18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 20:00
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Dzień PRL-u
krishna • 2014-01-30, 8:29
Dzisiaj u mnie w szkole jest dzień PRL-u.
Jakoś nikt nie podzielił mojego entuzjazmu kiedy spytałem się o której są zawody w pałowaniu stoczniowców.
Zgłoś
Avatar
hello_world 2014-01-30, 8:49 8
Jedyne dobre w PRLu było założenie w uj dużo fabryk, hut i miejsc pracy. Później przyszedł Lech TW Bolek Wałęsa i wszystko rozpieprzył.
Zgłoś
Avatar
quark 2014-01-30, 9:03 58
@up
tylko fenomen jest taki, że w prl było w chuj pracy i każdy jej unikał a dziś ni chuja nie ma pracy a każdy chciałby pracować.....
Zgłoś
Avatar
Wilk0r 2014-01-30, 9:20 10
@up Ci co chcą pracować pracują, a są tacy co kurwa potrafią wyciągnąć od państwa 3 tyś miesięcznie i nie pracują. Znam osobiście taki przypadek...
Zgłoś
Avatar
bylewolne 2014-01-30, 9:29 9
@upupupupupup
"Starszy człowiek w barze mlecznym je kartofle z ogórkami
całe życie tyrał w hucie, a do huty dokładali
cała jego ciężka praca wszystko było chuja warte
gdyby leżał całe życie mniejszą czynił by on stratę"
Zgłoś
Avatar
Smutas 2014-01-30, 9:44 6
Dzień PRL????? Ja pierdole, co to za szkoła? Czyżby imienia "Komuno wróć"?
Zgłoś
Avatar
htr83 2014-01-30, 9:54 15
można oceniać PRL wg własnego uznania
jedni mówią że było gorzej, inni że było lepiej
ale chyba każdy starszy człowiek (chuj mnie strzela jak gimnazjalista wypowiada się o tamtych czasach)
przyzna Ci po cichu że na pewno ludzie byli dla siebie życzliwsi
teraz to by cie sąsiad za paczkę szlugów sprzedał
Zgłoś
Avatar
quark 2014-01-30, 10:55 3
Wilk0r napisał/a:

@up Ci co chcą pracować pracują, a są tacy co kurwa potrafią wyciągnąć od państwa 3 tyś miesięcznie i nie pracują. Znam osobiście taki przypadek...



Ok poczekaj aż skończysz dobrą uczelnie techniczną i będziesz szukał dobrze płatnej pracy BEZ ZNAJOMOŚCI bo rzeczywiscie bedziesz chciał pracować a narazie się ucz. Wiem że są tacy co ciągnął socjale i chuja robią ale są też ci co chca pracować i godnie zarabiać ale rzeczywistość jest inna.
Zgłoś
Avatar
Winterstorm 2014-01-30, 11:15 11
htr83 napisał/a:


przyzna Ci po cichu że na pewno ludzie byli dla siebie życzliwsi
teraz to by cie sąsiad za paczkę szlugów sprzedał



Gówno tam prawda, podpierdalanie było na porządku dziennym. Dobuduj sobie przy domu coś i zaraz "życzliwy" sąsiad zgłaszał to odpowiednim służbom czy aby na pewno wszystko legalnie stoi. I nie są to moje wymysły, tylko autentyczne sytuacje, których doświadczył np. mój dziadek.
Zgłoś
Avatar
R41NM4N 2014-01-30, 11:25 2
@quark

nie pierdol jak nie masz siły przebicia to i znajomości nie pomogą w znalezieniu DOBREJ pracy
jak masz co zaoferować pracodawcy to znajdziesz pracę bez problemu chyba, że wychodzisz z założenia, jakoby należało ci się 100000 tylko dla tego, że raczyłeś studia skończyć wtedy masz rację, bez znajomości chuja zdziałasz

Znam paru taki sfrustrowanych na garnuszku mamusi co to "ja już coś osiągnąłem bo studia skończyłem, powinienem zarabiać min. 10tyś na miesiąc tylko pracodawcy to złodzieje"

Znam też takich co znajomości nie mieli ale dobre kierunki powybierali, wiedzieli gdzie się zakręcić i jak się zareklamować to teraz mają i więcej na miesiąc. Jedna jest ważna zasada jeżeli w ciągu 2-3 lat nie awansujesz to pracę należy zmienić, a w każdej następnej walczyć o swoje (szkolenia, certyfikaty i łapanie znajomości).

Problemem w Polsce nie jest brak pracy tylko PRL'owska mentalność nieróbstwa i "mniesięnależyzmu" Zabawne, że młodzi którzy tak chcieli do zachodniego świata nie potrafią się w nim za cholerę odnaleźć, oczywiście są tacy europejscy multikulti propedalscy i w ogóle ale w realiach kapitalistycznego rynku pracy tylko za rączkę mamusi inaczej ni chu-chu. Skończył się socjalizm, praca dla wszystkich i papierkowe szaleństwo gdzie byle gówniana uczelnia dawała pewność spokojnego wegetowania na niepotrzebnym stanowisku w państwowym zakładzie Teraz trzeba ZAPIERDALAĆ albo myśleć zamiast czekać, aż państwo opiekuńcze zrobi to za nas xD
Zgłoś
Avatar
BongMan 2014-01-30, 11:39 3
Smutas napisał/a:

Dzień PRL????? Ja pierdole, co to za szkoła? Czyżby imienia "Komuno wróć"?


Taa, chuj z PRL. Zapomnieć najlepiej. Jesteśmy w Unii, niedługo przyłączenie do niemiec, więc na chuj pamiętać o jakiejś tam historii Polski i czasach kiedy, według wielu ludzi, było lepiej.
Zgłoś
Avatar
R41NM4N 2014-01-30, 11:47 6
@bongman

Lepiej było tylko czerwonej hołocie ze sosnowca, bo gierek ładował kase w tą zbieraninę podciepów z całej wschodniej polski.
To, że obecnie nie ma co liczyć na to, że cie państwo będzie za rączkę od urodzenia do śmierci prowadzić oznacza, że gorzej jest tylko nierobom i nieudacznikom.
Za PRL był obowiązek pracy i "czy się stoi czy się leży..." teraz trzeba się wykazać odrobiną inicjatywy i samemu martwić się o siebie, a to już nie jest cacy, lepiej gapić się w tv opierdalając flaszkę i narzekać, że za komuny było lepiej...
Zgłoś
Avatar
Marxe 2014-01-30, 11:55
jak mówił mój dziadek:

Za PRL-u ludzie mieli w chuj kasy,ale nie było co kupić za nią.Teraz ludzie mają tyle pieniędzy co nic,a rzeczy w sklepach od chuja.
Zgłoś
Avatar
R41NM4N 2014-01-30, 12:01
@up
bo w PRL wypłata była za damski chuj byle listę podpisać teraz trzeba ją zarobić, to i nie mają ci co nie potrafią rączkami lub główką ruszać
Zgłoś
Avatar
BongMan 2014-01-30, 12:12 3
@up
Chyba ktoś przedstawił ci fałszywy obraz PRL. Nie będę cię wyprowadzał z błędu, bo w czasach PRL to hulałem w worze u ojca jeszcze, ale popytaj starszych ludzi. Tylko ludzi na poziomie, bo ten kto ci naopowiadał o prowadzeniu za rączkę, wypłacie za damski chuj, nierobach i nieudacznikach, to w dupie był i gówno widział.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie