18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 48 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Avatar
W3bst3r 2013-11-30, 0:30 75
O, znalazłem.
Zgłoś
Avatar
sidian 2013-11-30, 0:31 13
Z całym szacunkiem do katolików (którego i tak nie mam) biblia jest nie do obrony. Zwyczajnie nie do obrony. Zanim padną pytania: tak, czytałem. Czytałem również bardzo wiele innych tekstów chrześcijańskich, apokryfów i opracowań o praktykach wczesnochrześcijańskich (i historii pierwszych chrześcijan).

Biblia jest stekiem mało oryginalnych legend i teorii na temat otaczającego nas świata, na które mogli wpaść ludzie mieszkający w namiotach jakieś 1700-1900 lat temu.

Z historycznego punktu widzenia księga jest gówno warta z dwóch powodów: kościół wprowadził szereg modyfikacji na etapie tłumaczeń - szczególnie z greki na łacinę i dobór ksiąg wchodzących w skład biblii został dokonany przez ludzi z zerowym pojęciem na podstawie linii politycznej a nie historycznej. Wszystkie ewangelie da się podważyć dokładnie tymi samymi metodami, którymi kościół falsyfikuje apokryfy. W dodatku wokół samego tekstu narosło kilka kolejnych warstw bezsensownych legend (aniołów, Maryi dziewicy, kultu świętych, celibatu etc. etc.

Dzisiaj wiara w biblię faktycznie świadczy o pierwiastku debilizmu, bo nie da się inaczej nazwać całkowitej impregnacji przeciwko dowodom dostarczanym przez naukę.

Jeśli chodzi o grawitację, lapps, to pierdoli ci się znaczenie słów. Fakt, że grawitacja jest "teorią" nie znaczy, że jest teorią w powszechnym tego słowa znaczeniu. Jest szereg dowodów na działanie grawitacji, jednym z nich jest to, że nie walisz teraz głową w sufit (a szkoda). Np. to, co powszechnie nazywa się teorią kreacjonizmu nie jest nawet hipotezą, bo nie istnieje nawet naukowy model, który można przetestować.

PS Jeśli chodzi o spłycanie zawartości biblii, to ezoteryka i alegorie uratują wasze iluzje jeszcze przez jakiś czas. Wystarczy spojrzeć historię i zobaczyć, jak bogowie spierdalali przed człowiekiem w coraz bardziej abstrakcyjne miejsca. Ciekawe, czy w końcu, jako gatunek, dojdziemy do wniosku, że już po prostu nie ma gdzie chować naszych bogów. Najpierw chowali się w drzewach, potem na szczytach gór, potem uciekli w pioruny i inne zjawiska. W końcu, kiedy wszystko zostało zbadane i wyjaśnione, uciekli do nieba. Jak polecieliśmy do nieba i żadnych bogów nie znaleźliśmy, to się zaczęły alegorie. Jak dotąd nigdy nie udało się bogom utrzymać żadnej pozycji na dłużej. Czego również i wam, katolicy, serdecznie życzę.
Zgłoś
Avatar
d................t 2013-11-30, 0:49
Piti1234555 napisał/a:

Poczekam, az znajdą się niepodwarzalne dowody

to się nie doczekasz. Fakt że jedna z podstawowych zasad fizyki opisana jest nierównością a nie równaniem pozwala wywnioskować że ciężko o niepodwaŻalne dowiedzenie wszystkiego. możemy się poruszać tylko w dobie pewnego prawdopodobieństwa. ale co ja tam będę mówił, jako oświecony ateista pewnie to wszystko dobrze wiesz :p
Zgłoś
Avatar
Kemys 2013-11-30, 1:03 8
Jak kurwa można wyśmiewać poglądy innych ludzi? Ciekawe że nikt sie tu nie smieje kiedy ktoś sobie zwalił przy lasce z chujem. Jak trzeba mieć nudne życie żeby atakować filozofie która nikomu (NIKOMU) z poza jej zwolenników, nie mówi jak ma żyć?
Weźcie sie wszyscy jebnijcie w głowe.

Ponadto rozpierdala mnie wasza niewiedza, ktos napisal ze ludzie interpretuja ją dosłownie, toz to nawet najbardziej radykalny ksiadz z najmniejszej pipydowy mowi o jej symbolicznym charakterze. Pieprzeni eksperci bez krztyny wiedzy.

Wiedzcie że ja smieje sie z was bo nie macie wystarczająco duzo oleju w glowie zeby zrozumieć ze filozofia ktora przetrwala dwa tysiace lat (!) zawiera mądrość setek ludzi bardziej wyksztalconych i z wieksza wiedza o świecie niz Wy.
Sracie na coś czego nawet nie umiecie zrozumieć.

Dziękuje.
Zgłoś
Avatar
Leet 2013-11-30, 1:13 1
Zgłoś
Avatar
korpin 2013-11-30, 1:44 1
up @sidian

Biblia jest stekiem mało oryginalnych legend i teorii na temat otaczającego nas świata, na które mogli wpaść ludzie mieszkający w namiotach jakieś 1700-1900 lat temu.

Ale to jakaś pomyłka czy ty tak na serio? Cyferki ci się nie pomyliły aby?
Zgłoś
Avatar
escimo 2013-11-30, 1:52 2
Nie wiem czemu takie dyskusje kojarzą mi się z wybitnym politykiem - Macierewiczem...

To był zamach i chuj, nie przetłumaczysz.

Jak ktoś chce wierzyć to niech wierzy i nic innym do tego.
Wpierdalanie się w poglądy innych ludzi którzy wierzą jest nie na miejscu.
Boli mnie tylko to, że 80% osób które jadą na kościół, to dzieciaki które "za karę" muszą stracić godzinę siedzenia przed komputerem, po to żeby iść z rodzicami do kościoła.

Krótko mówiąc. Dorośnijcie trochę
Zgłoś
Avatar
Lordzik92 2013-11-30, 2:59 1
Jak mozna uznawac biblie za swieta ksiege bedac katolikiem, skoro juz dekalog (o dziwo orginalna wersja w bibli jest inna niz ta w podrecznikach w ST masakruje doszczetnie cale te zbiorowisko wyzyskiwaczy...
Zreszta tyle brutalnosci, podlosci, chamstwa i hipokryzji jaka mozna wyczytac przegladajac pismo ,,swiete" ciezko znalezc w ,,dzielach" Hitlera czy Stalina uwazanych za najwiekszych zbrodniarzy...
Zgłoś
Avatar
k................z 2013-11-30, 5:07 1
co za bzdury czytam szkoda słów na głupotę
Zgłoś
Avatar
M................i 2013-11-30, 7:31 3
Weźcie puknijcie się w łeb i pozwólcie każdemu wierzyć w to co chce.
Banda wielkich i mądrych ateuszy najlepiej nawet do koloru srajtaśmy by się dopierdoliła.
Zgłoś
Avatar
orwell14 2013-11-30, 9:29 1
Ale dojebaleś katolikom, pewnie w gimnazjum ci kolesie nawet pojarę zostawią na przerwie
Zgłoś
Avatar
tomysz1111 2013-11-30, 9:47 1
biblia to idiotyzmy a mity greckie to pewnie z zapartym tchem czytałeś.
Zgłoś
Avatar
Sadol2000 2013-11-30, 9:55
EPIC !

Zgłoś
Avatar
M................i 2013-11-30, 11:35

Zgłoś
Avatar
ChipsuV 2013-11-30, 11:57 1
A mnie zawsze zastanawialo. czemu w tych czasach gdzie mamy kamery, tak zajebiste aparaty. nikt nie udokumentowal zadnych objawien. a sprzed ery kamer itp bylo tego troche. moze ktos ma jakis artykul o takim czyms lub jestem w bledzie.
lecz pytajac znajomego ksiedza o to. unikal jakos odpowiedzi. powiedzial tylko ze dalej sa te objawienia.
zapytany o nagrania lub cos szybko zmienial temat.
Niech ktos kto jest obeznany w temacie to wyjasni

(Ps. brak polskich znakow bo. taki telefon)
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie