18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Egzamin do Akademii Medycznej
Xax6 • 2013-02-24, 16:28
Egzamin do Akademii Medycznej. Rękę podnosi jeden z kandydatów.
- Dlaczego na teście są także pytania z fizyki?
- Żeby ratować życie.
- Jakim cudem pytania z fizyki ratują życie?
- Trzymają debili z dala od medycyny.
Zgłoś
Avatar
m................r 2013-02-24, 18:54
@mihaueeek

Musisz nie mieć żadnego pojęcia o rzeczy skoro dla Ciebie to tylko nostryfikacja
Zgłoś
Avatar
chybeck 2013-02-24, 18:54 20
Jako student Fizyki:



Osoby, które twierdzą, że fizyka jest już niepotrzebna niech zacznie żyć bez osiągnięć fizyki. Zobaczymy ile wytrzyma bez telefonu, komputera, samochodów i reszty... prawie wszystkiego.
Zgłoś
Avatar
patryczek803 2013-02-24, 18:55 2
Fizyka jest nadal wymagana na medycyne w szczecinie, ale na poziome podstawowym
Zgłoś
Avatar
mazurpl 2013-02-24, 18:56 1
Jestem debilem.
Zgłoś
Avatar
ihuax 2013-02-24, 18:57
@Kuriki na taka cholere, ze fizyka wymaga jednak mimo wszystko (ta maturalna) troche myslenia, a milo byloby gdyby lekarz jednak myslal, a nie zakuwal wszystko na pamiec.

Z drugiej strony fizyka na studiach medycznych sie przydaje o dziwo. Wiekszosc ludzi tego nie zauwaza, bo po prostu nie zna fizyki i nie potrafi myslec.

@jakis up
mozna zamiast fizyki brac matme podstawowa teraz, w kazdym badz razie na WUMie
Zgłoś
Avatar
mihaueeek 2013-02-24, 18:59
masseter napisał/a:

@mihaueeek

Musisz nie mieć żadnego pojęcia o rzeczy skoro dla Ciebie to tylko nostryfikacja



To wytłumacz mi znawco co pominąłem ?
Zgłoś
Avatar
thoruus 2013-02-24, 18:59 3
typo, poprawiłeś mi nastrój... obliczyłem bez kartki i kalkulatora, jednak nie muszę martwić się o robotę!
Zgłoś
Avatar
w................z 2013-02-24, 18:59
@Di_ReDD, mylisz się. Na maturze dostajesz wszystkie potrzebne wzory. A jak z maturą z fizyki jest, to szkoda gadać.
Zgłoś
Avatar
taos 2013-02-24, 19:03
och pamiętam jak na moim egzaminie było podobnie...Dlatego teraz jeżdżę Tirami..
Zgłoś
Avatar
m................r 2013-02-24, 19:05
@mihaueeek
Nostryfikacja dyplomu to zdanie każdego wiodącego przedmiotu ze studiów, najczęściej w innym języku ( bo w języku danego państwa w którym dyplom nostryfikujesz) czyli zdajesz najtrudniejsze przedmioty z całych 6 (a teraz już 5 lat) medycyny w obcym języku. Takie proste "tylko" to nie jest
Zgłoś
Avatar
slig01 2013-02-24, 19:06 2
Nie ma co spinać dupy. Im więcej będzie głąbów, którzy nawet nie rozumieją po co fizyka i matma są potrzebne tym luźniej na rynku dobrej pracy się zrobi. Pomyślcie lepiej co by było, gdyby każdy zdawał maturę z matmy i miał IQ >100. Dlatego ja wolę nikogo nie uświadamiać. Ci co wiedzą to chwała im za to, a reszta i tak się nauczy guziki od kasy fiskalnej wciskać i będzie git.
Zgłoś
Avatar
GenerousVitttake 2013-02-24, 19:10 1
Szczerze, fizyka to chyba jeden z najgorzej prowadzonych przedmiotów w Polsce. Osobiście lubię ten przedmiot, aczkolwiek miałem setki sytuacji gdzie nie mogłem zrozumieć o czym gość mówi na lekcji przez całą godzinę, a przyszedłem do domu, spojrzałem do repetytorium i zagadnienie okazało się banalne.
Zgłoś
Avatar
metalhead1 2013-02-24, 19:12
@mihaueeek
W Szczecinie stacjonarne: 207pkt, niestacjonarne: 162pkt. Na stomatologiczny na płatne dostała sie osoba która miała 8pkt z fizyki. Więc nie pitol bo na każdy UM/AM jest inaczej. Do tego fiza na PUM jest obowiązkowa (chyba od tego roku podstawa, nie jestem pewien bo ja już tam studiuję na stacjonarnych i nie śledzę obecnej rekrutacji).

Co do żartu to bardzo prawdziwy.
Zgłoś
Avatar
M................x 2013-02-24, 19:15
Fizyka nie jest potrzebna wystarczy znać pytania z poprzednich lat z biofizyki i się zdaje
Zgłoś
Avatar
Heilotes 2013-02-24, 19:24 1
No medycyna jednak opiera sie na wielu prawach fizycznych. Doppler, Rtg, niemalze cala okulistyka, badania w laryngologii no nie oszukujmy sie ze fizyka sie z medycyna mija.

Co do studentow wieczorowych czyli za parenascie tysi/semestr to wielu z nich przynajmniej na moim roku bardziej przyklada sie do nauki z lepszymi efektami, i kompletnie sie im nie dziwie bo placac taki hajs jednak byloby mi szkoda lezec do gory bruzchem
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie