18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Erupcja wulkanu
Piniekf • 2013-03-13, 13:55


Deszcz iskier, chmury dymu i potężne błyskawice: ten piekielny obraz zarejestrował Martin Rietze podczas erupcji wulkanu Sakurajima w Japonii.

Oto potęga natury w pełnej skali. Martin Rietze sfotografował spektakularny wybuch wulkanu Sakurajima (21-25 lutego br.), znajdującego się na japońskiej wyspie Kyushu. Fantastyczna kompozycja błyskawic, deszczu ognia i chmur dymu robi niesamowite wrażenie nie tylko ze względu na potęgę zarejestrowanego wydarzenia, ale również z uwagi na grę kolorów i światła.

Martin Rietze mówi, że poszukuje “obcych krajobrazów na planecie Ziemia”. Sporą część jego portfolio zajmują relacje z wybuchów wulkanów (wędrując ich śladem, fotograf odwiedził Kongo, Włochy czy Indonezję), ale również zorza polarna, zdjęcia lodowców i gór. Warto zobaczyć je na stronie fotografa. Rietze jest również weteranem fotografii ekstremalnej i autorem kilku opublikowanych w Niemczech podręczników dotyczących tego, jak z powodzeniem fotografować w pobliżu wulkanu, pod wodą czy w górach.

tekst ze strony www.fotoblogia.pl
Zgłoś
Avatar
e................z 2013-03-13, 18:47 1
już teraz wiem z kąd to wylazło
Zgłoś
Avatar
Kakushkin 2013-03-13, 19:04
Ja pierdole, chyba w Mordorze te zdjęcia były robione..
Zgłoś
Avatar
Black Snake 2013-03-13, 20:29
Haha ;D jak te złe chmurki z bajek co tylko za jednym z bohaterów latały i tylko nad nim padał deszcz.
Zgłoś
Avatar
Zarentha 2013-03-13, 21:22
Mam wrażenie, że te wyładowania spowodowane są ciepłem bijącym z krateru. Niech się wypowie ekspert
Zgłoś
Avatar
dziunie136 2013-03-13, 22:24
w 0:14 widać Boga <true story bro>
Zgłoś
Avatar
elvis950 2013-08-06, 22:50
Ciekawe jak te foty zrobili
Zgłoś