18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Bruksela zafunduje nam rewolucję w handlu wódką

Koniec prywatnych sklepów z alkoholem, powrót państwowego monopolu i astronomiczne ceny za wódkę - taką powtórkę z PRL-u chce nam zafundować Unia Europejska. Tyle że teraz to się nazywa "model skandynawski".
Światowa Organizacja Zdrowia w dokumencie przygotowanym dla Komisji Europejskiej zaleca wyprowadzenie handlu alkoholem poza tereny miejskie, monopol państwa na dystrybucję mocnych trunków, zaostrzenie polityki reklam alkoholi.

- WHO postuluje też ograniczenie dostępności alkoholu poprzez podwyższenie akcyzy. Nie ma jednak wskazanego poziomu docelowego, a jedynie kierunek zmian - mówi Leszek Wiwała, prezes Związku Pracodawców Polskiego Przemysłu Spirytusowego.

całość na

Ciekawe czy piwka na sadolu też opodatkują
Zgłoś
Avatar
DeSpeRaDo_CS 2012-04-27, 21:15 1
nawet nasz rząd nie jest taki głupi żeby to wprowadzić, nasze biedne społeczeństwo przełknie podwyżkę podatków, dłuższy wiek emerytalny i inne "konieczne" ustawy, ale jak ruszą alkohol to za tydzień będzie już nowy rząd.
Zgłoś
Avatar
P................s 2012-04-27, 21:27
Marcin_92 napisał/a:

@up
pospolite to jest, żule często poją też płyn do chłodnic i to wcale nie jest żart.
A co do tego, to najwyżej będzie to przykrywką, żeby zrobić zamieszanie a przepchnąć po cichu coś większego.



Piwo kolego.

Tak to będzie kolejne r*chanie nas w d*pe wprowadzą czy nie powstaje zamieszanie i coś pójdzie w górę lub dorobimy się kolejnego przekrętu, oczywiście to "my" na tym wszystkim stracimy. Ale najbardziej z tego wszystkiego boli mnie to że jednostki (bo dosłownie jednostki) żyją dobrem ogółu, naszym dobrem. Nic z tym nie zrobimy bo albo strach albo lenistwo. Chyba pojadę zaraz zastawie pobliskie rondo i zacznę rewolucję
Zgłoś
Avatar
donRafael 2012-04-27, 21:30
wierz we wszystko co Ci napiszą na WP, chodź później zimą w sandałach
Zgłoś
Avatar
sinjids 2012-04-27, 22:12
kubusiekh napisał/a:

"Zawartość to kotlet mielony, gotowane ziemniaczki i surówka. No i sonda poniżej: "Czy mama Madzi dobrze się odżywia?"



Ów portal i wiele podobnych najprawdopodobniej zarabia na siebie na reklamach. Dla chętnych na zareklamowanie czegoś tam na stronie, bardzo ważna jest jej popularność. Dlatego nie dziwcie się, że takie portale nabijają sobie liczbę wejść bzdurnymi artykułami. Przeważnie ludzie zobaczą, klikają żeby się przekonać czy rzeczywiście to jest tak durne jak widać i czasami piszą komentarze w stylu: "CO TO KURWA JEST!!!"

Mimo to liczba odwiedzających rośnie.

Piwo niechcący.
Zgłoś
Avatar
Zjuq 2012-04-27, 23:18
Ja pier... Patrzeć nie mogę jak piszecie że jak to wprowadza to będzie mniej syfu i to nam na dobre wyjdzie. A kto to pisze? Ludzie po 18-23 lata. No kurwa, wyjdz na impreze chłopie, a nie będziesz tutaj pieprzył jakieś bebzole nie wiedziąc nawet jak cipa na żywo wygląda. Wyjdz i wyszalej się ile wlezie, lepiej byś to zrobił za młodu niż później gdy będzie żona i dzieci, tyle w tym temacie.
Zgłoś
Avatar
Ragnar SW 2012-04-28, 13:22
Taa - autor postu elektryzuje się tym artykułem, a pisze w nim jak byk na samym początku że jest to propozycja(!) jednej (!) organizacji. Wp potrafi zmieniać tytuły artykułów po kilka razy w ciągu dnia aby "odgrzać kotlet" albo walnąć jakiś tytuł sugerujący zupełnie co innego aby zainteresować odwiedzających, ale i tak znajdą się inteligenci ślepo łapiący się na taki haczyki. Popieram też jednego z przedmówców - jeśli polskość sprowadza się tylko do alkoholu, to ja wymiękam w tej kwestii. Ale oczywiście - jeśli
się jest młodym i głupim to trzeba imponować ile się to nie pije, jakim to się nie jest rozeznanym politycznie i jakim (pseudo)patriotą.
Zgłoś
Avatar
Mockba 2012-04-28, 13:46
dlatego nalezy glosowac na jkm.

a tak powaznie, proponuje protest przeciwko.
Zgłoś
Avatar
Pater patriae 2012-05-03, 14:24
JKM to chyba jedyny polityk w naszym kraju, który nie boi się powiedzieć prawdy. Szkoda, że "niezależne" media nie dadzą mu dojść do głosu, tylko robią z niego pajaca...
Zgłoś