18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
S................k 2012-12-01, 12:32 6
@etecoben

Piłsudski miał poglądy lewicowe, ale z nich wydoroślał, wyznawał pogląd solidaryzmu (współpracy wielu grup społecznych), bezpartyjności oraz popierał autorytaryzm i tezę o "kryzysie demokracji". Sadzał komuchów w więzieniach jak się patrzy. Swój swego za kraty nie wrzuca. Krótko mówiąc, gówno o nim wiesz, a się wypowiadasz bo popierał za młodu PPS (wielu młodych wierzy w równość społeczeństwa, ale tylko niektórzy zdają sobie sprawę z tego, że to utopia).

Sanacja sama w sobie nie miała ugruntowanych poglądów ani na lewicę, ani na prawicę. Po śmierci Marszałka doszło do podziałów na kilka wewnętrznych obozów sanacyjnych. Stworzenie sanacji było rozwiązaniem wiecznych konfliktów między partiami prawicowymi oraz lewicowymi. Radykałów z obu stron sadzano za kraty, umiarkowane opcje były w opozycji, a rządziła sanacja.

Odnośnie tematu, nie szanuje historii ten, kto jej nie zna. Dmowski i Piłsudski to równie ważne postacie w czasie gdy Polska odzyskiwała niepodległość, gdyby nie oni i ich "współpracownicy" dzisiaj pewnie nadal bylibyśmy pod zaborami Rosji i państw niemieckich. Żeby uzyskać niepodległość musieliśmy mieć kogoś kto o tę niepodległość walczył (w tej sytuacji nie liczą się środki ale rezultat). Chuj w dupę tym co cieszą się z obrażania jednego z największych Polaków XX wieku. Z tego chuja będą pewnie i tak całkiem zadowoleni.
Zgłoś
Avatar
LICH0 2012-12-01, 12:38
p[/u][/i]olski oto cała lewicowa mądrość.
Zgłoś
Avatar
!Timon 2012-12-01, 12:39
@bloodwar

Właśnie dlatego, że państwo zapewniało taki standard życia naszym rodzicom to my mamy jak mamy bo postawiona na głowie gospodarka sama się nie naprawi a kredyty same się nie spłacają.
Rozumiem, że na to jak Twoje dzieci będą żyły masz już wywalone chcąc takiego stanu z pokolenia wstecz. Tamten system może był fajny dla ludzi którzy w nim żyli, ale:
1. Zostawił nam zajebiste długi do spłaty
2. Spierdolił mentalnie nasze społeczeństwo które uważa teraz budżet za worek bez dna
3. Myślenie, że państwo cokolwiek 'daje' obywatelowi - jakby wcześniej za to podatków nie zapłacił
4. Ludzie nie lubią prawdy. CHCĄ żeby ich okłamywać bo przyzwyczaili się, że w PRL'u żyje się najlepiej na świecie i tak ma pozostać.
Zgłoś
Avatar
AmorPatriae 2012-12-01, 12:40 2
@etecoben
Tobie chyba jest potrzebna reedukacja. Porównywanie polskiej lewicy z II Rzeczpospolitej jest tak samo racjonalne jak porównywanie lewicowego Millera do Piłsudskiego. Jebnij sie w czoło!
Zgłoś
Avatar
vanTerrier 2012-12-01, 12:42 2
Prawdziwi snajperzy merytoryki z tych lewaków
Zgłoś
Avatar
kikutnik666 2012-12-01, 12:45 7
Malix napisał/a:

@kikutnik666:
Gdzie ty niby widzisz żeby prawica kogoś obrażała? Widzisz gdziekolwiek takie plakaty? Nawet w internecie są kulturalni.

Po prostu lewactwo to najczęściej banda gimbusów(albo dorosłych z umysłami gimbusów) i jak nie mają argumentów to obrażają.



a popatrz sobie na post pod Twoim choćby.

zobacz inne posty ludzi-kazdy pisze, ze jak lewak to od razu kretyn i inne tego typu.

nie mowiac o najazdach na homoseksualistow, murzynow, arabow, muzulmanow czy zydow (mowimy tu nie o dowcipach i zartowaniu, tylko o faktycznej nienawisci) ze strony politykow, osob publicznych czy choćby zwyklych obywateli.
Nie mowie, ze lewica jest bezkarna, ale kurwa mac...

Ilu prawicowcow obraza homoseksualistow od ciot i mowi, ze sa wbrew "bozemu porzadkowi"?
Kazdy ma prawo byc taki jaki uwaza i spac z tym kim uwaza, a to ze kogos to brzydzi to inna sprawa. Prawicowcy jednak powoluja sie najczesciej na ideologie katolickie i twierdza, ze bog nienawidzi gejow i lesbijek. Pytanie tylko- skoro bog jest miloscia to w jaki sposob mialby nienawidzic kogokolwiek?

Ilu powtarza totalne bzdury prosto z dupy, ze zydzi wladaja swiatem i ze "Hitler ich za malo wytrul"?
Gdyby tak bylo to żydzi dawno wyjebaliby w kosmos wszystkich nie-żydów i tanczyli hava-nagila na truchle muzułmanów.
godze sie, ze zydzi zasiadaja w rzadach i maja wplywy- tak jak katolicy, muzulmanie i ateisci. Wszedzie sie ich znajdzie, tak samo jak kazda nacje czy przedstawiciela danej religii.
Tez mam korzenie zydowskie o ile wiem- jakos do przejmowania wladzy nad swiatem sie nie pale...

Ilu twierdzi, ze muzulmanow powinno sie wieszac albo wywozic do arabii?
Maja inna kulture, niektorzy traktuja kobiety jak psy (nie wszyscy oczywiscie) i ich wierzenia moga byc dla innych dziwne. Ale poki nie nawracaja innyc na sile to co komu do tego? Znam wielu islamistow i wiekszosc z nich jest normalnych- to co sie widzi drazliwego w TV (kamieniowanie, oblewanie kwasem etc.) to margines tak naprawde... teoretycznie u katolikow za obraze matki/ojca powinno sie dzieciaka ukamieniowac, a tego sie nie robi- co nie oznacza, ze nie znajdzie sie pojeb, ktory potraktuje nakaz biblijny serio. To samo u muzulmanow.

Ilu gadam ze Polska to kraj katolicki i wara innym religiom do tego?
Polska jest krajem swieckim. To jaka religia jest wyznawana przez wiekszosc obywateli to calkiem inna sprawa. Wielce kurwa wdzieczni katolicy powinni byc, ze Polska przyjela chrzest (bo inaczej nie istnialaby dzis bo przeciez pogan sie pacyfikowalo), a tak po prawdzie dzieki katolicyzmowi mielismy zacofanie w sredniowieczu, palenie i torturowanie niewinnych, wojny i na dodatek kler panoszy sie niczym bostwo (ustawili sie konkordatem, na ktorym NIC nie zyskalismy). Ale co z tego, ze wiekszosc Polakow wg statystyk koscielnych (ktore sa przeklamane bo spora cczesc ateistow, agnostykow itd nie staje sie apostatami i ich papiery nadal leza w kosciele) jest wyznania rzymskokatolickiego? Nie ma miejsca dla innych kultow? Muzulmanow, swiadkow jehowy, agnostykow, ateistow, mormonow, zydow, prawoslawnych etc.? Znajdzie sie nawet miejsce dla sekt...

Ilu prawicowcow zgromadzonych przy PiS okazuje sie totalnymi kurwami, a nie patriotqami gdy gardza swoim prezydentem i pemierem, gdy zycza im smierci, gdy obrazaja ich publicznie.
Kurwa mac- moze sie nie podobac taki Bronek, ale jest on prezydentem Twojego kurwa kraju i nalezy mu sie szacunek z racji tego urzedu. Ja nie lubilem L. Kaczyńskiego, ale szacunek mialem bo byl prezydentem Polski. I gdyby taki Macierewicz zostalby prezydentem to tez bym go szanowal i nie obrazal- choc sklepienie niebieskie mi swiadkiem, ze jak patrze na niego to sie krzywie...

To wszystko wynika z ksenofobii (po czesci usprawiedliwionej), nietolerancji (wpychanej maluchom od malego) oraz przeswiadczenia, ze "mojsza racje jest lepsza bo jest mojsza". Gdyby prawicowcy nabrali do tych spraw wiekszego dystansu moze byloby lepiej

To tylko kilka przykladow nienawisci ze strony prawicy. Przelewa sie tego na forach wszelkiej masci- wystarczy komentarze przeczytac.
Nie mowiac o naprawde poteznych przejawach nienawisci do innych pogladow niz swoje jak np. redwatch...

P.S nie, nie jestem lewakiem, cyganem, rudym etc. za to jestem patriota, ktory patrzy ze zdrowym rozsadkiem na to co sie w naszym kraju dzieje oraz jak lewica i prawica sie gryza, podczas gdy obie strony zachowuja sie jak stado malp z gimbazy
Zgłoś
Avatar
wortor 2012-12-01, 13:03 2
myx napisał/a:

Lewactwo tylko potrafi wywieszać jakieś tępe plakaty pod osłoną nocy bo jak jest możliwość starcia z kibolami/narodowcami to albo spierdalają jak pojebani albo chowają się za kordonami psów



A po co mamy sie z wami scierac? To ze macie problemy z agresją, tolerancją i ogolnie uzywaniem mózgu to wasza sprawa, ale to nie znaczy ze musimy się z wami napierdalac, tylko dlatego ze w waszych popierdolonych głowach to jest metoda na dochodzenie czyja racja jest prawdziwsza.

Malix napisał/a:

Gdzie ty niby widzisz żeby prawica kogoś obrażała? Widzisz gdziekolwiek takie plakaty? Nawet w internecie są kulturalni.

Po prostu lewactwo to najczęściej banda gimbusów(albo dorosłych z umysłami gimbusów) i jak nie mają argumentów to obrażają.



To ostatnie zdanie to jest majstersztyk. Prafdziwy polaczek w JEDNYM zdaniu obraża lewaków nie podając zadnych argumentów po czym zarzuca lewakom, że obrażają i nie mają żadnych argumentów

No debil.
Zgłoś
Avatar
e................n 2012-12-01, 13:05 1
Abdulan napisał/a:

@etecoben

Piłsudski miał poglądy lewicowe, ale z nich wydoroślał, wyznawał pogląd solidaryzmu (współpracy wielu grup społecznych), bezpartyjności oraz popierał autorytaryzm i tezę o "kryzysie demokracji". Sadzał komuchów w więzieniach jak się patrzy. Swój swego za kraty nie wrzuca. Krótko mówiąc, gówno o nim wiesz, a się wypowiadasz bo popierał za młodu PPS (wielu młodych wierzy w równość społeczeństwa, ale tylko niektórzy zdają sobie sprawę z tego, że to utopia).



"Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie skurwysynem, ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi."
Bismarck

Chciałem przypomnieć jedynie, że takie postrzeganie świata jako biało-czarny, ściślej dychotomiczny w kwestii doktryn i ideologii politycznych jest zwyczajną ignorancją. Przecież każdy kto czytał więcej niż katechizm do bierzmowania i ulotki onr, powinien wiedzieć, że podział na lewice i prawice jest umowny i nieprecyzyjny (można rzec tradycyjny- patrz rewolucja francuska).
Zresztą odsyłam do podręcznika z wosu (Liceum) niektórych. Bieda materialna rodzi biedę umysłową, a tej niedaleko do skrajności.
Zgłoś
Avatar
Malix 2012-12-01, 13:09
@vortor: "No debil."
Miło mi Ciebie poznać
Zgłoś
Avatar
skandal89 2012-12-01, 13:09
@kikutnik666 Zydzi mają swoje upragnione państwo i niech tam sobie spokojnie żyją, tak samo jak murzyni, muzułmanie, a polacy niech wracają i odbudowują nasz kraj. Co do pedałów nawet nie będe sie wypowiadał bo to kurwa niesmaczne, następnym razem jak sie komuś ujebie, że ruchanie kozy jest spoko to też będziecie to legalizować? Panowie dupa jest od srania!

Toleruje pracę obcokrajowców u nas, jeśli robią to legalnie i odprowadzają podatki, uczą się języka itp. Niestety tacy muzułmanie nie przyjeżdżają do Europy w takim celu, przyjeżdżają bo jest łatwo sie dorobić na dzieciach i przy okazji szerzą swoją religie, to jest zbyt wielka różnica kulturowa, żeby mieszkali między nami. Mają swój kraj to niech tam żyją w swoim syfie.
Zgłoś
Avatar
S................k 2012-12-01, 13:18
etecoben napisał/a:



"Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie skurwysynem, ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi."
Bismarck



Z tym cytatem zgadzam się prawie w pełni, przypadek Piłsudskiego pokazuje to idealnie. Zresztą, też kiedyś wierzyłem, że ludzie mogą być równi i na świecie nie będzie wyzysku (teraz to wydaje się dla mnie takie śmiesznie patetyczne...). Z wiekiem moja wiedza coraz bardziej się poszerzała i wnioski jakie z niej wyciągnąłem wskazują jasno, że socjalizm to utopia i nic więcej. Każdy musiał przejść przez ten okres głupoty, ale niektórzy po prostu się tam zatrzymali.

Co do podziału na prawą i lewą stronę, w sumie się zgadzam. Poglądy często się przenikają między tymi stronami, dlatego podział nie jest taki łatwy do opisania. Ja jestem tradycyjną prawą stroną, konserwatystą. Ruchy postępowe niekoniecznie muszą zgadzać się z radykalną lewicą. Krótko mówiąc definiowanie lewicy i prawicy jest cholernie trudne, ale na podstawie podziału z czasów Rewolucji we Francji możemy przypisać się do któregoś z tych obozów.
Zgłoś
Avatar
e................n 2012-12-01, 13:20
Amor Patriae Nostra Lex napisał/a:

@etecoben
Tobie chyba jest potrzebna reedukacja. Porównywanie polskiej lewicy z II Rzeczpospolitej jest tak samo racjonalne jak porównywanie lewicowego Millera do Piłsudskiego. Jebnij sie w czoło!



Przecież sam napisałeś, że każdy lewak to komunista... ojj... nie porównuje, przypominam o dystansie, o oględnym spojrzeniu.
Mój post właśnie miał przypomnieć jak generalizowanie źle działa, i jest sofizmatogenne.
Zgłoś
Avatar
Ailurus_fulgens 2012-12-01, 13:22
"Ilu prawicowcow obraza homoseksualistow od ciot i mowi, ze sa wbrew "bozemu porzadkowi"?
Kazdy ma prawo byc taki jaki uwaza i spac z tym kim uwaza, a to ze kogos to brzydzi to inna sprawa. Prawicowcy jednak powoluja sie najczesciej na ideologie katolickie i twierdza, ze bog nienawidzi gejow i lesbijek. Pytanie tylko- skoro bog jest miloscia to w jaki sposob mialby nienawidzic kogokolwiek? "

Bóg nie nienawidzi gejów. Wg Biblii czyny homoseksualne są złe. Tylko tyle. Oczywiście, że każdy ma być taki jak uważa. Bóg dał wolną wolę. Natomiast wymaganie od innych aby się uśmiechali widząc geja to jakiś absurd.
Zgłoś
Avatar
Malix 2012-12-01, 13:24 1
kikutnik666 napisał/a:



a popatrz sobie na post pod Twoim choćby.

zobacz inne posty ludzi-kazdy pisze, ze jak lewak to od razu kretyn i inne tego typu.


Sami tego chcecie, zauważ że na sadolu nie widać na głównej tego typu obrazków. Cały czas tylko lewactwo coś wstawia.

kikutnik666 napisał/a:


nie mowiac o najazdach na homoseksualistow, murzynow, arabow, muzulmanow czy zydow (mowimy tu nie o dowcipach i zartowaniu, tylko o faktycznej nienawisci) ze strony politykow, osob publicznych czy choćby zwyklych obywateli.


Widocznie to im nie odpowiada. Sam jestem przeciwny takiemu obrażaniu, o ile nie chce mi wmusić swojego homoseksualizmu.

kikutnik666 napisał/a:


Ilu prawicowcow obraza homoseksualistow od ciot i mowi, ze sa wbrew "bozemu porzadkowi"?
Kazdy ma prawo byc taki jaki uwaza i spac z tym kim uwaza, a to ze kogos to brzydzi to inna sprawa. Prawicowcy jednak powoluja sie najczesciej na ideologie katolickie i twierdza, ze bog nienawidzi gejow i lesbijek. Pytanie tylko- skoro bog jest miloscia to w jaki sposob mialby nienawidzic kogokolwiek?


JW.

kikutnik666 napisał/a:


Ilu powtarza totalne bzdury prosto z dupy, ze zydzi wladaja swiatem i ze "Hitler ich za malo wytrul"?


A nie rządzą? Zobacz sobie co się teraz będzie działo jak w Polsce zakazali uboju rytualnego.
kikutnik666 napisał/a:


Gdyby tak bylo to żydzi dawno wyjebaliby w kosmos wszystkich nie-żydów i tanczyli hava-nagila na truchle muzułmanów.
godze sie, ze zydzi zasiadaja w rzadach i maja wplywy- tak jak katolicy, muzulmanie i ateisci. Wszedzie sie ich znajdzie, tak samo jak kazda nacje czy przedstawiciela danej religii.
Tez mam korzenie zydowskie o ile wiem- jakos do przejmowania wladzy nad swiatem sie nie pale...

A po co mieliby wysyłać wszystkich w kosmos? Oni mają kupę szmalu i im to wystarcza.
kikutnik666 napisał/a:


Ilu twierdzi, ze muzulmanow powinno sie wieszac albo wywozic do arabii?


Np. ja tak twierdzę. Jak ktoś się chce opierdalać i kraść, to niech spierdala do swojej brudasolandii. Za to jeżeli ktoś(tak jak Turek w moim mieście) chce legalnie pracować - droga wolna.
Zobacz sobie co się dzieje w Francji z tym multikulti.

kikutnik666 napisał/a:


Maja inna kulture, niektorzy traktuja kobiety jak psy (nie wszyscy oczywiscie) i ich wierzenia moga byc dla innych dziwne. Ale poki nie nawracaja innyc na sile to co komu do tego? Znam wielu islamistow i wiekszosc z nich jest normalnych- to co sie widzi drazliwego w TV (kamieniowanie, oblewanie kwasem etc.) to margines tak naprawde... teoretycznie u katolikow za obraze matki/ojca powinno sie dzieciaka ukamieniowac, a tego sie nie robi- co nie oznacza, ze nie znajdzie sie pojeb, ktory potraktuje nakaz biblijny serio. To samo u muzulmanow.


AHAHA! NIE NAWRACAJĄ INNYCH? Weź trochę poczytaj o tym co się dzieje za granicą. Oni tam stają się już taką grupą, że białasy się ich boją. Prowadza Świętą Wojnę.
A KK jest pokojowy. "Nadstaw drugi policzek". Ok, rozumiem że były krucjaty, ale Biblia mówi żeby nie nawracać siłą.

kikutnik666 napisał/a:


Ilu gadam ze Polska to kraj katolicki i wara innym religiom do tego?
Polska jest krajem swieckim. To jaka religia jest wyznawana przez wiekszosc obywateli to calkiem inna sprawa. Wielce kurwa wdzieczni katolicy powinni byc, ze Polska przyjela chrzest (bo inaczej nie istnialaby dzis bo przeciez pogan sie pacyfikowalo), a tak po prawdzie dzieki katolicyzmowi mielismy zacofanie w sredniowieczu, palenie i torturowanie niewinnych, wojny[...]


Lol, poucz się historii. To nie przez pogan(Słowian) bylibyśmy rozgromieni, tylko przez Cesarstwa. A co do religii, to ona bardzo pomaga w rozwoju. W średniowieczu to klerycy uczyli dzieci. Poza tym dzięki religii nie mieliśmy wojen domowych, bo ludzie się bali że ktoś tam u góry na nich karę ześle.

kikutnik666 napisał/a:


i na dodatek kler panoszy sie niczym bostwo (ustawili sie konkordatem, na ktorym NIC nie zyskalismy). Ale co z tego, ze wiekszosc Polakow wg statystyk koscielnych (ktore sa przeklamane bo spora cczesc ateistow, agnostykow itd nie staje sie apostatami i ich papiery nadal leza w kosciele) jest wyznania rzymskokatolickiego? Nie ma miejsca dla innych kultow? Muzulmanow, swiadkow jehowy, agnostykow, ateistow, mormonow, zydow, prawoslawnych etc.? Znajdzie sie nawet miejsce dla sekt...


Jak przekłamane? Jak ktoś jest Ateistą, to niech usunie swoje papiery, to nie będą przekłamane.

kikutnik666 napisał/a:


Ilu prawicowcow zgromadzonych przy PiS okazuje sie totalnymi kurwami, a nie patriotqami gdy gardza swoim prezydentem i pemierem, gdy zycza im smierci, gdy obrazaja ich publicznie.
Kurwa mac- moze sie nie podobac taki Bronek, ale jest on prezydentem Twojego kurwa kraju i nalezy mu sie szacunek z racji tego urzedu. Ja nie lubilem L. Kaczyńskiego, ale szacunek mialem bo byl prezydentem Polski. I gdyby taki Macierewicz zostalby prezydentem to tez bym go szanowal i nie obrazal- choc sklepienie niebieskie mi swiadkiem, ze jak patrze na niego to sie krzywie...


Lol... Prawicowy PiS?

kikutnik666 napisał/a:


To wszystko wynika z ksenofobii (po czesci usprawiedliwionej), nietolerancji (wpychanej maluchom od malego) oraz przeswiadczenia, ze "mojsza racje jest lepsza bo jest mojsza". Gdyby prawicowcy nabrali do tych spraw wiekszego dystansu moze byloby lepiej


Jakoś ja jestem prawicowcem i jestem tolerancyjny.
Zgłoś
Avatar
e................n 2012-12-01, 13:35
Abdulan napisał/a:



Z tym cytatem zgadzam się prawie w pełni, przypadek Piłsudskiego pokazuje to idealnie. Zresztą, też kiedyś wierzyłem, że ludzie mogą być równi i na świecie nie będzie wyzysku (teraz to wydaje się dla mnie takie śmiesznie patetyczne...). Z wiekiem moja wiedza coraz bardziej się poszerzała i wnioski jakie z niej wyciągnąłem wskazują jasno, że socjalizm to utopia i nic więcej. Każdy musiał przejść przez ten okres głupoty, ale niektórzy po prostu się tam zatrzymali.

Co do podziału na prawą i lewą stronę, w sumie się zgadzam. Poglądy często się przenikają między tymi stronami, dlatego podział nie jest taki łatwy do opisania. Ja jestem tradycyjną prawą stroną, konserwatystą. Ruchy postępowe niekoniecznie muszą zgadzać się z radykalną lewicą. Krótko mówiąc definiowanie lewicy i prawicy jest cholernie trudne, ale na podstawie podziału z czasów Rewolucji we Francji możemy przypisać się do któregoś z tych obozów.



Zgadza się. W dzisiejszych czasach kraje z socjalistyczną dystrybucją dóbr (nie mylić z ustrojem) to skandynawia, a z czego to wynika? A z tego, że przeszły drogę z kapitalizmu do socjalizmu, jako ostatecznego stadium państwowości w tej kwestii. Młodym demokracjom takim jak Polska, brakuje tylko jednej rzeczy by stać sie predentującymi poliarchiami. A czego brakuje? A tego, czego często użytkownikom tego forum: kultury politycznej i pięknego różnienia się w kwestiach polityki. Bez społeczeństwa świadomego i nieskłoconego nie ma mowy o jakimkolwiek rozowoju tej sfery.
Więc : dzielenie się (niekiedy sztuczne) między sobą niczego dobrego nie niesie ze sobą.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie