18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
Jeden z najsławniejszych niewiernych był na tyle bezczelny, że odważył się obrazić jedyną słuszną (obok setki innych jedynych słysznych) religię.

Cytat:

Brytyjski zoolog i etolog Richard Dawkins, zwany najpopularniejszym ateistą świata, wywołał burzę w Wielkiej Brytanii po wpisach na serwisie Twitter.com, w których naśmiewał się z islamu.



"Wszyscy muzułmanie świata mają mniej nagród Nobla niż Trinity College w Cambridge. W średniowieczu jednak mieli swoje osiągnięcia" - napisał na portalu mikroblogowym Twitter.com

Richard Dawkins. Autora bestsellerowej książki "Bóg Urojony" śledzi na Twitterze 780 tys. użytkowników serwisu.

"Muzułmanie to nie rasa. To, co ich łączy, to religia. Wolelibyście żebym zamiast do Trinity [College] porównywał ich do Żydów?" - odpierał krytykę użytkowników Twittera brytyjski naukowiec.

Brytyjscy publicyści i celebryci nie pozostawili jednak suchej nitki na Dawkinsie.

"To czas, by ktoś wyłączył Richarda Dawkinsa i włączył ponownie" - stwierdziła Caitlin Moran z "The Times".
"Siedź cicho, proszę, Richardzie" - napisał z kolei Tom Chivers z "The Telegraph".

"Można atakować czyjąś opinię. Ale intrygujący fakt?" - dziwił się na Twitterze Richard Dawkins.



źródło - wprost.pl

i bonusik

Zgłoś
Avatar
S................l 2013-08-13, 22:17 2
Facet ma po prostu kompleksy i zaczyna nienawidzić za to świat. Szkoda czasu...
Zgłoś
Avatar
cts 2013-08-13, 22:31 57
Za Ryśka zawsze piwko. Mimo, że jestem praktykującym katolikiem niezmiernie gościa szanuję za wierność swoim ideałom, intelekt, dążenie do celu i zamiłowanie do dyskusji.

Dziwi mnie niezmiernie fakt burzy po ww. tweetach. Ku mojemu zdziwieniu niektórzy publicyści utożsamiający się ze środowiskami ateistycznymi zarzucają Dawkinsowi, że wypowiada się w taki sposób, który skutkuje krytyką "odcięciem" od autora wielu bezwyznaniowców. To tak, jakby ateiści mieli swojego papieża, a tak przecież nie jest

@up może i ma, ale z całą pewnością stwierdzam, że ty masz na pewno.
Zgłoś
Avatar
T................z 2013-08-13, 22:50 6
Mam w kloace mojego aligatora który tak naprawdę nie jest mój, ponieważ siedzi sobie w zoo, jakie ten koleś ma poglądy. Jedzie po muslimach (w mniej lub bardziej wyrafinowanym stylu), więc zimne piwo się należy.
Zgłoś
Avatar
S................l 2013-08-13, 22:52
cts - mam to na pewno wyjebane w co ludzie wierzą, jeśli to ich uszczęśliwia. To nie problem islamu ani żadnej religii, że na świecie jest, jak jest. Islam to nie tylko Irak i temu podobne, to też np. Indonezja, czy Malezja, która się ma nijak do pozostałych krajów. Zatem udowodnij, że mam kompleksy
Zgłoś
Avatar
vladislav 2013-08-13, 23:10 4
@cts

Czy Ty praktykujący katoliku spowiadasz się z wizyt na sadolu i żałujesz za swój grzech?
Zgłoś
Avatar
kokinosz 2013-08-13, 23:29 19
Dawkins porównywał po prostu osiągnięcia. Np. przyznał, że właściwie jednym z ważniejszych wynalazków Islamu był trójkątny żagiel. natomiast - co wiadomo, ale nie powszechnie - liczby arabskie nie są arabskie. Przywędrowały z Indii. W Indiach były próby stworzenia usystematyzowanej nauki, tak jak stało się to w Grecji. Dawkins prowokuje również, ale nigdy nie robi tego kłamstwem, tylko obszerną wiedzą i prawdą. Obnaża bezlitośnie głupotę homeopatii, okrucieństwo jakie dokonało się za pomocą religii. Jeżeli chcecie posłuchać o ewolucji, to on jest najlepszym obecnie źródłem. Np. panuje powszechne przekonanie (błędne), że pochodzimy od małpy. Błąd. Małpy i człowiek mają wspólnego przodka.

Dawkins zawdzięcza wszystko swojej pracy, nauce. Kilka razy był już ogłaszany, przez ludzi nauki różnych gałęzi wiedzy, jako najwybitniejszy intelektualista. Nie dlatego, że dobrze zna biologię, czy ewolucję. Lecz dlatego, że potrafi ją w humanistyczny sposób przekazywać i głosić. Piwo.... nie, wino dla Ciebie, Ryśku Dawkinsie
Zgłoś
Avatar
vassili 2013-08-13, 23:53 6
Wypowiada się ostro o chrześcijanach - według mediów jest OK. Wypowiada się ostro o muslimach - zniszczyć islamofoba!
Zgłoś
Avatar
cts 2013-08-14, 0:32 2
Stetryczały_Skurwiel napisał/a:

mam to na pewno wyj***ne w co ludzie wierzą, jeśli to ich uszczęśliwia. To nie problem islamu ani żadnej religii, że na świecie jest, jak jest. Islam to nie tylko Irak i temu podobne, to też np. Indonezja, czy Malezja, która się ma nijak do pozostałych krajów. Zatem udowodnij, że mam kompleksy



To właśnie JEST problem islamu/katolicyzmu itd jak na świecie JEST. Celem chrześcijaństwa (będąc ściślejszym katolicyzmu) jest obecnie pokojowa ewangelizacja (a jakie machloje za tym stoją to już inna sprawa), natomiast islamu- "połączenie wszystkich ludzi w wielką rodzinę muzułmańską" co w praktyce (obecnie, zaś nie w przeszłości) oznacza dążenie do podporządkowania islamowi całej populacji naszej planety. Co się tyczy innych krajów pokroju Indonezja, Malezja to przechodzą one proces częściowej sekularyzacji (co prawda powolnej)- np od 1993 r. odpowiedzialność prawnokarna w Malezji jest taka sama dla wszystkich. Zazwyczaj kompleksy mają osoby, które zamiast wytaczać argumenty ad rem, jadą ad personam.

Cytat:

Czy Ty praktykujący katoliku spowiadasz się z wizyt na sadolu i żałujesz za swój grzech?



Nie, bo bym nie dostał rozgrzeszenia , a tak na serio to po prostu: nie.
Zgłoś
Avatar
tool006 2013-08-14, 2:02 1
Facet ma uśmiech typowego trolla
Zgłoś
Avatar
Zarammoth 2013-08-14, 2:14 9
Mistrz. Zamknął usta wszystkim hejterom, co darli mordę: "Niech tak wyśmiewa islam, zobaczymy czy ma jaja". Inteligentny i konsekwentny. Szkoda tylko, że nie ma już Hitchensa i Carlina...
Zgłoś
Avatar
Sorg 2013-08-14, 3:16 3
Oby ostatnimi słowami jakie usłyszy w życiu nie było "allahu akbar".
Zgłoś
Avatar
Gambi 2013-08-14, 4:06 2
Leet chwała Tobie, że go wrzuciłeś. Facet jest dosłownie symbolem rozmowy. Tym czego hołota nie zrozumie.

Moim marzeniem było go spotkać i długo z nim pogadać, ale raczej nie zdążę(ku*wa pie*dolona mać). Interesuję się nim od baaardzo dawna i rzadko ktoś tak mnie zadziwia. Ma 72 lata, szybką głowę i jest "świeży"... masa argumentów za tym o czym mówi. Potrafi być ateistą i rozmawiać z księdzem czy imamem bez spinania dupy. Wnioski też ich nie obrażają. Broni swoich tez.

Masz piwo wielkości moich jaj. Albo nie. Bo małe. Wielkości stadionu Zawiszy może być?
Zgłoś
Avatar
d................s 2013-08-14, 4:18 1
kokinosz napisał/a:

Dawkins porównywał po prostu osiągnięcia. Np. przyznał, że właściwie jednym z ważniejszych wynalazków Islamu był trójkątny żagiel. natomiast - co wiadomo, ale nie powszechnie - liczby arabskie nie są arabskie. Przywędrowały z Indii. W Indiach były próby stworzenia usystematyzowanej nauki, tak jak stało się to w Grecji. Dawkins prowokuje również, ale nigdy nie robi tego kłamstwem, tylko obszerną wiedzą i prawdą. Obnaża bezlitośnie głupotę homeopatii, okrucieństwo jakie dokonało się za pomocą religii. Jeżeli chcecie posłuchać o ewolucji, to on jest najlepszym obecnie źródłem. Np. panuje powszechne przekonanie (błędne), że pochodzimy od małpy. Błąd. Małpy i człowiek mają wspólnego przodka.

Dawkins zawdzięcza wszystko swojej pracy, nauce. Kilka razy był już ogłaszany, przez ludzi nauki różnych gałęzi wiedzy, jako najwybitniejszy intelektualista. Nie dlatego, że dobrze zna biologię, czy ewolucję. Lecz dlatego, że potrafi ją w humanistyczny sposób przekazywać i głosić. Piwo.... nie, wino dla Ciebie, Ryśku Dawkinsie



Mimo wszystko chłopak popełnił błąd logiczny w swojej koncepcji świata - przez to jest przez wielu wyśmiewany (niby jest ateistą, a przyznał naturze predykaty boskie, przyznał <naturze> wolę; uczynił więc z niej ponadbyt). Trzeba niestety przyznać, że nasz Dawkins epistemologiem jest marnym. Naukowcem jest oczywiście zasłużonym i tego podważać nie zamierzam.

Do innych: ten wpis oburza ze względu na fakt, że może rozzłościć separatystycznych muslimów. Dawkins po prostu naraził życie ludzi swojego kraju.

Ale piwko za filmik !
Zgłoś
Avatar
kokinosz 2013-08-14, 7:33 2
@ dionizodoros - gdzie to przyznał Dawkins naturze wolę? Czytałeś jego książkę o genach? Przecież on pisze o braku celowości. Dookreśl się, co konkretnie masz na myśli. Bo albo wiesz coś, czego ja nie wiem (zacytuj, chętnie się nauczę), albo gadasz coś od rzeczy. I nie wiem przez kogo jest wyśmiewany. Przez ewangelistów z USA i przez homeopatów czy Terlikowskiego. Ale to żadna publika...

@ dionizodoros - tak jeszcze obejrzałem i patrzę na twój wpis. Od kiedy Dawkins jest filozofem? On nie zajmuje się metafizyką, epistemologią, teorią bytu - jak zwał tak zwał. On jest biologiem. I z jego prac i z jego dziedziny nauki, z ewolucji - wiemy bardzo wiele i o człowieku i o całym świecie fauny i flory. Świetnie, że uważasz, iż Dawkins tworzy systemy filozoficzne, ale myślę, że sam Dawkins by cię poprawił, ponieważ chyba się zagalopowałeś.
Wyjaśnij jeszcze, co rozumiesz pod pojęciem"ponadbyt". Jak wiesz, w różnych systemach filozoficznych różnie wyjaśnia się określone pojęcia.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie