18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 7:53
Avatar
H1ghlander 2014-04-12, 1:10 1
Piłsudski mimo, że pełen zasług to... a tak dobrym politykiem nie był.
A Piłsudki po cudzie nad wislą wstrzymał nieco wojska pizgające kacapów...

Na moje często zapomina się albo bluźni o Dmowskim.

"dobra dyktatura" w Polsce? Wątpię. Demokracji mimo wszystko trzeba dojrzec. Mielibysmy oligarchow jak na Ukrainie.

A Maxa coraz trudniej słuchać.

Chcecie zostane dyktatorem, swojej rodziny ni dopuszcze do wladzy. Będę pro i cool.

I nie mam idoli, wiec jestem dodatkowo fajny.
Zgłoś
Avatar
Zarammoth 2014-04-12, 2:07 2
Za dyktaturą jestem, tylko pod warunkiem, że tym dyktatorem byłbym ja
Zgłoś
Avatar
d................s 2014-04-12, 3:02 4
To trochę tak wygląda, jakby Kolonko sam miał chrapkę na fotel dyktatora . Stawiam, że i on wkrótce zacznie robić karierę polityczną w Polsce.
Zgłoś
Avatar
necroboss 2014-04-12, 6:11 3
Nie. Nie dyktatury. Nawet JKM tego nie proponuje. Dyktatura prowadzi do jeszcze większych reperkusji, niż te obecne, a Janusz po prostu na wszystkie sposoby wyśmiewa obecną demokrację. Dyktatura potrzebna była by jedynie po to, aby wprowadzić konieczne zmiany i rozstrzelać wszystkich, którzy działają na szkodę Państwa i swoich rodaków.

Według mnie, Libertarianie mają dobry pomysł na Państwo. Skupiamy się na minimalizmie, gdzie Państwo utrzymuje tylko wojsko, policję, straż pożarną i urzędy kontroli (wszystkie urzędy silnie scyfronizowane), oczywiście dalej prowadzi politykę zagraniczną, posiada urzędy pomagające osobom, które sobie w życiu nie poradziły (ZRÓWNOWAŻONY socjal) bądź los w postaci klęski żywiołowej odebrał im wszystko, no i stanowi prawo (zakazy, nakazy bądź coś w rodzaju "porad" - jeżeli nie będziesz miał zapiętych pasów podczas wypadku, który spowodowałeś, ubezpieczyciel ma prawo odmówić ci wypłaty odszkodowania, gdyż nie dbałeś o swoje bezpieczeństwo), ale cała reszta jest tylko i wyłącznie prywatna. Niski podatek 5-10% od dochodu czy to firmy czy osoby prywatnej, 10% podatku VAT na WSZYSTKIE produkty i usługi, wysoka akcyza i bardzo wysokie cło na produkty nie produkowane w Unii Europejskiej (jeżeli coś jest Made in China, dostaje dodatkowy podatek w wysokości 70% wartości) i ŻADNYCH INNYCH PODATKÓW!

Do tego moim zdaniem, wystarczyło by stworzyć konstytucję, która jasno mówiła by na kogo można głosować (tylko na ludzi, którzy są zgodni z ta ideą), bądź wszystkie idee zawrzeć w konstytucji bezpośrednio, aby nie można ich było obejść ani przeskoczyć. Następnie stworzyć jednomandatowe okręgi wyborcze, rząd jedności narodowej (1 poseł = 1 powiat), zlikwidować urząd prezydenta, zlikwidować senat. Pozostanie patrzyć, jak kraj błyskawicznie zacząłby się rozwijać
Zgłoś
Avatar
H1ghlander 2014-04-12, 6:21
Coś czuje, ze Libertarianie ni zgodziliby się z tym co napisales...
Zgłoś
Avatar
necroboss 2014-04-12, 7:01
Ekhm, tyle ideologii libertariańskich ilu libertarian Aczkolwiek przodują dwie idee: 1. zrezygnowanie z państwowości 2. państwowość minimalistyczna. Jestem faworytem tej drugiej, gdyż dokładnie obnażył jej minusy Milton Friedman, proponując coś logicznego, kształtnego i z zachowaniem dobrych wartości demokratycznych i pokazał, że ta pierwsza ideologia zostanie zgnieciona w praktyce przez ludzką naturę i bardzo szybko zamieni się w anarchię.
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2014-04-12, 7:41 1
Sylarr napisał/a:

"Dyktatura jest albo dobra albo zła. Demokracja jest zawsze głupia." ~JKM

Potrzebujemy dyktatury.



obojetnie jaka dyktatura jest zaprzeczeniem twierdzen gloszonych przez jkm. ciekawe jak sobie wyobrazacie swiatlego dyktatora sprawujacego niepodzielnie wladze, ale dla dobra narodu kierujacego sie wolnorynkowymi zasadami
hipokryzja level master
Zgłoś
Avatar
Jendor 2014-04-12, 7:49
Dyktatura tak ale bez centralnie zarzadzanej gospodarki - mieliśmy juz przeszło 50 lat i system nie dzisłał . Tylko wolny rynek
Zgłoś
Avatar
janczar2520 2014-04-12, 8:36 1
Fajny odcinek. Kolonko trochę przesadził z Piłsudskim ponieważ w czasie bitwy nad Wisłą marszałek uciekł, a obroną stolicy zajmowali się inni generałowie. Co do rządów to w Polsce powinna być dyktatura oświecona czyli rzady autorytarne ze swobodami obywatelskimi. Dziewczyna na końcu filmu ma talent he he. Wiecie o co chodzi.
Zgłoś
Avatar
H1ghlander 2014-04-12, 8:45
necroboss napisał/a:

Ekhm, tyle ideologii libertariańskich ilu libertarian Aczkolwiek przodują dwie idee: 1. zrezygnowanie z państwowości 2. państwowość minimalistyczna. Jestem faworytem tej drugiej, gdyż dokładnie obnażył jej minusy Milton Friedman, proponując coś logicznego, kształtnego i z zachowaniem dobrych wartości demokratycznych i pokazał, że ta pierwsza ideologia zostanie zgnieciona w praktyce przez ludzką naturę i bardzo szybko zamieni się w anarchię.



W sumie niewazne, przyjalbym cokolwiek w kierunku liberalnym.
Sęk w tym, że w Polsce ten ruch praktycznie nie istnieje.

A ludzie kojarzą to ze skurwiałym kapitalizmem USA i UE... co nie pomaga.
Zgłoś
Avatar
Falsum 2014-04-12, 9:54
H1ghlander napisał/a:



W sumie niewazne, przyjalbym cokolwiek w kierunku liberalnym.
Sęk w tym, że w Polsce ten ruch praktycznie nie istnieje.

A ludzie kojarzą to ze skurwiałym kapitalizmem USA i UE... co nie pomaga.



Według mnie, to homolobby/całe te LGBT/itp. robi wszystko by idee liberalne (libertarianizm) kojarzyły się właśnie z nimi...
Zgłoś
Avatar
Sylarr 2014-04-12, 10:34 1
mare30ks napisał/a:

obojetnie jaka dyktatura jest zaprzeczeniem twierdzen gloszonych przez jkm



Jedno nazwisko - Pinochet.
Zgłoś
Avatar
ankaniemacyckow 2014-04-12, 10:51 5
mare30ks napisał/a:



obojetnie jaka dyktatura jest zaprzeczeniem twierdzen gloszonych przez jkm. ciekawe jak sobie wyobrazacie swiatlego dyktatora sprawujacego niepodzielnie wladze, ale dla dobra narodu kierujacego sie wolnorynkowymi zasadami
hipokryzja level master


Augusto Pinochet?

Co do Kolonki to fajny odcinek ALE:
1. Bardziej to gen. Rozwadowski zatrzymał bolszewików aniżeli Piłsudski.
2. Gdyby Hitler nie ruszył na Moskwę, to Stalin ruszyłby na Berlin.
Zgłoś
Avatar
PapaOdin 2014-04-12, 10:57
No tak, Putin może i ma 72% poparcia, ale pozostałe 170% za nim nie przepada ;/
Zgłoś
Avatar
H1ghlander 2014-04-12, 10:59
Sapwood napisał/a:



Według mnie, to homolobby/całe te LGBT/itp. robi wszystko by idee liberalne (libertarianizm) kojarzyły się właśnie z nimi...



Jednej rzeczy z 'homolobby' nie rozumiem, jaka niby grupa interesu zyskuje na lansowaniu homo?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie