18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Jak niektórzy słyszeli, pedały sobie zrobiły święto. Oto jak GW relacjonuje przebieg zdarzeń:
Cytat:

Narodowcy zakłócili sobotnie święto homoseksualistów, wyzywając ich od pederastów i zboczeńców. Policjanci, zabezpieczający imprezę, nie reagowali. - Czy Katowice czekają na tragedię? - pyta na Facebooku organizator Coming Out Day.

Zaczęło się od rzucania jajkami. Członkowie stowarzyszenia Tęczówka jeszcze nie zdążyli rozłożyć się na Mariackiej, gdy zaatakowali ich narodowcy. Był sobotni wieczór, miejsce wydarzenia można było rozpoznać z daleka po kogutach policyjnych. - To wstyd dla Katowic, że musi nas ochraniać policja - mówił przez głośniki szef Tęczówki Tomasz Kołodziejczyk. Narodowcy rozpierzchli się, gdy policja zabrała się do ich spisywania, i wydawało się, że nie będą mieli odwagi wrócić. Nic bardziej mylnego.

Tymczasem Tęczówka przygotowywała happening. Na środku Mariackiej stanęła szafa, z której wyjście jest symbolem wyjawienia orientacji seksualnej. Coming Out Day, w Polsce Dzień Wychodzenia z Szafy, obchodzony jest 11 października na całym świecie, w Katowicach po raz czwarty.

Uczestnicy - ledwo kilkunastu - wystąpili w przebraniach zgodnie z hasłem imprezy Zostań bohaterem/bohaterką. Kołodziejczyk był piratem, bo pomaga słabszym. Nikt poza nim nie zgodził się na publikację nazwiska, chociaż dawno dokonali coming out w życiu prywatnym. Damian, lat 22, w masce gazowej: - W każdej chwili mogę tę maskę zdjąć. Wszyscy o mnie wiedzą. Moja matka jest na tak, lubi mojego chłopaka. Ale wciąż jest problem z odbiorem społecznym. Dlatego jest nas tutaj tak mało. To ryzyko, pokazać się. Jestem w stroju militarnym, bo fascynuję się ostatnio klimatem postapo, światem, w którym walczą bezimienni bohaterowie, ale również z tego powodu, że jesteśmy na wojnie. Nie możemy w cywilizowany sposób pokazywać, kim jesteśmy.

Happening jeszcze na dobre się nie rozpoczął, gdy tuż pod szafą stanął kordon narodowców z transparentem "Zakaz pedałowania". Policja nie kiwnęła palcem, mimo uwag Kołodziejczyka, że zgromadzenie przeciwników Tęczówki jest nielegalne, że wchodzą między członków Tęczówki i zagrażają ich bezpieczeństwu, że zakłócają święto. Narodowcy długo milczeli z zaciętym wyrazem twarzy.

Ola, lat 25, nieprzebrana: - Jestem z Bielska, które jest bardziej zamknięte niż Katowice, i to z roku na rok coraz bardziej. Znam to z opowieści, mnie agresja nie dotknęła, bo dotyczy raczej mężczyzn. Szowinizm środowisk narodowościowych w tym przypadku nas chroni. Oni nie biją kobiet. Moje środowisko jest otwarte, wynika to z kierunku, który studiuję - psychologii. Ale mama ignoruje temat. Twierdzi, że to wygłupy, że mi przejdzie.

- Normalna rodzina, chłopak i dziewczyna! - zaczęli skandować narodowcy. Policja nadal nie ruszyła z miejsca, chociaż hasła były już jednoznacznie obraźliwe. - Cała Polska z was się śmieje. Pederaści, zboczeńcy! - krzyczeli narodowcy. Krążyli wokół uczestników happeningu, mieszali się z nimi, podchodzili do kamery i przeszkadzali wrzaskiem w wywiadzie. Ich zachowanie wyglądało na jawną prowokację.

- Dlaczego nie reagujecie? - zapytałam w końcu jednego z policjantów. - Zaraz będziemy ich spisywać - powiedział i stał dalej z założonymi rękami.

Mundurowi nawet nie fotografowali zadymiarzy. Spisywanie zaczęli dopiero, gdy tamci skończyli swój występ i opuścili miejsce happeningu. Pozwolili odebrać homoseksualistom 25 minut święta.

Przemek, lat 25, w stroju Mario Brosa, postaci z gry komputerowej: - To jest samouk, który prze do przodu. Ja w pracy jestem jeszcze anonimowy. Być może teraz wszyscy się dowiedzą. Ukrywanie się jest wygodniejsze na co dzień, nie trzeba się przed nikim tłumaczyć, bać się obraźliwych słów. Ceną jest bycie sobą. To nie do przebicia.

Kołodziejczyk zapowiedział na Facebooku, że będzie żądać wyjaśnień od władz miasta i policji. Jest zbulwersowany postawą stróżów prawa. Na koniec miał od nich usłyszeć: - Czego od nas chcecie, Polska to wolny kraj. - Katowice oblały egzamin z praw człowieka i zgromadzeń publicznych - komentuje szef Tęczówki. - Czy to jedyne miasto w Polsce, które ignoruje agresję wobec LGBT? Czy czeka na tragedię?



Piweczko dla narodowców za tępienie tego gówna i małe piweczko dla polismajstrów, za odpowiednie podejście do sprawy. I wielki chuj w dupe władzom miasta, że pozwalają na takie manifestacje upośledzeń.

Można jeszcze zdjęcia tych zwierzątek pooglądać: ZDJĘCIA
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-10-13, 14:32 23
Bez obstawy policji problem pedalstwa i jego parad sam się rozwiąże. Oby tak dalej.
Zgłoś
Avatar
p................k 2013-10-13, 14:48 85
Nie mam nic przeciw pedałom, ale niech nie robią tych prowokacyjnych akcji w postaci manifestacji i innych bzdur. Walcie się w dupska w domowym zaciszu. Nie interesuje mnie wasza orientacja.
Zgłoś
Avatar
Chleb razowy 2013-10-13, 14:53 3
Cytat:

Na środku Mariackiej stanęła szafa, z której wyjście jest symbolem wyjawienia orientacji seksualnej


Wolę nie wiedzieć co się działo w tej szafie...
Zgłoś
Avatar
GloomyUndertaker 2013-10-13, 14:57 8
Pedały niech sobie żyją - na wyspach z dala od szlaków żeglugowych. (Nie napiszę że w gettach bo by mnie świętoszki zajebały)
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-10-13, 14:59 5
Co wam przeszkadzają homoseksualiści ?? Proszę o jeden logiczny powód. Od razu mówię iż logiczny powód to taki który nie odnosi się do waszych odczuć estetycznych.
Zgłoś
Avatar
MateuszNajlepszy 2013-10-13, 15:12 14
@mcmenel chodzby tym ze robia tak pojebane akcje.
Zgłoś
Avatar
premium122 2013-10-13, 15:18 18
Narodowcy nic im nie zrobili , nu ale mozna lansowac i promowac te ichnie lgbt ale protestowac przed tym juz bron boze.Policja przestanie sie mieszac to te "mniejszosci" swoje seksualne zachowania beda ujawniac we wlasnych domach - czyli tam gdzie ich miejsce.
A poki co:

Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-10-13, 15:19
@MateuszNajlepszy .... Kurwa normalnie widać iż teraz w gimnazjach nie uczą ani czytania ze zrozumieniem ani znaczenia słówek. Bo po co ?? Prawdziwy prawiczek ma siedzieć i słuchać co do niego mądre głowy w TV mówią. Wszak OFE jest dobre Kaczyński jest zupełnie inny niż Tusk.... Echh kurwa ....
Tak dla wytłumaczenia dla mnie pojebane są np pielgrzymki czy marsze z różnych okazji więc nadal proszę o logiczny argument.
Zgłoś
Avatar
Hauer88 2013-10-13, 15:20 13






Zgłoś
Avatar
RockyWood 2013-10-13, 15:28 1
przytoczę jeden komentarz z tamtej galerii bo chciałem napisać prawie to samo:
Cytat:



mortimer21

Policjanci pewnie żałowali, że nie mogą zdjąć mundurów i się do nazioli przyłączyć. Gdyby narodowcy happenerów zglanowali, pewnie by im mundurowi wypisali mandaty za poplamienie patriotom krwią butów.



i co do homofobii - w/g wiki jest to STRACH przed.. w/g mnie przed zboczeniem i wynaturzeniem ale co tam. Ale czy chęć wpierdolenia tych pedałów do pieca albo wysłanie ich na słońce/do jądra ziemi to jest oznaka strachu? ciekawe...
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-10-13, 15:28 10
Narodowcy = patrioci ?? Good Joke...
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-10-13, 15:29 35
Paradoksalnie - geje, transy i lesby żyliby sobie spokojnie, nie niepokojeni przez nikogo czyli TAK JAK CHCĄ gdyby się NIE ujawniali i nie robili tych swoich manifestacji. Znał ktoś kiedyś geja o którym nikt nie wiedział że jest gejem ale mimo to był drecozny? Nie? A jak myślicie - dlaczego? Miałem w sąsiedztwie kolegę geja, był całkiem "normalny" w liceum, nawet miał dziewczynę, sam mi opowiadał jakie to cuda w łóżku robili i że był z nią mega-szczęśliwy, dopiero na studiach zaczął zadawać się z dziwnym środowiskiem (wtedy byli to emo, teraz to chyba ewoluowało w hipsterów) i przez 3-4 lata zmienił się nie do poznania - fikuśne fryzury, obcisłe spodnie, kolczyki no i oczywiście ta postawa "jestem gejem!!! Tak, GEJEM, usłysz to świecie!" - chodził na jakieś chuju-muju parady, rodzinie powiedział że ma chłopaka i że gówno go obchodzi ich zdanie bo go kocha i chuj. Nie raz też zebrał wpierdol za wygląd, najlepsze jest to że nie bili go na ulicy tylko narodowcy i rycerze ortalionu ale nawet jakaś babcia na straganie rzuciła się na niego z parasolką i wybiła mu zęba! I cały czas ta postawa roszczeniowa wobec świata: "czemu nie chcą mnie w zadnej pracy? Czemu rodzina mnie nie akceptuje? Czemu nie mam hetero-znajomych? Czemu oni nie chcą zaakcetować tego że jestem NORMALNY, tak jak oni?" Kuuuurwaaaa chłopie! Masz na ryju z 10 kolczyków, ubierasz się w babskie ciuchu i dymasz innych facetów w grotę Nestle, nie jesteś normalny! Dlatego cię nikt nie akceptuje! Zacznij się ubierać normalnie, zrób sobie normalne włosy, wyjmij te kolczyki a ludzie zacznął cię traktowąc jak członka tej społeczności a nie pariasa, a to co i z kim robisz w łożku zachowaj dla siebie i tej drugiej osoby, nie musisz tego codziennie po 300 razy wykrzykiwać całemu światu!
Zgłoś
Avatar
rockface123 2013-10-13, 15:45 1
wpierdolić się tam autem 150km/h i umrzeć z honorem...
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-10-13, 15:52 6
@McMenel

Żyjemy w demokracji i jak większość nie życzy sobie oglądania pedalski happeningów w miejscach publicznych to nie powinny się tam odbywać. Możesz pierdolić głupoty ile masz siły w palcach ale tego nie zmienisz. I błagam bez pierdolenia o rządach większości z poszanowaniem praw mniejszości bo poszanowaniem dla ich praw jest to, że homoseksualiści dokładnie w ten sam sposób podlegają prawu RP jak heteroseksualiści.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie