18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
duras_ 2014-02-02, 13:49
Treść komentarza został ukryta - użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten wpis.
Avatar
RockyWood 2014-02-02, 14:07
Lanos anno domini 1999 z gazem.

Idźcie do mechanika (albo sami to zróbcie jak wiecie co gdzie i jak) i powiedzcie żeby zjebał wam zaworek do dozowania - efekt? +100 do zapierdalania. Ze świateł startujesz z piskiem opon po tknięciu gazu, i zostawiasz w tyle najnowsze, najlepsze suv'y, bm'ki i audiki razem wzięte.

Jest tylko jeden szkopuł... gaz z butli leci jak woda z wodospadu :krezi: 30 litrów/ 100km + ok 8 l PB razem.
Zgłoś
Avatar
Adam94 2014-02-02, 14:10
szkoda pieniędzy na takie audi ze średniowiecza.. w końcu to lublin dziura jak skurwysyn
Zgłoś
Avatar
Janóż 2014-02-02, 14:19 2


To proste. Chcę poszaleć, to wciskam gaz do dechy i zapierdalam jak potłuczony. Jadę w trasę, albo mi się nigdzie nie śpieszy, naciskam guziczek i płacę ze 20-30 zł za każde 100 km które przejadę. W zimie nie mam problemu z odpaleniem. Nikt na mnie nie patrzy jak jadę, bo nie zostawiam za sobą chmury smolistego dymu.
Nie słychać mnie z 500 metrów. Diesle są dobre dla ciężarówek.
Zgłoś
Avatar
Madroxx 2014-02-02, 14:30
Cytat:

JAk zobaczycie oszczędności rzędu 200-300 zł za przejechanie tej samej odległości co na pełnym zbiorniku benzyny to skumacie. Obecne instalacje nie obnizają mocy auta więc ze swoimi śmierdzielami się schowajcie



Jak się nie ma na paliwo to się kupuje takie auto, które możemy utrzymać.

Cytat:

W zimie nie mam problemu z odpaleniem.



Z tego co mi wiadomo to w zimę auto trzeba odpalić na benzynie, żeby podgrzać LPG.

Cytat:

Nikt na mnie nie patrzy jak jadę, bo nie zostawiam za sobą chmury smolistego dymu.
Nie słychać mnie z 500 metrów. Diesle są dobre dla ciężarówek.



Jak się jeździ wrakiem a nie autem to się nie ma co dziwić....
Zgłoś
Avatar
bartekhtc85 2014-02-02, 14:37 1
Już pominę fakt krytyki instalacji LPG, zazwyczaj płynie ona spod klawiszy osoby, która jeździ na co dzień na bilecie miesięcznym bo tak taniej. A ja jeżdżę na LPG bo też jest qrwa taniej ! Nie ma paliwa złego i dobrego, mówią gaz do kuchenek a ja mówię ropa do traktora
Zgłoś
Avatar
Janóż 2014-02-02, 14:49 1
a jeszcze bardziej mnie śmieszą moi znajomi co tdi 1.9 passat b5 jadą do pracy 5 km i 5 minut na parkingu siedzą przy włączonym silniku i " chłodzą turbo"
Zgłoś
Avatar
gomez1308 2014-02-02, 14:49
wiesiors4 napisał/a:

Wszyscy, którzy zazdroszczą auta lub wolą passaty w tdi już mogą hejtować



Ile pali gazu na 100?
Zgłoś
Avatar
MudPie 2014-02-02, 14:51
Trochę lipa, stać ich na takie auto i jego utrzymanie a nie stać na kamerę na której coś widać...
Zgłoś
Avatar
skorupson25 2014-02-02, 14:56
wiesiors4 napisał/a:

Tak się bawimy zimą w Lublinie



Wszyscy, którzy zazdroszczą auta lub wolą passaty w tdi już mogą hejtować



Ładnie zamiata
Haldex dostał trochę po dupie,uwaga na mocno grzejący się olej przy takich zabawach
Zgłoś
Avatar
bingo100 2014-02-02, 15:00 1
Też dam komentarz, a co.

Samochody miałem w życiu następujące:

Omega '96 2.0 16v z gazem II gen - pół roku wytrzymała, potem silnik do remontu (być może trafiłem na chujowy egzemplarz itp, itd) Ale po tych doświadczeniach jazda na gazie mi przeszła. Znam też ludzi, którzy co chwile jeżdżą się spuszczać z kasy żeby coś wyregulować, poprawić - po chuj mi to?

Omega '98 3.0 24v bez gazu - jeździ do tej pory, niestety z racji wieku dużo drobiazgów się sypie - ale ciągle jeździ bez zarzutu. Ktoś pisał o naprawach u "Stacha" albo z kolegami - ja się pytam dlaczego nie? Skoro mam 15 letni samochód, to wolę spróbować coś naprawić samemu, bo w najgorszym wypadku będę w plecy wartość samochodu, która nie przekracza wartości naprawy u mechanika:)

BMW 530D '05 - mój pierwszy diesel. Szybki jak ja pierdolę, pali w mieście 11-12l zamiast 16. Niestety moc dostarczana jest w bardzo krótkim zakresie obrotów i mimo wszystko fajniej mi się jeździ Omegą (zwłaszcza, że ma zamontowany stożek i fajnie brzmi:) )

Reasumując - gaz może być tani, jeśli lubisz ryzyko. Może się okazać o wiele droższy niż benzyna
Diesel - ma fajne pierdolnięcie przy dużych silnikach i pali względnie nie dużo. Naprawy mogą być drogie ale nie muszą
Benzyna - w moim odczuciu najlepszy wybór, bo możesz poszaleć i będzie się wysoko kręcił, ale możesz też jechać na 4 biegu 40kmh przy 1000 obrotów paląc śladowe ilości benzyny, nie przygasa i potrafi swobodnie przyspieszać podczas gdy teoretycznie mocniejszy diesel telepie się jak stara Nysa i niemal przygasa (wątpię, żeby ostatnie zdanie było jakimś szczególnie ważnym argumentem, ale widzę to po swoich samochodach i wkurwia mnie ta jebitna turbo dziura w beemce )
Zgłoś
Avatar
w................4 2014-02-02, 15:39 1
skorupson25 napisał/a:

Ładnie zamiata
Haldex dostał trochę po dupie,uwaga na mocno grzejący się olej przy takich zabawach


Kolego tutaj jest Torsen - stały napęd na 4 łapy. Haldex jest np w A3.
Zgłoś
Avatar
Soullavie 2014-02-02, 16:38
czego tutaj zazdroscic? takie auto 8 tys kosztuje.. zajechane ale na slizganie sie po lodzie wystarczy..
Zgłoś
Avatar
AleMasakra 2014-02-02, 17:01
Myślałem że chociaż na sadistic nie zobaczę durnych komentarzy debili spierających się o wyższość lpg nad ON, używanych nad nowymi itp. Idźcie na wp pisać te swoje żałosne wypociny. Każdy samochód ma wady i zalety. To co jednemu odpowiada innemu przeszkadza. Dlatego więc mamy tak bogaty wybór aut nowych i używanych żeby każdy dobrał coś dla siebie. Więc wg. mnie możesz mieć sobie seicento w różowe ciapki i gówno mnie to obchodzi. Typowa polska- buracka mentalność- zobaczcie jaki jestem bogaty bo nie jeżdżę na lpg., mam pół roku młodsze auto niż sąsiad, serwisuje w ASO. Najlepiej jeszcze kwity na szybę przyklejcie bo czasem ktoś nie uwierzy...
Zgłoś
Avatar
PoMaluchu 2014-02-02, 18:08
Na Mazurach też się bawimy:)

Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie