18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 12:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:07
Eksplodujący karabin
Morbus Arthur • 2013-02-19, 10:58
S&W M&P 15 Sport Rifle czyli dla "znawców" M4 lub AR15.
Przyczyna awarii nieznana prawdopodobnie kiepska amunicja czego efektem jest nie wystrzelony pocisk ( co wydaje mi się widać na filmiku, no chyba że to łuska ) "profesjonalnie" przegląda komorę, dobija magazynek, przeładowuje wprowadzając nabój i mamy materiał na sadola. Czynności te są ok w warunkach bojowych i mają sens jak się wie do czego służą , ale nie na strzelnicy i nie do lansu na YT.



Gdyby nie ludzie którzy się popisują internet był by naprawdę nudny.
Zgłoś
Avatar
skillz0rd 2013-02-19, 11:02 1
trzyma karabin jak cipa
Zgłoś
Avatar
Czerstwy 2013-02-19, 11:03
Karabin made in wyjeb.
Zgłoś
Avatar
H................a 2013-02-19, 11:03 19
Takie małe porównanie:

Zgłoś
Avatar
Wdr 2013-02-19, 11:19 4
Hk jest śliczne i zajebiście dobre nie to co przelansowane m4
Zgłoś
Avatar
Gus 2013-02-19, 11:30 6
@skillz0rd

Powiedz to chłopakom z 1. PSK czy Formozy. Obecnie jest to szczyt mody (kto ogląda instruktażowe filmy Magpula ten wie ) wśród tacti-cool amerykanów. Sama postawa nie jest dla mnie zbyt wygodna, aczkolwiek naprawdę łatwo jest utrzymać w ryzach "boomsticka".

Kiedyś oglądałem namiętnie kanał gościa o ksywie "Nutnfancy" (póki nie zaczął wpierdalać się w politykę i bycie chrystusem zbawicielem). Z kilku recenzji wynikało iż cywilne kbk produkowane przez S&W były raczej kiepskiej jakości za i tak wygórowaną cenę.

Do autora

Cytat:

S&W M&P 15 Sport Rifle czyli dla "znawców" M4 lub AR15.
Przyczyna awarii nieznana prawdopodobnie kiepska amunicja czego efektem jest nie wystrzelony pocisk ( co wydaje mi się widać na filmiku, no chyba że to łuska )



Właściciel kupił syf, załadował syfem i syf w środku pewno również miał.

Cytat:

"profesjonalnie" przegląda komorę, dobija magazynek, przeładowuje wprowadzając nabój i mamy materiał na sadola. Czynności te są ok w warunkach bojowych i mają sens jak się wie do czego służą , ale nie na strzelnicy i nie do lansu na YT.



Ohoho, szpeczjalysta się znalazł. Wykonał wszystkie czynności poprawnie z zastosowaniem się do instrukcji obsługi i instrukcji "BHP" strzelnicy. Nie wiem jak inaczej chciałbyś obsłużyć coś z systemu AR-15 (nawet te z tradycyjnym systemem odprowadzania gazów jak wspomniany HK-416/417 czy stary ale jary patent Diemaco/Colt Canada C7 czy C8).

Z ciekawostek - francuskie "specjale" lubują się w HK-417tkach, natomiast Kanadyjskie wyroby posiada (na etacie) Dania czy SAS.
Zgłoś
Avatar
Qboos 2013-02-19, 11:36 11
Panowie - czym wy się zajmujecie w życiu? ""profesjonalnie" przegląda komorę..." - powiedz mi przyjacielu, ile pestek wystrzelałeś z tego typu broni że jesteś takim specjalistą?
"Czynności te są ok w warunkach bojowych..." - tym hasłem mnie rozwaliłeś. A ja myślałem że chodzi o utrwalenie działań co zrobić, gdy coś nie gra.
trzyma karabin jak cipa - 23 lata i już instruktor w armii? Chyba nie... Idź, dokończ rundę w Call of Duty.

Tak przy okazji: skąd się wziął tag "głupi amerykanie"?
Zgłoś
Avatar
lufnik1946 2013-02-19, 11:39 3
Amereukanskie skomplikowane gówno, nie ma to jak prosty kałach.
Zgłoś
Avatar
Morbus Arthur 2013-02-19, 11:39 1
up

Wykonywał wszystkie czynności poza dokładnym sprawdzeniem dlaczego nie działa i cholera wie gdzie mu się tak śpieszyło skoro strzelanie jest w kontrolowanych warunkach.
Odpięcie magazynka zamiast dojebanie go.
Dokładne przejrzenie broni zamiast magpul stajla.
Brak kamerki.
Sądzę że to mogło by skończyć się inaczej, czyli końcem strzelania na dziś, ale nie trzeba było się popisać taktycznością.

P.S. Nutfancy powiadasz ....
Zgłoś
Avatar
Gus 2013-02-19, 12:10
No powiadam powiadam, gość (Nutfancy) miał dla mnie ciekawe chociaż narcystyczne podejście do tematyki, trochę za bardzo się wczuwał. W tradycyjnych systemach AR-15 (szczególnie nieco zaniedbanych) stopy na tyle często się potrafią zdarzyć, że zwyczajnie wypieprzają pestkę, która zacieła się w połowie drogi. Być może właściciel chciał przetestować ile pestek przepracuje pukawka bez zacięcia.

Co do dojebania magazynka - może i prawda, to też zależy od techniki bo w tym systemie (szczególnie przy polimerowych tandetach i amelinowych) magazynki mogą mieć problem z wpięciem "do końca". Dlatego też moim zdaniem dość logicznym zabiegiem byłoby dobicie lub właśnie wyciągnięcie magazynka pogdybanie i wbicie go. Hamburgerowa armia przyuczała do dobijania magazynka.

Podsumowując, nie widzę logiki rozbierania eMki po każdym zacięciu czy to z powodu magazynka, czy to z powodu amunicji, wbrew pozorom ocena "dlaczego nie działa" nie jest łatwa, najszybciej jest sprawdzić organoleptycznie co też właścicielowi się udało . Mogło być też tak, iż ten S&W był typowym składakiem, a wtedy (gdy człowiek nie ma do tego smykałki) dzieją się takie cuda na kiju. Pozatym można gdybać i domniemywać, trzeba by było się gościa dopytać i tyle.
Zgłoś
Avatar
b................� 2013-02-19, 12:54 11
W CS-ie milion kul wywaliłem i ani razu nie wybuchł
Zgłoś
Avatar
RainbowDash 2013-02-19, 13:29
@skillz0rd
Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj, ku*wa...
Zgłoś
Avatar
s................r 2013-02-19, 15:43
No to M4 czy AR15. Ladne kilka lat dzieli te konstrukcje.
Zgłoś
Avatar
Alerian 2013-02-19, 16:31
@Gus

Dlatego ja wolę stare sprawdzone AKS-74u albo Miniberyla
Zgłoś
Avatar
narvik 2013-02-19, 16:34 1
Lufa z nieodpowiedniej stali,nagrzanie po kilku strzałach spowodowało rozszerzenie materiału ,co za tym idzie zwężenie światła lufy,i już.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie