18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
BongMan 2013-03-10, 11:32 13
Box fajna sprawa, ale wystarczy że jakaś kurwa cię podjebie i po zabawie.

W cywilizowanym kraju możesz legalnie sadzić, ale u nas to jeszcze z 20 lat musi minąć.
Zgłoś
Avatar
masabitumiczna 2013-03-10, 11:36 27
nie mów nikomu to Cie nikt nie podjebie...
Zgłoś
Avatar
HAL-9000 2013-03-10, 11:58 8
I co w takiej kubaturze hodować? Rzeżuchę? Żeby to jeszcze big tower był.
Zgłoś
Avatar
maxvolumePL 2013-03-10, 12:09 55
To jeszcze ja coś od siebie dorzucę. Mam takiego znajomego. który jest w tzw "Policji energetycznej" z energetyka. Zajmuje się tym, jak ktoś ciągnie na lewo prąd, oszukuje liczniki etc. Kiedyś przy wódce, opowiedział mi taką jedną ciekawą rzecz: Każde jedno gospodarstwo domowe, czy też mieszkanie pobiera jakąś tam "średnią" liczbę KWH. Jest to wszystko w systemie i zapisuje się o której godzinie największy pobór i takie tam inne. Jeśli o ileś tam nagle wrośnie pobór, i jest to pobór regularny ( jak cykle oświetleniowe przy hodowli zioła), mają OBOWIĄZEK zawiadomić psy i zaczyna się procedura, typu puk puk, jest sprawa. Mówił mi tak samo że nie raz psy trafiały na nowo co założone hodowle jakiś węży czy jaszczurek, które aby przeżyły, muszą być naświetlane żarówkami UVB, czyli tymi imitującymi promienie słoneczne, jakże potrzebne też boskiej roślince. Nie żebym tam coś podpowiadał, ale wyciągnijcie wnioski sami z tego posta. Udanej hodowli gadów życzę
Zgłoś
Avatar
dirty_pig 2013-03-10, 12:18 3
maxvolumePL tu masz duzo racji z tym co mowisz ze wszystko jest monitorowane i tego typu rzeczy sa realne. ale ja mam np akwaria w domu (jedno morskie) ktore ciagnie okolo 0,7kW na 1h i to wlasnie uruchamia sie cyklicznie od tej do tej godziny systematycznie i jakos nikt do mnie nie pukał. Ps. Z tego co sam teraz się orientuje zrobienie sobie takiego boxa na lampach ledowych z wentylacja nie będzie cągnęło dużo prądu myślę tak w granicach 0,2 - 0,4 kW.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-03-10, 12:22 6
3/4 wpadek z hodowlą to ludzie, którzy kupują pozornie niegroźne rzeczy ze specjalistycznych "hodowlanych" sklepów na allegro (typu specjalne LEDy, lampy, nawilżacze powietrza, podręczniki o uprawie, lufki i koszulki gloryfikujące trawę) - policja ma ułatwioną sprawę w takim przypadku bo wystarczy obserować takie aukcje, napisać jedno pisemko do allegro i już mamy namiary na SETKI potencjalnych dilerów a i wielu ludzi wpada podczas kontroli z pogotowia energetycznego (jak napisał maxvolumePL) bo nagły wzrost poboru prąd o stałej wartości przez 24 godziny 7 dni w tygodniu wygląda jak awaria licznika czy sieci. Ktoś kto sadzi tylko dla siebie, w dobrej miejscówce na zewnątrz albo oszczędnie gospodaruje prądem a potem pali sam może czuć się w miarę bezpieczny ale powiedzmy sobie szczerze - ile znacie ludzi, którzy palą sami i oparli się pokusie sprzedawania? Prąd, nawóz, sprzet i nasionka kosztują a i mało który palacz jest aż tak zamulony żeby palić samemu i nie powiedzieć NIKOMU o swojej plantacji.
@Dirty Pig - pytanie - komu się będzie opłacało stawiać jednego, małego boksa żeby wyhodować jakieś mikro-roślinki, pokurcze bez kopa? Większość ludzi przeznacza na to całą szafę albo nawet jeden pokój a i tak im mało a na oświetlenie i ogrzanie takich dużych pomieszczeń 24/7 idzie już mnóstwo prądu
Zgłoś
Avatar
~CanesPL 2013-03-10, 12:54 9
@maxvolumePL

Nasza energetyka nie ma możliwości monitorowania takich parametrów dla indywidualnego odbiorcy. Poza tym, nie ma czegoś takiego jak "policja energetyczna", tego typu sprawami zajmują się Wydziały do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Kolega najzwyczajniej pierdolił przy wódce. Najczęstsze wpadki następują w przypadkach podanych przez bloodwar - aukcje i zużycie energii nieadekwatne do rodzaju odbiorcy. Do tego dochodzą różne formy zgłoszeń i wykrycia podczas niezwiązanych z tematem działań operacyjnych.
Zgłoś
Avatar
maxvolumePL 2013-03-10, 13:06 7
dirty_pig, oświetlenie LED, nie zdaje tu żadnego egzaminu. Do prawidłowej fotosyntezy rośliną są potrzebne promienie UV, których dioda LED nie emituje. Jest pewien wzór na necie, jakie widmo promieniowania powinno przypadać na cm3 danego "terrarium" A więc "terrarium" wielkości szafy, jak bloodwar napisał, potrzebuje 6ściu żarówek osram Vitalux o mocy 300w. to nam daję 1,8 kWh, x12 = 21,6kW na dobę oświetlenia DZIENNEGO. plus doliczyć trzeba 8h oświetlenia nocnego (czerwonego), które pobiera mniej więcej połowę tego co dzienne. Czyli w okresie 24h mamy pobór rzędu ~ 30kW. W skali miesiaca daję nam to około 720kWh. Z tego co przeczytałem, zioło musi rosnąć ze 3 miechy. Mamy `2200 kWh. To już jest różnica na rachunku.

CanesPL, Ten "kolega" pracuje tam już 30 lat. Znam gościa z 10sięć, jego też zna w chuj ludzi, i jeszcze nie słyszałem żeby ktoś chociaż raz mu zarzucił ściemnianie. Wiem że nie miał by powodu mi coś tam wkręcać na temat zioła, bo akurat tak jak i on jak i ja, mało się tym interesujemy, a ciekawszych tematów mamy w chuj innych Acha, bo bym jeszcze zapomniał: "Nasza energetyka nie ma możliwości monitorowania takich parametrów dla indywidualnego odbiorcy" Tak samo jak policja nie może prowadzic podsłuchu bez zgody prokuratora i "uzasadnionego" podejrzenia, że ten posłuch jest potrzebny Obudź się proszę cie, żyjemy w "PRAWIE" demokratycznym Państwie
Zgłoś
Avatar
~CanesPL 2013-03-10, 15:17 1
maxvolumePL, pisałem o możliwościach technicznych, a nie prawnych. Tego typu analiza może być dokonana tylko tam, gdzie jest stosowany system Automatic Meter Reading, przy zastosowaniu metody wędrującego licznika bilansującego, a więc przy czynnym udziale pracowników ZE. Pomiary wykonywane są w cyklach kwadransowych, z dokładnością 10-12%, wynikającą z faktu, że pobór energii dla typowego gospodarstwa domowego waha się w przedziale 0,02-0,12 kWh/15min.
Wykrycia przy udziale ZE dotyczą zgłoszeń poboru na poziomie wielokrotnie przekraczającym średnią dla odbiorcy indywidualnego, a nie analizy chwilowego zużycia.
A na marginesie, dla osiedla 40 bloków po 15 pięter, po 8 mieszkań koszt wdrożenia AMR wyniósłby minimum 1.400.000 zł, nie licząc kosztów systemu kolekcji i analizy danych.
Zgłoś
Avatar
jinrey 2013-03-10, 16:31 11
Jebani specjaliści

Zgłoś
Avatar
sauerps 2013-03-10, 16:40 1
maxvolumePL napisał/a:

To jeszcze ja coś od siebie dorzucę. Mam takiego znajomego. który jest w tzw "Policji energetycznej" z energetyka. Zajmuje się tym, jak ktoś ciągnie na lewo prąd, oszukuje liczniki etc. Kiedyś przy wódce, opowiedział mi taką jedną ciekawą rzecz: Każde jedno gospodarstwo domowe, czy też mieszkanie pobiera jakąś tam "średnią" liczbę KWH. Jest to wszystko w systemie i zapisuje się o której godzinie największy pobór i takie tam inne. Jeśli o ileś tam nagle wrośnie pobór, i jest to pobór regularny ( jak cykle oświetleniowe przy hodowli zioła), mają OBOWIĄZEK zawiadomić psy i zaczyna się procedura, typu puk puk, jest sprawa. Mówił mi tak samo że nie raz psy trafiały na nowo co założone hodowle jakiś węży czy jaszczurek, które aby przeżyły, muszą być naświetlane żarówkami UVB, czyli tymi imitującymi promienie słoneczne, jakże potrzebne też boskiej roślince. Nie żebym tam coś podpowiadał, ale wyciągnijcie wnioski sami z tego posta. Udanej hodowli gadów życzę

Do małej hodowli powiedzmy, że chciałbyś 4 krzaczki kupuje się oświetlenie ledowe specjalnie pod uprawę i pobór prądu jest dosłownie niezauważalny. Przy takim pc-boxie jedna żaróweczka ledowa zrobi robotę bez problemu. Do tego kupujesz nasiona typu automatic i za 2 miesiące! zbierasz sobie po 20g z takiej roślinki która rośnie na wysokość ok 50 cm. Także dla chcącego nic trudnego i wcale nie musi się to wiązać z mega kosztami
Zgłoś
Avatar
atha 2013-03-10, 17:28
@maxvolumePL CanesPL napisał prawdę że zakład energetyczny nie ma technicznej możliwości sprawdzania dziennego czy tygodniowego zużycia energii u przeciętnego odbiorcy. Liczniki są sprawdzane średnio co 2-3 miesiące więc ktoś wnikliwy mógłby zauważyć jedynie większe zużycie prądu w powiedzmy kwartale ale wytłumaczyć to można na wiele sposobów nap. grzejnikiem elektrycznym lub spawarką ale wątpię że w ogóle ktoś takie rzeczy sprawdza. Oczywiście panowie z pogotowia energetycznego mogą przyjechać w każdej chwili i sprawdzić czy ktoś nie ma lewego podłączenia ale w większości przypadków przyjeżdżają po donosie miłych sąsiadów albo jeżeli zużycie energii w danym okresie bardzo mocno zmaleje.
Zgłoś
Avatar
PustySocho 2013-03-10, 17:32
przygotowanie od zera boxa pod 3 automaty to kosz do 300zł z nasionami. więc skończcie prawić farmazony. Ktoś pisał że ledy nie nadają się do uprawy. To niech poczyta sobie książki od fizyki, z gimnazjum.
Zgłoś
Avatar
asd1235 2013-03-10, 17:36 2


Zgłosiłem już na policję, powiedzieli, że dzięki rejestracji na ogólnodostępnym portalu nie bedzie problemów z namierzeniem.
puk puk puk puk puk
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie