyczynach obecnej sytuacji w Niemczech, Belgii (nawiasem, w stolicy - Brukseli - mieszka ok. 50% wszystkich belgijskich muzułmanów) albo Wielkiej Brytanii. W najgorszym przypadku jedno i drugie.

Cyco napisał/a:

będziesz musiał wierzyć



Słowa takie napisane przez osobę uważającą się za wierzącą to jawna kpina - wszak wiara jako najwyższy możliwy akt dobrowolności nie może wynikać z przymusu, odsyłam do Deklaracji o Wolności Religijnej Dignitatis Humanae, znajdziesz ją w dokumentach Vaticanum secundum.

Poza tym na takie tematy są odpowiednie działy, niekoniecznie poczekalnia - prędzej Hyde park lub - jeśli to ma być kiepski dowcip - Suchary.
Zgłoś
Avatar
b................e 2013-04-30, 23:42 11
Zdejmijcie krzyżyki ze szkół i innych instytucji publicznych. Niech się kler nie wpierdala w politykę, i nie obnoście się z tym.
Zgłoś
Avatar
WhoCaresAboutNik 2013-05-01, 0:18 2
Moje podejscie jest proste. Jestem ateista, poki nie robisz krzywdy ludziom w swoim otoczeniu lub nie stwarzasz potencjalnego zagrozenia (islam) to se wierz w co chcesz. A odnosnie nagonki na KK. Zacznijcie wjezdzac na ateistow, im bardziej absurdalny argument lub suchar dacie tym bardziej bede sklonny dac piwo. Peace i chuj w dupe szmatoglowym (byle nie moj).
Zgłoś
Avatar
longlong7 2013-05-01, 0:38 3
ateiści nie potrzebują apelów
Zgłoś
Avatar
doob888 2013-05-01, 0:40 9
religia - opium dla mas
tyle w temacie
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie